BRATISLAVA. Úrad boja proti organizovanej kriminalite vykonal dnes v skorých ranných hodinách v Bratislave akciu, počas ktorej zadržal osem osôb podozrivých z násilnej, majetkovej a ekonomickej trestnej činnosti.
Policajti taktiež zrealizovali niekoľko prehliadok, aj domových, za účelom zaistenia dôkazných materiálov. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.
"V súčasnej dobe prebiehajú procesné úkony, preto nie je možné poskytnúť bližšie informácie. Hneď, ako to situácia dovolí, budeme o prípade informovať," doplnila.
Podľa sme.sk ide o tzv. jakšíkovcov. Niektoré z týchto osôb podľa informácií denníka Sme patrili do skupiny, ktorá sa podieľala na strážení sídla strany Smer počas volebnej noci.
Muž z mafiánskych zoznamov
Medzi obvinenými je podľa portálu čas.sk muž (46), ktorého meno sa objavilo na mafiánskych zoznamoch, ktoré v roku 2005 unikli z polície. Jeho meno sa objavilo v médiách pred dvomi rokmi v súvislosti so sporom o vlastníctvo známej slovenskej minerálnej vody.
Na prípad uvalil informačné embargo prokurátor. Podľa informácií z polície má byť verejnosť o tomto prípade informovaná až po rozhodnutí sudcu o návrhu na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby.
Podľa nepotvrdených informácií, ktoré získala TASR, má ísť o jedného z dvoch bratov, ktorí v 90. rokoch pracovali na polícii a neskoršie vlastnili sieť nočných barov a mali aj iné podnikateľské aktivity.
Prokuratúra sa nevyjadruje
Šéf Odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry SR Peter Šufliarsky, ktorý prípad dozoruje, dnes odmietol poskytnúť akékoľvek informácie.
"Dovoľte, aby som sa nevyjadroval až do momentu, keď to uznáme za vhodné. Pripravujú sa významné procesné úkony a ja nedovolím, aby došlo k ich zmareniu práve preto, že by som vám čo i len jednu vetu naviac povedal," povedal Šufliarsky na tlačovej konferencii. Dodal, že pre neho je záhadou, ako sa informácie o prípade dostali na verejnosť.
Na jeho vyjadrenia reagoval hovorca ministerstva vnútra Gábor Grendel. "Príslušníci špecializovaných policajných útvarov musia pravidelne absolvovať testy na detektore lži. Takýto postup vie najlepšie zabrániť úniku informácií. Ak polícia zverejní alebo potvrdí informácie o vyšetrovaní najzávažnejších prípadov, robí to preto, lebo to v danej situácii považuje za potrebné a opodstatnené," povedal hovorca.

Beata
Balogová
