6. júl 2002 o 16:49
HZDS: Snem neprebieha hladko, ako sa očakávalo
NITRA 6. júla (SITA) - Nominačný snem HZDS-ĽS v Nitre nemá taký hladký priebeh, ako predpovedali pred jeho začiatkom jeho organizátori. Po oznámení kandidačnej listiny na návrh Ivana Gašparoviča sa umožnilo delegátom vysloviť svoj návrh ku kandidátke. Sam
otný Gašparovič podľa neoficiálnych informácií z rokovacej sály vyslovil nespokojnosť, že sa na kandidátke nenachádza. Vytýkal predsedovi HZDS Vladimírovi Mečiarovi, že ho o tom neinformoval skôr, aby sa mohol pripraviť, ale nechal všetkých v očakávaní do poslednej chvíle.
Viera Tomčeková z Liptovského Mikuláša sa pred novinármi rozhorčila, že na kandidátku sa dosadzovali podnikatelia a privatizéri - a nie ľudia, ktorí výrazne pracovali pre hnutie. Nespokojnosť s kandidátkou vyslovil aj Vlastimil Kyška z Nového Mesta nad Váhom, ktorý uviedol, že je výrazne cítiť tlaky predsedov krajských predstavenstiev, ktorí sa snažia presadiť vlastných ľudí. Viacerí z nich neboli na kandidačnú listinu nominovaní na okresných konferenciách. Jedným z nich by mal byť aj Milan Cagala. Kyška dodal, že predseda hnutia pravdepodobne s týmto nemá nič spoločné, a je to práca predákov krajských organizácií.
fa
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou