SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Minúta po minúte: Poslanci schválili posilnenie eurovalu a odvolali Sulíka (štvrtok)

Richard Sulík už nie je šéfom parlamentu. Vystriedal ho Pavol Hrušovský.

(Zdroj: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)Spravodajstvo minúta po minúte sme ukončili.

20:30 Predstavitelia menšinovej koalície sa v piatok predpoludním v parlamente stretnú, aby sa dohodli na bodoch, ktoré parlament prerokuje na budúci týždeň. Ako povedal Pavol Hrušovský, v prvom rade pôjde o návrh štátneho rozpočtu na rok 2012.

„Zídeme sa zástupcovia poslaneckých klubov a pokúsime sa nájsť dohodu na tom, čo považujeme za najdôležitejšie prerokovať,“ povedal Hrušovský novinárom.

19:59 "Chcem byť predsedom všetkých vás. Mojou vlastnosťou je mať rád ľudí. Ja osobne nemám žiadneho nepriateľa a ak ma niekto z vás považuje za nepriateľa, prosím, aby sme sa stali politickými súpermi, ale ľudskými priateľmi," odkázal poslancom hneď po svojom zvolení Hrušovský.

19:55 Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič večer pre TASR potvrdil, že dostáva množstvo odkazov od svojich kolegov v Európskej únii, ktorí oceňujú, že Slovensko ratifikovalo dočasný euroval.

19:47 Predseda Európskej komisie José Manuel Barroso ocenil schválenie posilnenia úverovej kapacity a právomocí Európskeho fondu finančnej stability v slovenskom parlamente.

19:41 Béla Bugár oznámil, že rokovanie parlamentu bude pokračovať budúci týždeň v utorok. "Budú politické rokovania," zdôvodnil, prečo parlament nezasadne už zajtra.

19:36 Poslanci zvolili Pavla Hrušovského za predsedu Národnej Rady. Hlasovalo 122 poslancov, 111 poslancov hlasovalo za, proti boli 3 a zdržalo sa 8 poslancov.

19:25 Richard Sulík tvrdí, že svoje odvolanie prijíma s pokorou. "Je to daň za principiálny postoj," povedal na brífingu, na ktorom nepovolil novinárske otázky.

19:17 Poslanci teraz rozhodujú, či sa novým šéfom parlamentu stane Pavol Hrušovský z KDH. V tajných voľbách potrebuje získať minimálne 76 hlasov.


Sulík už nie je šéfom parlamentu

19:12 Poslanci odvolali Richarda Sulíka z funkcie predsedu Národnej Rady. V tajnom hlasovaní odovzdalo hlasovacie lístky všetkých 142 poslancov. Za hlasovalo 115 poslancov, proti 25 a zdržali sa 2 poslanci.

18:49 Matovič vystupoval iba chvíľu, Sulíka už odvolávajú. Predsedajúci schôdze Béla Bugár pobavil poslancov, keď im dával inštrukcie, kadiaľ majú ísť hlasovať o odvolaní Sulíka. "Tam máte správny smer," povedal. "Aha, takže Smer ti je už blízky," vykríkol jeden z poslancov.

18:46 Ako to vidí SaS na Facebooku:

sas.jpg

18:45 Do rozpravy o odvolaní Sulíka sa prihlásil iba Matovič. Povedal, že pred ôsmimi mesiacmi pri novele o občianstve hlasoval v súlade so svojim svedomím a bol vylúčený z klubu SaS. Nerozumiem, prečo poslanci majú byť postihovaní za to, že hlasujú podľa svojho svedomia, vravel.

18:43 Sulíka budú odvolávať tajne. Na jeho zosadenie treba najmenej 76 hlasov.

18:42 Parlament rokuje o odvolaní Sulíka. Podpredseda KDH Pavol Abrhan odôvodnil návrh KDH, SDKÚ a Most-Híd tým, že Sulík stratil ich podporu potom, ako nehlasoval za vyslovenie dôvery vlády.

18:36 Iveta Radičová sa po schválení navýšenia eurovalu na tlačovej konferencii poďakovala poslancom Národnej Rady.

