SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Premiérka zostáva vo funkcii, opozícii sa ju nepodarilo odvolať

Po viac ako 12 hodinovom rokovaní za vyslovenie nedôvery Radičovej hlasovalo 69 poslancov zo 147 prítomných.

(Zdroj: SME – VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

Po viac ako 12 hodinovom rokovaní za vyslovenie nedôvery Radičovej hlasovalo 69 poslancov zo 147 prítomných.

Streda 14. septembra

Sledovanie rokovania parlamentu formou minúta po minúte sme v stredu ráno ukončili.

7:15 Viac ako 12-hodinové rokovanie Národnej rady SR o opozičnom návrhu na odvolanie premiérky Ivety Radičovej podľa šéfa opozičného Smeru Roberta Fica preukázalo, že predsedníčka vlády nie je schopná vysvetliť prešľapy svojej vlády.

"Najvýznamnejší záver tohto dlhého rokovania je to, že premiérka Radičová absolútne nič nevysvetlila, na nič neodpovedala, boli to samé frázy a prázdne slová. Potvrdila opäť svoju neschopnosť," reagoval krátko po neúspešnom pokuse o vyslovenie nedôvery.

Radičovú poslanci podporili

6:30 Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová zostáva vo funkcii. Opozičným poslancom sa jej dnes na mimoriadnej schôdzi nepodarilo vysloviť nedôveru. Za návrh Smeru a SNS hlasovalo 69 poslancov zo 147 prítomných, na vyslovenie nedôvery je pritom potrebných aspoň 76 hlasov.

Po viac ako 12 hodinovom rokovaní za vyslovenie nedôvery Radičovej hlasovali všetci poslanci Smeru a SNS. Naopak, prítomní poslanci SDKÚ, SaS, KDH a Mosta-Híd premiérku vo funkcii podržali. Šéfka exekutívy čelila pokusu o odvolanie od nástupu do funkcie po prvýkrát.

5:19 V Bratislave svitá.

5:07 Počas vystúpenia Igora Matoviča prestal fungovať live prenos na webe parlamentu.

5:00 Predseda Sulík poprosil kolegov, aby nepostávali v sále v hlúčikoch, "lebo to tu vyzerá ako na stanici".

4:57 Predseda Sulík po krátkej hádke s expredsedom Paškom vyhlásil do 5:00 prestávku.

gabaniova_res_res.jpg4:55 Poslankyňa Gabániová ukončila vystúpenie a poďakovala za pozornosť. Dĺžku vystúpenia vysvetlila tým, že aj minister financií Ivan Mikloš hovoril dlho.

4:30 Predseda parlamentu Richard Sulík upozornil vystupujúci Darinu Gabániovú (Smer), aby hovorila pokojnejšie a poslancov, aby nevyrušovali. Jej čítanému prejavu o chybách liberálnych politikov a mladých kvázianalytikov nebolo miestami rozumieť.

Keď sa pokúšala svoj pripravený text skrátiť, začala ešte viac zrýchľovať a vynechávať niektoré pasáže. To už nevydržala ani premiérka a pripojila sa k rehotu v sále.

4:26 Do rozpravy je prihlásených ešte 18 rečníkov.

4:23 Ľudovít Kaník vyprovokoval poslancov Smeru k búrlivej reakcii po výroku, že za ich vlády dokázali vyrobiť biznis pre seba zo všetkého.

4:17 Na pohľad vyčerpaný Anton Marcinčin (KDH) poprosil kolegov, aby obmedzili počet faktických pripomienok, aby hlasovanie prišlo čím skôr.

4:10 Poslanec Poliačik (SaS) sa čuduje, čo sa deje na Facebooku.

poliacik_res.jpg

4:07 Poslanec SDKÚ Miroslav Beblavý začal svoje vystúpenie pripodobnením sa k siedmemu manželovi Elisabeth Taylor pred svadobnou nocou: "Vie, čo sa do neho očakáva, ale nevie, ako to urobiť zaujímavým." Potom krátko rozprával o deštrukcii spoločenského kapitálu.

