Iveta Radičová vrhla na stôl najvyššiu stávku. Vyššej od možného pádu vlády niet, ale pár minút či hodín pred hlasovaním to už tak vyzerá, že nebude dosť vysoká, aby obmäkčila Richarda Sulíka. Chcelo by to vidieť do jeho hlavy, a azda ani to by nestačil, píše v komentári Peter Schutz.
Euroval je len začiatkom snáh o záchranu eura a Európskej únie. Ak sa teraz Slovensko nepridá, neskôr sa ho už možno nebudú pýtať.
Čítajte komentár Matúša Kostolného (piano) >>
Bez ohľadu na to, či hlasovanie o eurovale vláda spojí s vyjadrením dôvery, koalícia na čele s Ivetou Radičovou skončí. Začalo sa to pri vlaňajšej voľbe generálneho prokurátora. Teraz je predčasné finále. Radičová a Sulík nedokázali Slovensko uchrániť od Fica ani na štyri roky, ktoré zázračne dostali.
Slovensko si nemôže dovoliť oznámiť - my sa nehráme, vystupujeme, píše Peter Schutz.
Čítajte komentár (piano) >>
Ten, ktorý údajne „robí všetko pre to, aby (...) euroval nestál slovenských daňovníkov ani cent“, nemá poňatie, čo sa deje. Vo vysokej hre o to, ktorí poplatníci, ktorí veritelia (nielen banky, ale poisťovne, penzijné fondy!) či medzinárodné inštitúcie ponesú biliónové náklady a v akom pomere, Slovensko nemá fyzicky na to, aby hovorilo – my sa nehráme, vystupujeme. Tri miliardy sú obrovské peniaze, no presahy sú nevyčísliteľné.
Zlyhanie SaS pri presadzovaní „zásadného“ postoja je podstata jej fungovania, píše Lukáš Fila.
Čítajte komentár (piano) >>
Ak Richard Sulík vo finále zmení názor a zahlasuje za euroval, treba mu poďakovať. Tak ako samovrahovi, ktorý nakoniec neskočí, nerozflákne sa na chodníku a nespôsobí všetkým okolo problémy.
Dokonca ani predseda slovenského parlamentu nie je v pozícii, aby rozhodoval o osude svetovej krízy. Tento problém má iba nadnárodné riešenie, píše Peter Schutz.
Čítajte komentár (piano) >>
Vo veľkom sa rieši, či podanie SaS, ktoré by znamenalo „brejk“ v otázke valu, padlo do dvorca, alebo za čiaru. Chcelo by to jastrabie oko, kde však vziať a nekradnúť na Slovensku...