18:33 Prezident Ivan Gašparovič sa po prílete späť do vlasti priamo na bratislavskom letisku k pádu vlády nevyjadrí. K aktuálnej vnútropolitickej situácii zaujme stanovisko v piatok po stretnutí s premiérkou Ivetou Radičovou, ktoré je naplánované na 10:30, pre agentúru SITA to uviedol hovorca prezidenta SR Marek Trubač.

18:28 Richarda Sulíka budú odvolávať z funkcie šéfa parlamentu. Dohodlo sa na tom poslanecké grémium. Do programu zaradili aj voľbu Sulíkovho nástupcu. Ak body nepreberú do 19. hodiny, rokovať budú ďalej. Parlament obvykle končí rokovanie o 19. hodine večer.

18:08 "Slovenská republika sa opäť vrátila na mapu Európy a najmä prostredníctvom niektorých politických subjektov je vnímaná ako dôveryhodný európsky partner," vyhlásil Robert Fico po úspešnom hlasovaní.

17:36 "Neschválenie eurovalu v prvom kole bola blamáž, za ktorú môže vláda Ivety Radičovej," povedal po hlasovaní a schválení eurovalu predseda Smeru Robert Fico.

17:22 Koalícia si už podelila posty ministrov SaS. Ľubomíra Galka by mal zastúpiť Mikuláš Dzurinda, Daniela Krajcera Rudolf Chmel, Jozefa Mihála Ivan Uhliarik a Juraja Miškova Ivan Mikloš.

Slovensko ako posledná krajina schválila zmeny v eurovale

17:21 Na Ficovej pripomienke o Radičovej sa Dzurinda pousmial. Do 18. hodiny vyhlásili prestávku v rokovaní parlamentu.

ico

Aký veľký je euroval a náš vklad do neho

Aký vysoký je euroval:

 • Celkový výška dočasného eurovalu (EFSF): 440 miliárd eur (výška záruk), efektívna úverová kapacita je 250 miliárd eur
 • Celková výška navýšeného valu (EFSF): 780 miliárd eur (výška záruk), efektívna úverová kapacita je 440 miliárd
 • Celkový výška trvalého eurovalu (ESM): úverová kapacita 500 miliárd eur, na čo treba záruky za 750 miliárd

Slovensko v eurovale:

 • Naše záruky v prvom eurovale: 4,3 miliardy eur
 • Naše záruky v navýšenom vale: 7,7 miliardy eur
 • Hotovosť, ktorú posielame do druhého valu: 659 miliónov eur
 • Výška našej hotovosti a záruk v trvalom vale: 5,8 miliardy eur

Pre porovnanie:

 • Výška rozpočtových výdavkov v tomto roku: 16,958 miliardy eur
 • Koľko má ísť na naše školstvo: 2,323 miliardy eur
 • Plánovaná výška rozpočtových výdavkov v roku 2012: 18,681 miliardy eur
 • Koľko má ísť na naše školstvo: 2,435 miliardy eur

17:17 Robert Fico sa pýtal, kde je premiérka Iveta Radičová. Prečo nebola na hlasovaní, keď hlasovanie o eurovale spojila s vyslovovaním dôvery vláde. "Považujem to za nedôstojné."

17:16 Sulík v sále píše esemesku.

17:15 Proti eurovalu podľa očakávania hlasovala SaS, SNS a traja členovia OKS.

17:13 Dušan Čaplovič sa ohradil, že ho hlasovacie zariadenie vykázalo, že o eurovale nehlasoval. "V skutočnosti som bol za." Nehlasoval Ján Slota z SNS a Ľubomír Vážny zo Smeru. Zdržali sa Martin Fecko (Obyčajní ľudia) a nezávislí Anna Belousovová a Rudolf Pučík.

17:04 Euroval prešiel. Zo 147 hlasujúcich bolo za 114 poslancov, proti boli 30, traja sa zdržali. Po hlasovaní politici tlieskali, nepridala sa SaS.

16:57 Debatu ukončili. O navýšení eurovalu budú hlasovať o pár minút.