Poďakoval premiérke, že poslancov ešte počúva. Tvrdí, že v sále sa objavil aj Ján Slota (predseda SNS).

3:17 Poslanec Martin Poliačik (SaS) zopakoval v pléne svoje slová z facebookovskej diskusie, kde stredajšie ráno označil za vynikajúci teambuilding koalície. Opozícii za jeho zorganizovanie poďakoval.

3:14 Poslanec Dušan Jarjabek (Smer) vo faktickej poznámke povedal, že sa veľmi teší, ako bude pri gratuláciách o hlasovaní o dôvere Ivetu Radičovú objímať aj Mikuláš Dzurinda a ako sa isto pripojí aj Ivan Mikloš.

3:12 Minister pôdohospodárstva Zsólt Simon k opozícii: "Mám pre vás na ráno zlú správu. Iveta Radičová má plnú podporu Most - Híd, ostane premiérkou a vy ostanete v opozícii."

2:45 Podpredseda parlamentu Béla Bugár poprosil poslancov, aby sa navzájom neurážali, "hoci pre mnohých je už príliš neskoro, pre mnohých príliš skoro". Predsedníčka vlády je znova v sále.

2:35 Poslanci rokujú, emócií neubúda, predsedníčka vlády nie je v sále, podľa poslancov koalície je v budove parlamentu. Poslancov Smeru k desiatkám príspevkov vyprovokoval príspevok Petra Zajaca (OKS).

miskov_res.jpg

1:12 Minister financií Ivan Mikloš podporil premiérku. Vystúpenie sústredil na kritiku na stav, v akej krajinu odovzdala Ficova vláda.

1:05 Radičová mala byť podľa opozície vypočutá ako svedkyňa, tvrdí poslanec Smeru Glváč.Tipujúci v zajtrajsie.sme.sk veria, že vláda tak skoro nepadne

0:34 László Solymos (Most-Híd): "Iveta Radičová dnes nebude odvolaná, sedíme tu všetci zbytočne. To všetci vieme".

0:25 Na výroky poslanca Mikolaja o dumpingových cenách diaľnic reagoval minister dopravy Ján Figeľ. Nasledovalo 15 minút poznámok poslancov Smeru, ktorí opakovali, že na nízke ceny vysúťažené za Figeľa doplatí krajina nedokončenými stavbami a nezaplatenými faktúrami.

0:02 Poslanec Ján Podmanický (Smer) vymenoval členov SDKÚ, o ktorých je podľa neho všeobecne známe, že sa snažia o odvolanie Ivety Radičovej. Ide podľa neho o Mikuláša Dzurindu, Milana Horta a Ivana Mikloša.


Utorok 13. septembra

23:43 Ján Mikolaj za SNS povedal, že výsledky sú neuspokojivé a tak poslanci SNS podporia odvolanie Ivety Radičovej.

23:35 Výsledky miniprieskumu sme.sk: Najstabilnejšie prehráva live prenos z parlamentu Mozilla Firefox, tesne nasleduje Internet Explorer, Chrome často padá.

Rokuje sa aj v noci

23:15 Poslanci budú zrejme rokovať do polnoci, hlasovať sa bude ráno. Ale isté to nie je.

23:05 Milan Hort (SDKÚ) pripomenul Pavlovi Paškovi (Smer), že pri debate o korupcii by si mal spomenúť, ako bol v minulom volebnom období skutočným ministrom zdravotníctva a ministri Valentovič a Raši sa k nemu chodili pýtať, ktoré faktúry majú preplatiť. Povedal, že za Paškom chodil do parlamentu aj "Juraj Široký, ktorý parkoval v parlamente tam, kde sa ani Slota nedostal".

22:48 Poslanec Maroš Kondrót (Smer) dospel pri úvahe o superhrubej mzde k vízii hromadných exekúcií kvôli nezaplateným odvodom, ktoré spôsobia, že ľudia prídu o byty a stanú sa bezdomovcami.

22:08 Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) sa poslancov spýtal, či je všeobecný súhlas na to, aby si vyzliekli saká. "Klimatizácia tu už zrejme slabšie funguje," dodal Sulík. Viacerí "slobodnejší" poslanci si už podľa Sulíka dali saká aj tak dole.

21:45 Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) sa vrátila do sály, sleduje diskusiu, ktorú po vystúpení ministra obrany Ľubomíra Galka (SaS) sprevádzajú vzájomné útoky politikov. "Čakal som, že vyskočíte na kecpult a zakričíte: Neberte nám princeznú," konštatoval poslanec Smeru Marián Saloň.

Viacerí jeho kolegovia sa nevyhli sexuálnym narážkam. Exminister financií Ján Počiatek (Smer) povedal, že Galko má čudný vkus, keď sa mu páčila fitneska, ktorú podporil Robert Fico ešte ako premiér zo svojej rezervy. Exminister zdravotníctva Richard Raši, tiež zo Smeru, reagoval na Galka, ktorý tvrdil, že Ficovi ľudia sa snažia vraziť klin do koalície. Raši povedal, že koaličné poslankyne nosia priliehavé šaty, na ktorých by klin Galko určite zbadal.

Raši je ďalším rečníkom v diskusii, ako primátor Košíc rozoberá sporné sťahovanie daňových úradov do budovy okresného šéfa SDKÚ Ondreja Ščurka. Raši použil aj premietanie, aby poslancom ukázal, kde daňový úrad v Košiciach bude sídliť, lebo "viacerí občania ho nevedia nájsť." Kritizoval, že sa daňováci presťahovali na okraj Košíc kvôli "biznisu" pre člena SDKÚ.

21:01 V parlamente ubúda poslancov aj ministrov. Prítomná nie je ani premiérka Iveta Radičová. V rozprave vystupuje minister obrany z SaS Ľubomír Galko pripomenul bývalému premiérovi Robertovi Ficovi, že si zo štátnych peňazí nechal postaviť luxusnú vilu. Vyčítal mu aj rozdelenie peňazí z rezervy, keď dal 17-tisíc na nechty fitnesky. "Aj mne sa tá fitneska páči, ale ja by som jej peniaze nedal. Musí to byť frustrujúce kupovať si priazeň ženy zo štátnych peňazí. Dá sa to aj inak," povedal Galko.

Sulík stojí za Radičovou

20:35 Najväčšou korupčnou kauzou za minulej vlády boli Wänkeho jablká. Vyhlásil to počas rozpravy minister vnútra Daniel Lipšic (KDH). "Podľa mňa je korupcia fenomén a jav, ktorý sa vyskytuje všade, otázka je, v akom rozsahu. Žiadna vláda ani strana nemá monopol ani na cnosť ani na neresť. Ale je veľký rozdiel, či sa korupcia odhaľujem a stíha a jej páchatelia idú pred spravodlivosť bez ohľadu na to, aké majú stranícke tričko," upozornil. Lipšic zdôraznil, že korupcia sa dá reálne odhaľovať len vtedy, ak sa deje, nie po niekoľkých rokoch.

"Samozrejme, že je slovami kolegov zo Smeru možné povedať, že v princípe za ich vlády korupcia nebola a najväčšia korupčná kauza boli Wänkeho jablká. Jednoducho najväčší korupčný prípad za vašej vlády bol, že niekto potreboval veľa jablkových kompótov, nič iné nebolo. Žiadna iná korupcia. Ak si myslíte, že tomu budú veriť naši občania, myslím, že ich vážne podceňujete," povedal Lipšic. Práve v tom vidí rozdiel medzi súčasnou a minulou vládou.

Minister pripomenul, že v súčasnosti sa stíhajú korupčné kauzy na ministerstve vnútra či práce. "To je prejav toho, že je tu odhodlanie a záujem, že polícia má voľné ruky a môže stíhať," dodal s tým, že premiérka patrí medzi ľudí, za ktorých by bol on sám vo vzťahu ku korupcii ochotný dať ruku do ohňa.

