SME

Turák: Lipšic by mal zverejniť doklady o ceste kamióna do Turecka

Rezort vnútra by mal zverejniť písomné doklady týkajúce sa neúspešnej kontrolovanej dodávky prekurzora na výrobu heroínu kamiónom českej firmy do Turecka.

BRATISLAVA. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil František Turák z Agentúry pre medzinárodnú cestnú dopravu.

"Nikde sa nehovorí, na základe akých dokladov sa prepravoval tento tovar. Chcem vyzvať Ministerstvo vnútra SR, aby zverejnilo dokumenty. Ja sa skôr nazdávam, že žiadne dokumenty nebudú," dodal Turák.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zároveň vyhlásil, že v prípade dobre zvládnutej koordinácie celej akcie prostredníctvom Eurojustu by nemohlo prísť k uväzneniu českého vodiča a zmareniu akcie zameranej na vypátranie objednávateľov prekurzora. "Akcia nebola z profesionálneho hľadiska dobre pripravená," vyhlásil Turák, podľa ktorého bol riziku vystavený najmä český šofér kamióna. Turák sa tiež pozastavil nad tým, že cesta kamióna do Turecka trvala až deväť dní, čo je neprimerane veľa.

SkryťVypnúť reklamu

"V prípade naďalej pokračuje vyšetrovanie, preto nie je vhodné poskytovať viac informácií, než už bolo medializovaných," reagovala na Turákovu výzvu hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Koncom minulého roka kamión naložený látkou, pomocou ktorej mal objednávateľ vyrobiť heroín, smeroval ako kontrolovaná dodávka zo Slovenska do Turecka. SR požiadala o pomoc sedem krajín, ktoré boli o celej akcii informované. Turecká polícia mala podľa dohody dosledovať transport tak, aby bolo možné identifikovať objednávateľov a výrobcov drog, ktorí chceli pomocou prepravovanej látky vyrobiť heroín a zásobovať ním Slovensko a západnú Európu.

Policajná akcia stroskotala po tom, čo sledovaný kamión zo Slovenska zadržala spolu s vodičom turecká polícia. Prokuratúra, policajný prezident Jaroslav Spišiak a minister vnútra Daniel Lipšic tvrdili, že slovenská polícia postupovala v súlade s predpismi a dohodu porušila turecká strana.

Doprava

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 564
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 280
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 708
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 074
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 251
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 924
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 846
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 413
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu