Hoci minister podľa vlastných slov urobil maximum, nemôže označiť všetky verejné súťaže za absolútne korektné. "Aby som dal ruku do ohňa, že všetky tie tendre, všetky tie nákupy, ktoré sa tu realizujú, všetky tie výdaje, ale aj predaje napríklad techniky, že všetko je v poriadku a všetko je očistené od akéhokoľvek klientelizmu, a prípadne náznakov korupcie. Nemôžem to zatiaľ s úplne s čistým svedomím povedať na základe rôznych informácii, ktoré dostávam," konštatoval na dnešnej tlačovej konferencii.
Stank zároveň zopakoval stanovisko, že tender na dodávku stíhacích lietadiel pre slovenskú armádu by mal byť vypísaný až po parlamentných voľbách a prípadnom pozvaní SR za člena NATO.
Šéf rezortu obrany informoval, že jeho ministerstvo splnilo všetky úlohy, ktoré preň vyplývajú z programového vyhlásenia vlády. Bezpečnostnými otázkami štátu sa nikdy v minulosti nezaoberala Národná rada (NR) SR v takom rozsahu a za taký krátky čas 18 mesiacov ako teraz, uviedol Stank. Je presvedčený, že aj jeho nástupca vo funkcii bude pokračovať v začatých reformách.
NR SR v stredu schválila strategický materiál Ozbrojené sily Slovenskej republiky - model 2010 a dokument Dlhodobý plán štruktúry a rozvoja ozbrojených síl SR. Parlament tiež ku koncu volebného obdobia schválil zákony, ktorými sa realizuje reforma OS SR. Ide o Zákon o ozbrojených silách SR, Zákon o brannej povinnosti, Zákon o obrane SR a tiež Ústavný zákon o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.