19:46 Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) hovorí, že Iveta Radičová má prvenstvo, čo sa týka zavedenia transparentnosti do politiky. "Daňový úrad hádže nepekný tieň na koalíciu, ale kvôli jednej zmluve tu ide padnúť vláda, za vašej éry sa kvôli väčším kauzám nič nedialo," povedal Sulík lídrovi opozície Robert Fico. Premiérka podľa neho konala aj v prípade sporného prenájmu budovy okresného šéfa SDKÚ Ondreja Ščurka daňovému riaditeľstvu. "Vydupala si i odchod šéfa daňového riaditeľstva." Zdôraznil, že SaS stojí za Ivetou Radičovou a v tomto volebnom období bude "vládnuť len s ňou".

19:34 Na Dzurindu reagovali viacerí poslanci Smeru. "Vaše vystúpenie bolo kruto perfídne," povedal Marek Maďarič. Podľa neho Dzurinda využije každú príležitosť, aby podrazil premiérku Ivetu Radičovú, ale tu sa postaví na jej obhajobu. Miroslav Číž odkázal Dzurindovi, že je "nositeľom neoliberálnej politiky, ktorá zdevastovala Slovensko." "Dejiny vás za toto všetko ocenia, nezávidím vám túto pozíciu," vyhlásil Číž.

19:16 V rozprave vystúpil minister zahraničných veci Mikuláš Dzurinda (SDKÚ), ktorý kritizoval, že Fico vytĺka politický kapitál z krízy. "To, čo Fico predvádza, je prejav cynizmu." Dzurinda uviedol, že Fico je "veľmajster populizmu." Jeho jediným cieľom je podľa Dzurindu, aby bol znovu zvolený. Na schôdzu prišli premiérku podporiť aj ďalší ministri, prítomný je minister financií Ivan Mikloš, dopravy Ján Figeľ, školstva Eugen Jurzyca, spravodlivosti Lucia Žitňanská, kultúry Daniel Krajcer a pôdohospodárstva Zsolt Simon.

18:53 Nesúhlas vlády s odvolaním premiérky zdôvodňoval podpredseda kabinetu a líder KDH Ján Figeľ. Spomenul ozdravenie verejných financií touto vládou. "Predsedníčka vlády považuje boj s korupciou za jednu zo svojich priorít." Len na Úrade vlády boli podľa Figeľa v tejto súvislosti podané štyri trestné oznámenia a revidované zmluvy, čím sa ušetrilo 3,2 milióna eur. Prípady sa týkali bývalého volebného obdobia.

Fico vinil Radičovú

18:35 Proti premiérke sa postavil poslanec KDH Peter Muránsky. Pre aktuality.sk povedal, že by mal namiesto Radičovej nastúpiť bývalý premiér Mikuláš Dzurinda. „Keď bol Dzurinda predsedom vlády, dokázal robiť harmonizáciu vzťahov vo vládnej koalícii. Bohužiaľ, sa ukazuje, že dnešná pani premiérka toho nie je schopná.“ Neskôr pre SME tvrdil, že jeho slová boli „nafúknuté“ a Radičovej odchod nechce. Vraj len hovoril o lepších vyjednávacích schopnostiach Dzurindu.

Keď parlament bude hlasovať o Radičovej zotrvaní vo funkcii, Muránsky ju podporí. Odmietol, že svoje slová o Radičovej odvolal po kritike svojich straníckych kolegov. "Nik za mnou nebol."

18:07 Predseda Smeru Robert Fico si myslí, že Iveta Radičová je neschopná zastávať funkciu premiérky. Predsedníčku vlády obvinil zo zdražovania. Radičová je podľa neho "echtovný pravicový politik", ktorý chce chrániť bohatých a silných a ľudia majú platiť za zdravotníctvo či školstvo. "Toto je sociálna politika?"

17:55 Poslanci schválili procedurálny návrh Pavla Hrušovského z KDH, aby parlament rokoval aj po 19.00 hodine, kým návrh na vyslovenie nedôvery premiérky neprerokujú. Parlament bežne končí rokovanie o 19.00 hodine.