16:47 "Nelámme v tomto parlamente dnes ústavu a zákony cez koleno," vyhlásil Martin Chren z SaS. Koaličným stranám vyčítal, že po dvoch dňoch chcú znova hlasovať o eurovale.

16:40 Osuský presviedča poslancov, že keď sa lúčil s premiérkou Ivetou Radičovou potom, ako parlament vyslovil nedôveru vlády, nedával jej "judášsky bozk".

Osuský v utorok nehlasoval, čím tiež prispel k pádu Radičovej. Spojenie hlasovania považuje za vydieranie. Dnes vraj konečne bude môcť slobodne hlasovať proti eurovalu.

16:34 Začali rokovať o eurovale. Do rozpravy sa prihlásili Peter Osuský z OKS a líder Obyčajných ľudí Igor Matovič.

16:33 Napriek tomu, že do predčasných parlamentných volieb zostáva 149 dní, zabezpečiť ich priebeh nebude pre štatistikov ani rezort vnútra problém.

"Ak sa voľby budú konať v termíne, ktorý bol zverejnený v médiách, tak po technickej a personálnej stránke bude Štatistický úrad schopný zabezpečiť procesy, súvisiace s prípravou a spracovaním volieb," povedal hovorca úradu Marián Jánošík.

Parlament schválil predčasné voľby

16:30 Sulík nebol na hlasovaní o predčasných voľbách. Po hlasovaní o predčasných voľbách nenastali v sále žiadne emócie. Nik netlieskal.

16:28 Parlament schválil ústavný zákon o skrátení volebného obdobia. Zo 146 hlasujúcich bolo za 143 politikov, traja hlasovali proti. Proti predčasným voľbám hlasovali Peter Osuský, Ondrej Dostál a Peter Zajac (všetci traja z OKS).

Okrem Sulíka na hlasovaní o predčasných voľbách neboli šéf SNS Ján Slota, Ľubomír Vážny zo Smeru a Natália Blahová z SaS.

16:27 Predkladateľ zákona Daniel Lipšic z KDH povedal, že diskusia o predčasných voľbách môže len znechucovať voličov. "Odporúčam pristúpiť hneď k hlasovaniu."

Radoslav Procházka z KDH poučil Matoviča o logike. Matovičove slová podľa neho nedávajú zmysel, pretože ak chcel pokračovanie vlády, mal pristúpiť na kompromis predtým, než hlasoval za pád vlády.

16:26 Rozprava končí, o chvíľku odhlasujú predčasné voľby.

16:25 Situácia vo veľkej politike ovplyvňuje aj komunálnu politickú scénu. Primátor Trenčína Richard Rybníček (nezávislý) plánuje odvolať viceprimátorku Renátu Kaščákovú, ktorá je členkou strany SaS. Argumentuje tým, že ide aj o politickú funkciu.

16:24 Po tom, ako Matovič dohovoril, sa vracajú poslanci Smeru aj SDKU.

16:23 Alojz Přidal z KDH pripomenul Matovičovi, že aj on svojim hlasovaním prispel k pádu vlády.

16:22 Matovič sa snažil presvedčiť poslancov, že Dzurinda dnes odmietol jeho ponuku, že SaS sa chce dohodnúť na kompromise o eurovale, čím by vraj zvrátil návrat Roberta Fica cez predčasné voľby. Niektorí politici ho vysmiali. Dzurinda podľa neho už dávno dohodol predčasné voľby s Ficom. "Pán Dzurinda hrá odpornú hru." Politikov ako sú Dzurinda, podľa neho treba dostať z politiky.

16:21 Zo sály sa trúsia aj poslanci SDKÚ. Odišiel už aj posledný - Milan Hort.

16:17 V sále je krátko pred hlasovaním len asi tretina poslancov. Chýba skoro celý Smer. Kým Matovič hovorí, odchádzajú aj poslední poslanci Smeru.

16:16 Matovič označil Mikuláša Dzurindu za "cynika". Predsedajúci schôdze Pavol Hrušovský ho napomenul, aby hovoril "k veci". "Ja rozprávam k veci, prosím, akceptujte to," reagoval Matovič.

