Pri doterajších návrhoch na odvolanie niektorého člena vlády k nim vždy kabinet zaujal nesúhlasné stanovisko.
Návrh na odvolanie Dzurindu je súčasne bodom dnešného rokovania 62. schôdze parlamentu, ktorú zvolal jeho predseda Jozef Migaš. Hlavným dôvodom opozičných poslancov na odvolanie ministerského predsedu z funkcie je tender na dodávku 35 ľahkých motorových vlakov pre Železničnú spoločnosť, a.s., návrh na poverenie Ivana Mikloša riadením ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií, či obvinenia, že vláda toleruje korupciu a klientelizmus.
KDH a SMK už avizovali, že ich poslanci návrh nepodporia. Predseda SOP Pavol Hamžík bude hlasovať za vyslovenie nedôvery Dzurindovi, i keď nepredpokladá, že by výsledkom hlasovania bolo odvolanie predsedu vlády.
Procesu odvolávania z funkcie čelil Dzurinda počas tohto volebného obdobia po prvý raz 12. a 13. apríla 2000. Vtedy návrh podporili iba poslanci HZDS, SNS a SDĽ - Jozef Klemens, Štefan Rusnák, vtedajší predseda ľavičiarov Jozef Migaš a bývalý poslanec Ľubomír Dzurák i Robert Fico. Zo 132 prítomných návrh opozície podporilo 60 poslancov, proti bolo 72 a deviati zákonodarcovia nehlasovali.
Vláda sa bude zaoberať aj poslaneckým návrhom na novelu zákona o poskytnutí jednorazového finančného príspevku príslušníkom československých zahraničných alebo spojeneckých armád, ako aj domáceho odboja v rokoch 1939 až 1945.
Na rokovacom stole sa ocitne i návrh zákona o Pôžičkovom fonde pre začínajúcich pedagógov, vyhodnotenie stavu aproximácie práva SR s právom Európskych spoločenstiev a Európskej únie za rok 2001, ako aj návrh na riešenie úhrady výdavkov v súvislosti s mimoriadnymi udalosťami, ktoré vznikli následkom zosuvov pôdy na území SR.
Súčasťou rokovania bude i návrh postupu vlády v súvislosti s účasťou medzinárodných pozorovateľov na voľbách do NR SR, správa o stave siete zastupiteľských úradov SR v zahraničí v tomto roku a tajná správa o stave vymáhania pohľadávok SR v zahraničí za rok 2001.