17:53 Parlament začal na mimoriadnej schôdzi rokovať o odvolaní premiérky Ivety Radičovej z SDKÚ. Opozičný Smer ju chce zosadiť z funkcie pre kauzu prenájmu daňovej budovy v Košiciach.

Cestný zákon začne platiť od novembra

17:38 Poslanci znovu schválili novelu zákona o cestnej premávke aj s prezidentovou pripomienkou. Začneme sa ňou riadiť od novembra.

 • Vodič s viac ako 1 promile bude môcť ísť na rok do väzenia.
 • Súd bude môcť vodičovi doživotne zakázať šoférovať.
 • 17-roční budú môcť šoférovať auto, ale iba pod dohľadom skúseného vodiča.
 • Bezpečná vzdialenosť na diaľnici sa bude chápať ako vzdialenosť, ktorú vozidlo prejde za dve sekundy.

17:05 Navštevovanie Slovenska Ukrajincami z prihraničných oblastí bude jednoduchšie. Poslanci vyslovili súhlas so Zmluvou medzi SR a Ukrajinou, ktorou sa maximálna dĺžka neprerušeného pobytu počas 180 dní predlžuje z 30 na 90 dní a lehota na vydanie povolenia na malý pohraničný styk sa skracuje zo 60 na 30 dní. Tiež sa ruší poplatok za spracovanie žiadosti, ktorý je dnes 20 eur.

16:40 Vládna koalícia je absolútne nefunkčná, tvrdí predseda opozičného Smeru Robert Fico. Podľa neho koalícia nemá väčšinu ani na prijímanie zákonov, ani na ich odmietanie.

13:58 Predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ) by mala zotrvať na svojom poste. Zhodli sa dnes na tom členovia vládneho kabinetu počas mimoriadneho rokovania, ktorého jediným bodom bol návrh skupiny opozičných poslancov Národnej rady (NR) SR na vyslovenie nedôvery predsedníčke vlády.

Pod uvedený návrh sa podpísalo celkom 47 poslancov zo Smeru a SNS. Svoje motívy zdôvodnili jej "očividnou neschopnosťou pri riadení vlády a prijímaní dôležitých ekonomických, sociálnych a finančných rozhodnutí". Premiérka podľa nich nedodržiava vlastné verejné vyhlásenia a otvorené sľuby.

Súčasťou návrhu na odvolanie Radičovej je aj konštatovanie signatárov, že jej vládnutie do konca volebného obdobia v roku 2014 by znamenalo nárast slovenského dlhu až o 12,4 miliardy eur.

Návrhy zákonov opäť odložili

13:33 Predseda parlamentu a SaS Richard Sulík nebol ínformovaný o návrhu troch koaličných poslaneckých klubov SDKÚ, KDH a Most-Híd o preložení doteraz neprediskutovaných poslaneckých návrhov na októbrovú schôdzu parlamentu.

Podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského koalícia neobišla nikoho. „Poslanecký klub SaS o tom vedel,“ uviedol pred novinármi.Hrušovský v odsunutí prerokovania zákonov nevidí problém. „Takto sa rozhodla väčšina,“ povedal s tým, že v koalícii sa dá takto fungovať.

„Nevyradil sa ani jeden vládny návrh zákona. Koalícia je v zhode z hľadiska priorít SR. Nerobil by som z toho problém,“ povedal.

12:46 O tzv. Mečiarových amnestiách ani o zrušení priestupkovej imunity parlament na aktuálnej 22. schôdzi rokovať nebude. Koalícia dnes odhlasovala, že všetky doteraz neprediskutované poslanecké návrhy sa preradia na októbrovú schôdzu parlamentu. Poslanecké návrhy pritom parlament odsunul už zo svojej predchádzajúcej, júnovej schôdze.

Presunutie bodov sa nepáči predsedovi poslaneckého klubu Smeru Pavlovi Paškovi. „Opäť svojvoľne zasahujete do zákonodarnej iniciatívy poslancov. Nemáte právo zobrať právo prerokovať poslanecký návrh bez súhlasu poslanca. Je to hanba vaša!“ adresoval koalícii.