16:15 Poslanci SDKÚ sa na Matoviča hnevajú, keďže hovorí o páde vlády ako o Dzurindovej hre.

16:14 Matovič pred prejavom položil na rečnícky pult tabuľku, na ktorej má napísané "Štyri koaličné strany výsledok vašej ješitnosti - Euroval bude + Fico ako bonus. Ďakujeme pekne."

REPROFOTO: SME

16:13 Poslanci sú tesne pred hlasovaním o predčasných voľbách. Rečniť chce len Igor Matovič.

16:10 Po zasadnutí výborov poslanci začali v druhom čítaní rokovať o návrhu ústavného zákona, ktorým sa schvália predčasné voľby. Do rozpravy sa prihlásil iba Igor Matovič.

15:34 "Vládnuť so stranou SaS by bolo po doterajších zlých skúsenostiach oveľa ťažšie," povedal v parlamente predseda Mostu-Híd Béla Bugár, ktorý však nevylúčil ani prípadnú spoluprácu. Koho by okrem SNS zo spolupráce po budúcoročných marcových predčasných voľbách vylúčil, nepovedal.

15:31 Skrátenie volebného obdobia vlády Ivety Radičovej prešlo do druhého čítania. Rozhodli o tom poslanci NR SR 142 hlasmi. Vládny návrh ústavného zákona, o ktorom sa rokuje v skrátenom legislatívnom konaní, teraz poputuje do výborov.

Následne predsedajúci vyhlásil prestávku na prerokovanie návrhu pred druhým čítaním do 16-tej hodiny. Potom budú poslanci hlasovať o definitívnom znení.

15:23 Sulík ukončil rozpravu o skrátenom legislatívnom konaní návrhu vlády na predčasné voľby. Návrh prešiel, teraz o ňom budú rokovať výbory. V súčasnosti prednáša šéf ústavnoprávneho výboru Radoslav Procházka (KDH) samotnú legislatívnu úpravu skrátenia volebného obdobia.

15:12 V rozprave vystupuje poslanec z OKS Peter Zajac. Zdôraznil, že ich hlasy o páde Ivety Radičovej nerozhodli. "Nevedeli sme nájsť inú formu, ako vyjadriť, že sme proti eurovalu a za vládu ako nehlasovať." Od mnohých poslancov si však vyslúžil hlasný posmech.

15:05 Poslanec SaS Martin Poliačik predložil procedurálny návrh, aby z programu stiahli euroval. Tento návrh však podporilo len 27 poslancov.

15:04 Radoslav Procházka z KDH tiež neverí, že by Sulík na Ústavnom súde mohol uspieť. "Ak takéto podanie skutočne pôjde, jeho predkladatelia sa budú mýliť."

15:03 Schôdzu otvoril Sulík.

SaS zvažuje podanie hlasovania na Ústavný súd

15:01 SNS sa podpíše pod ústavný podnet Sulíka. "Sú pochybnosti o právnej čistote navrhovaného riešenia," povedal podpredseda Ján Mikolaj.

14:55 Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ) si myslí, že Richard Sulík nemá šancu uspieť na Ústavnom súde. "Všetky zákony sú dodržané. Toto je len snaha pána Sulíka prekryť, že spolu so Smerom povalil vládu," povedala Žitňanská.

14:53 "Je to človek, ktorý už masívne poškodil Slovensko a teraz to chce urobiť opäť," reagoval podpredseda Smeru Marek Maďarič na plány Sulíka s Ústavným súdom.

14:49 SaS zvažuje podanie na Ústavný sud, ak bude parlament opätovne hlasovať o eurovale. SaS tvrdí, že o eurovale sa nesmie opakovane hlasovať.

Richard Sulík nevylúčil, že sa kvôli tomu obráti na Ústavný súd. Na pomoc si zavolal ústavného právnika Jána Drgonca, ktorý povedal, že také hlasovanie nemá oporu v ústave.

"Vždy, keď sa na Slovensku vyskytne nepríjemná situácia, právne prostriedky letia do kúta, úplne sa na ne kašle a hľadajú sa iné riešenia," upozornil Drgonec. Vysvetlil, že štátne orgány môžu konať iba na základe Ústavy a ani ona, ani rokovací poriadok parlamentu neumožňuje opakované hlasovanie o medzinárodnej zmluve.

14:41 "Nerozumiem prečo bolo nutné spájať hlasovanie o eurovale s dôverou vlády," povedal Richard Sulík, ktorý euroval označil za podvod. Upozornil tiež, že jeho strana ako jediná nezmenila názor na euroval a neustále trvá na svojich tvrdenia.

14:39 Premiérku Ivetu Radičovú mrzí postoj ministrov za SaS, ktorí sa napriek jej výzve na odchod naďalej zúčastňujú na rokovaniach vlády. Dodala, že o ich osude tak bude musieť rozhodnúť sama.

"Nevysloviť dôveru vláde a potom v nej zotrvávať je menšia schizofrénia," na pôde parlamentu to dnes povedal minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) v reakcii na zotrvávanie ministrov SaS vo svojich funkciách.

14:04 Predseda Národnej rady Richard Sulík dnes dostal na rokovaní poslaneckého grémia od koaličných partnerov otázku, či sa sám nechystá odstúpiť z postu šéfa parlamentu. On však reagoval tým, že nevidí najmenší dôvod na odstúpenie z funkcie len preto, že si to Iveta Radičová želá.

13:52 Poslanci Národnej rady SR dnes budú v rámci 24. schôdze rokovať až dovtedy, kým neschvália euroval, teda v prípade potreby aj po 19.00 h. Po rokovaní grémia to novinárom oznámil predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár.

Ako prvý bod je v programe vládny návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia, ktorý sa má prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní s tým, že voľby sa budú konať 10. marca 2012. Následne snemovňa opätovne pristúpi k rokovaniu o eurovale, ktorý podporí už aj opozičný Smer a dodá tak koalícii chýbajúce hlasy.

Posty ministrov sa prerozdelia

13:15 Šéf Mosta-Híd Béla Bugár tvrdí, že ešte strana nevie, o aké ministerstvá po nominantoch SaS bude mať záujem. Vraví, že momentálne sú prioritou schválenie zákona o predčasných voľbách a prijatie eurovalu.

13:14 Minister obrany Ľubomír Galko povedal, že premiérka Iveta Radičová má "takú víziu", že keď prezidentovi navrhne ministrov, ktorí majú po odvolaní vlády viesť ministerstvá do predčasných volieb - členovia SaS tam nebudú. "Už sa s nami nepočíta, nebudeme poverení vedením rezortov." Galko dodal, že takéto rozhodnutie bude SaS akceptovať.

13:12 Ministri za SaS nevidia dôvod na odchod z vlády. "Najmä keď si nemyslíme, že by sme svoju prácu nevykonávali dobre," zdôraznil Daniel Krajcer pred novinármi po rokovaní vlády.

Ministri za SaS teraz očakávajú návrat prezidenta Ivana Gašparoviča a jeho ďalšie rozhodnutia. Vo vláde sú pripravení podporovať "všetko, čo bude dobré".

13:01 Premiérka Iveta Radičová zrejme v piatok (14. októbra) navrhne prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi odvolanie ministrov za SaS.

Hlava štátu by s návrhom mala súhlasiť. Následne by mala odvolať celú vládu a poveriť ju riadením štátu do predčasných volieb, ktoré majú byť 10. marca 2012. Rezorty patriace SaS si majú rozdeliť zvyšní členovia vlády.

Radičová stopla odvodovú reformu

12:21 Na Slovensku sa v stredu začala predvolebná kampaň do Národnej rady SR. Akýkoľvek zákon, ktorý by mohol nejakým zásadným spôsobom ovplyvniť dianie na Slovensku, preto v parlamente prijatý nebude. Myslí si to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál (SaS).

