BRATISLAVA.
Aktuálne od 17. až do 30. júla trávi prázdniny v Sanatóriu Tatranská Kotlina 35 detských onkologických pacientov od 14 do 18 rokov. Nasleduje tábor pre 35 detských pacientov vo veku medzi šesť a 13 rokov v Pružine.
Tábory organizuje Klub Detskej Nádeje a finančné náklady v plnej výške hradí Liga proti rakovine.
V spolupráci s Klubom Detskej Nádeje podporí Liga proti rakovine z výnosu 15. ročníka Dňa narcisov ešte dva turnusy pre ďalších 57 detských onkologických pacientov.
V tomto roku vyčlenila Liga proti rakovine na tábory pre detských onkologických pacientov 35-tisíc eur.
Liga proti rakovine zastrešuje tábory pre detských onkologických pacientov už trinásty rok v rámci psychosociálnej pomoci pacientom a ich rodinám.
Finančne ich hradí z výnosu svojej jedinej verejnej finančnej zbierky Deň narcisov.
Cieľom táborov je umožniť malým i dospievajúcim onkologickým pacientom po liečbe načerpať nové sily, pomôcť im aspoň na chvíľu zabudnúť na ochorenie a poskytnúť priestor pre vzájomnú podporu a upevňovanie priateľstiev v kolektíve rovesníkov, ktorých spájajú spoločné skúsenosti súvisiace s liečbou na detskej onkológii.
Na prvom turnuse v Tatranskej Kotline sa o 35 detí stará 12 skúsených animátorov a na zdravotný stav detí dohliada lekár.
Program pobytu je rozdelený na pohybové aktivity, logické hry i poznávacie výlety tak, aby si deti posilnili fyzickú kondíciu, trénovali logické myslenie i pamäť.