12:12 Poslanci odsúhlasili návrh troch poslaneckých klubov, chceli to všetky okrem SaS, aby sa na tejto schôdzi nehlasovalo o poslaneckých návrhov a odsúva sa aj voľba šéfa NBÚ.

Ani nové zákony by nemali dramaticky zvýšiť strach z predátorského správania skupiny Penta, ktorá vlastní poisťovňu, sieť lekární, laboratóriá, nemocnice a chce aj distribučnú firmu. Exkluzívne kontrakty medzi jednou poisťovňou a jednou sieťou lekární totiž zákon zakazuje.

Uhliarikova novela prešla

11:53 Koalícia schválila novelu zákona o liekoch. A to aj napriek tomu, že viacerí poslanci žiadali o jej stiahnutie. Novelu podporilo 83 poslancov, proti bolo 63. Novela má platiť od decembra. Po novom by tak pacienti na predpisoch mali mať napísanú najmä účinnú látku, a nie konkrétny liek. Lekárovi však ostáva možnosť predpisovať aj konkrétne lieky.

11:20 Smer žiada, aby koalícia stiahla z rokovania návrh za reformu daní a odvodov, kotrý zavádza superhrubú mzdu. Koalícia sa ju aj napriek tomu pokúsi presadiť. Poslanci by o nej mali hlasovať ešte pred poludním. Poslanec Martin Poliačik (SaS) opozíciu vyzval, aby návrh zákona posunula do druhého čítania, kde sa o ňom "môžu porozprávať". Rozprava k návrhu zákonu sa skončila jeho záverečnou obhajobou zo strany ministra práce Jozefa Mihála.

10:47 Parlament dnes ani na tejto schôdzi nebude voliť poslanca SaS Kamila Krnáča za riaditeľa NBÚ. SME to potvrdila tajomníčka predsedu parlamentu Richarda Sulíka (SaS) Tatiana Tóthová. "Nebudeme ho teraz voliť."

Podľa informácií SME sú všetky personálne voľby a nominácie po včerajšej búrlivej koaličnej rade pozastavené. Krnáča by mohli voliť zrejme až po tom, ako sa koalícia dohodne na tom, čo ďalej s eurovalom. Hlasovať by sa tak mohlo najskôr na schôdzi, ktorá začne 11. októbra.

Poslanci pokračujú v zasadaní parlamentu. Po koaličnej roztržke z konca minulého týždňa, ktorú spôsobil postoj SaS k eurovalu, ukážu dnešné hlasovania, či je koalícia schopná presadiť zákony, na ktorých sa dohodla.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 4. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 5. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 6. Prehľad a automatizácia
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 686
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 13 710
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 11 548
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 646
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 5 042
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 554
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 208
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 649
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Otvorenie novej prevádzky rýchleho občerstvenia namiesto McDonald´s v Moskve.

Namiesto Instagramu Rosgram, namiesto Coca-Coly Ivan - čaj… Sankcie nás nezlomia.


9. aug
Bývalý americký prezident Barack Obama.

Obamove pamäte hovoria o lídroch s víziami a uvoľňujú miesto ďalším.


11. aug
Jozef Andrejčák už nebude starostom Furče. Do Smeru vstúpil ako 22-ročný. Zo strany odišiel, lebo podľa neho doplácala na bývanie u daňového podvodníka.

Zadlženej Furči šéfoval tucet rokov.


18 h
Pohľad na mesto Cherson.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 7 h

Neprehliadnite tiež

Robert Fico – komunista, katolík a čokoľvek, čo treba.

Ministerstvo vnútra Ficove vyjadrenia odmieta.


TASR 50m
Košický gréckokatolícky arcibiskup Cyril Vasiľ.

Hovorí o košickom arcibiskupovi.


TASR 2 h
Ilustračné.

Nevedia sa dohodnúť, kto to má riešiť.


SITA 2 h

Ako sa vyvíja pandémia koronavírusu na Slovensku? Pozrite si aktuálny vývoj ochorenia Covid-19 na Slovensku.


a 1 ďalší 12. aug
SkryťZatvoriť reklamu