"Takto to už v predvolebnom boji býva. Jednotlivé strany, aj tie, ktoré sa tvária ako partnerské, medzi sebou súperia viac či menej otvorene. Takže nie je možné očakávať, že okrem štátneho rozpočtu v parlamente prejde nejaký zásadnejší návrh," skonštatoval.

11:44 Premiérka Radičová dnes oznámila ministrovi práce Jozefovi Mihálovi, že zastavuje daňovo-odvodovú reformu. "V tejto chvíli je už jasné, že daňovo-odvodová reforma neprejde. Je mi ľúto," povedal po rokovaní vlády minister práce Jozef Mihál (SaS).

11:42 Štvorročné volebné obdobie Národnej rady (NR) SR, zostavenej po voľbách v júni 2010, sa skráti. Rozhodol dnes o tom vládny kabinet počas svojho dopoludňajšieho mimoriadneho rokovania.

Návrh ústavného zákona ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH) o skrátení volebného obdobia predpokladá, že zákonodarcovia zložia svoje právomoci 10. marca 2012, čím sa ich mandát skráti o viac ako dva roky.

Vládny návrh teraz budú musieť odsúhlasiť poslanci NR SR. Ak zaň zahlasuje aspoň 90 zákonodarcov, Slovensko budú čakať predčasné parlamentné voľby. Tie by sa mali na základe dohody koaličných strán SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd s opozičným Smerom-SD uskutočniť 10. marca.

Sulíka zrejme nahradí Hrušovský

10:56 Predseda Národnej rady SR Richard Sulík by mal prísť o svoju stoličku už dnes. Najhorúcejším kandidátom je vraj Pavol Hrušovský.

10:54 Boli sme vnímaní ako eurooptimistická krajina, teraz sa to zmenilo, tvrdí podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

10:11 Návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia a euroval sú podľa podpredsedu KDH Pavla Abrhana zatiaľ dva isté body na schôdzi parlamentu, ktorá sa má začať o 15:00. Strany SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd stále uvažujú, že dnes navrhnú odvolať predsedu NR SR Richarda Sulíka.

Trojkoalícia tiež hľadá podľa Abrhana zákony, ktoré treba prijať v súvislosti s návrhom štátneho rozpočtu na rok 2012 a mohli by v parlamente prejsť. „Treba si uvedomiť, že sme päť mesiacov pred voľbami a predvolebná kampaň sa už začala,“ povedal Abrhan pre agentúru SITA.

9:20 Premiérka Iveta Radičová zrušila pre vnútropolitickú situáciu na Slovensku svoju účasť na piatkovom (14.10.) neformálnom summite predsedov vlád Vyšehradskej štvorky.

8:00 Mimoriadna 68. schôdza vlády SR bude dnes o 11:00 v historickej budove Úradu vlády SR v Bratislave. Návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia predloží minister vnútra SR Daniel Lipšic.

Podrobnosti z pádu vlády sme sledovali aj počas predchádzajúcich dní:

STREDA: Minúta po minúte: Smer podporí euroval, voľby budú 10. marca

UTOROK: Minúta po minúte: Vláda padla, euroval neprešiel

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny. Adepti sú jasní
 2. V slovenskom Atose sa pracuje skvelo. Potvrdil to aj prieskum
 3. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
 4. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 5. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 6. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 7. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 8. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 1. Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!
 2. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 3. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 4. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 5. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 6. V uliciach Košíc vyzbierali dobrovoľníci 26 ton odpadu
 7. Výlety na mieru pre celú rodinu
 8. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 1. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 653
 2. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 331
 3. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 7 469
 4. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 6 810
 5. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 6 491
 6. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 789
 7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 3 663
 8. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 3 077
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ako sa vyvíja pandémia koronavírusu na Slovensku? Pozrite si aktuálny vývoj ochorenia Covid-19 na Slovensku.


a 1 ďalší 7m
Koronavírus - 1.7.2022.

V nemocniciach je aktuálne 247 pacientov.


49m

Útočníkovi hrozí 10-ročné väzenie.


2 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Bývalú tajomníčku stále vyšetrujú.


a 2 ďalší 5 h
SkryťZatvoriť reklamu