SME

O sťažnosti Roháča voči vzatiu do vydávacej väzby sa rozhodne vo štvrtok

Roháč bol po svojom zatknutí v takzvanej predbežnej väzbe, tú však v pondelok 14. marca Krajský súd v Nitre zmenil.

BRATISLAVA. O sťažnosti Jozefa Roháča voči minulotýždňovému rozhodnutiu Krajského súdu v Nitre, ktorý zmenil jeho predbežnú väzbu na väzbu vydávajúcu, rozhodne senát Najvyššieho súdu SR (NS) vo štvrtok 24. marca.

Pôjde o neverejné zasadnutie, preto na ňom nebude prítomná ani jedna z procesných strán, teda ani Roháč. Na NS napadla táto trestná vec vo štvrtok 17. marca.

Roháč bol po svojom zatknutí v takzvanej predbežnej väzbe, tú však v pondelok 14. marca Krajský súd v Nitre zmenil. "Sudkyňa rozhodla na základe návrhu prokurátora o vzatí Jozefa R. do vydávacej väzby, pretože je to potrebné na zotrvanie prítomnosti vyžiadanej osoby na území Slovenskej republiky. Hneď po oznámení rozhodnutia podala táto osoba sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR," uviedol vtedy pre TASR hovorca Krajského súdu v Nitre Oliver Kolenčík.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa slov hovorcu Krajskej prokuratúry v Nitre Jána Ludvu samotné vzatie Roháča do vydávacej väzby ešte neznamená, že ho slovenské orgány vydajú do Maďarska. "Na to, aby súd rozhodol o jeho vydaní do Budapešti, bude potrebovať osobitný návrh. Ten podá prokuratúra po zhromaždení všetkých dôkazov. Určite to bude vo veľmi krátkom čase," vysvetlil Ludva.

Roháča zadržala slovenská polícia 18. februára v Leviciach na základe európskeho zatykača, ktorý vydal budapeštiansky súd. Maďarské úrady oficiálne odmietli špecifikovať dôvod zadržania Roháča, no podľa medializovaných informácií mal byť zapletený do vraždy Jánosa Fenyöa. Roháča vlani 26. októbra prepustili z vyšetrovacej väzby v Maďarsku, potom prišiel na Slovensko.

Miliardára Fenyöa zavraždil 11. februára 1998 neznámy ozbrojený páchateľ na budínskej strane Margitinho ostrova, keď podnikateľ čakal vo svojom aute na križovatke pri semaforoch. Páchateľ z miesta činu ušiel.

Súdy

Súvisiace témy: Súdy
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 88 810
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 684
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 392
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 449
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 086
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 463
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 234
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 524
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Inter Bratislava - Dziki Varšava: LIVE STREAM zo zápasu Severoeurópskej ligy ENBL

Sledujte s nami LIVE STREAM zo zápasu semifinále Severoeurópskej ligy ENBL: BK Inter Bratislava - Dziki Varšava.


Alex Aranburu si skracuje trať na kruhovom objazde.

Zo svojho ôsmeho víťazstva v kariére sa tak tešil pôvodne druhý Gregoire.


TASR
Belgický cyklista Tim Merlier.

Tradičné preteky vo Flámsku a Holandsku majú úplne rovinatý profil a o triumf tak bojovali šprintéri.


TASR
Americká tenistka Jessica Pegulová.

Slovenské tenistky čakajú súboje proti tenistkám Dánska a USA.


SkryťZatvoriť reklamu