SME

Daňové riaditeľstvo vyzvalo na predkladanie pre budovu v Košiciach

Po tom, ako Robert Fico otvoril kauzu prenájmu budovy firmou člena SDKÚ, hľadá daňové riaditeľstvo nový prenájom.

BRATISLAVA. Daňové riaditeľstvo (DR) dnes na svojej internetovej stránke zverejnilo výzvu na predloženie ponúk na poskytnutie dlhodobého prenájmu vhodnej nehnuteľnosti pre sídlo daňových orgánov v Košiciach, aj s podrobným zoznamom požiadaviek na novú budovu.

Zároveň spustilo rokovania o zrušení zmluvy o prenájme nebytových priestorov s firmou Nitra Invest na Rozvojovej ulici v Košiciach, informovala Zuzana Bukovinská z kancelárie generálneho riaditeľa DR SR.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V tejto súvislostí DR konštatuje, že podľa zákona o rozpočtových pravidlách je povinné verejne poskytnuté finančné prostriedky použiť hospodárne a efektívne.

SkryťVypnúť reklamu

"Vedenie DR SR sa rozhodlo vyzvať osoby (právnické a fyzické), ktoré vlastnia nehnuteľný majetok vhodný na dlhodobý prenájom pre daňové orgány v meste Košice, aby v lehote do 26. apríla 2011 do 9. hodiny predložili svoje ponuky písomnou formou na adresu DR SR," vyzýva daňová správa na svojej stránke.

Postup DR SR súvisí s kauzou, ktorú ešte v pondelok (11.4.) otvoril predseda opozičného Smeru Robert Fico. Prezentoval vtedy informácie, že Daňové riaditeľstvo podpísalo tento rok zmluvu na prenájom budovy v Košiciach so spoločnosťou Nitra Invest, s.r.o.

Jej spolumajiteľom a konateľom je pritom okresný predseda SDKÚ a šéf jej poslaneckého klubu v nitrianskom VÚC Ondrej Ščurka. Podľa Fica ide o ukážkový príklad straníckeho klientelizmu a dôvod na odchod Ivana Mikloša (SDKÚ) z funkcie ministra financií.

SkryťVypnúť reklamu

Šéf rezortu financií v utorok (12.4.) v tejto súvislosti vyhlásil, že DR SR zmenou prenájmu budovy v Košiciach ušetrilo 700.000 eur ročne oproti nevýhodnej zmluve, ktorá bola podpísaná ešte za vlády Roberta Fica. Pripomenul, že zmluva o budúcej zmluve s firmou VSH Development bola podpísaná vtedajším vedením DR SR krátko pred vlaňajšími parlamentnými voľbami, dohodnuté nájomné bolo vyššie o 30 percent a platiť mala až 20 rokov.

Nový generálny riaditeľ daňového riaditeľstva Miroslav Mikulčík podľa Mikloša vyrokoval po voľbách jej zrušenie bez sankcií a uzavrel zmluvu výhodnejšiu z hľadiska ceny aj dĺžky.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 568
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 285
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 709
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 076
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 273
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 919
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 850
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 412
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu