„V roku 863 prišli na Veľkú Moravu Konštantín a Metod. To sme ešte nevedeli, že po 1148 rokoch nám Gréci pošlú faktúru,“ koluje po sociálnych sieťach.
Grécko sa stalo najčastejšou obeťou uštipačných vtipov.
„Kúpte si Gréka len za 400 eur! Bude u vás bývať, leňošiť, piť kávu, chodiť na obedy a pozerať televízor, takže vy budete môcť nerušene chodiť do práce.“
„Prečo Grécko nezískalo poslednú časť pôžičky od Európskej únie a Medzinárodného menového fondu? “ šíri sa v krajinách eurozóny. „Pretože v Grécku nemá nikto tak dlhú pracovnú dobu, aby stihol vyplniť potrebnú žiadosť.“
Nemec platí
Vtipy často poukazujú aj na to, že Nemecko je hlavným pilierom v boji o záchranu eura.
„Portugalec, Ír a Grék idú piť do baru. Kto platí? Nemec.“
Vtipy sú často veľmi osobné. Skúsenosť s tým má grécky spravodajca agentúry Reuters, ktorý si zašiel v Amsterdame do kaderníctva.
„Takže ste ochotný prijať päťdesiatpercentný zostrih? “ ironicky poznamenal kaderník s odkazom na dohodu o odpise polovice gréckeho dlhu.
„Nemec vypil desať pív. Francúz desať koňakov. Grék dve fľaše najdrahšieho vína. Slovák pil celý večer len vodu z vodovodu. V tom prišiel čašník s účtom: „Kto bude platiť?“ Nemec, Francúz a Grék jednohlasne: „No predsa každý rovným dielom. Musíme byť navzájom solidárni!“. A Slovák si požičal od Nemca a Francúza, aby im a aj Grékovi mohol prispieť na ich vysokú životnú úroveň. Lebo nechce prísť o takých dobrých kamarátov.“
Sulík ako pokémon
Na nasledujúci vtip je treba znalosť pokémonov. Kto ich niekedy hral na gameboyi, isto sa s podobnou hláškou stretol.
A wild Sulík appears, Radičová uses Lipšic... It's not very effective.
Ako reakcia na pád vlády dokonca vyšla fiktívna stolová hra s názvom Sulíku, nezlob!!!. Vydalo ju nakladateľstvo EuHuyer Education, prevádzkované Európskou komisiou.
A ozaj, viete prečo padla vláda? Lebo bol v Lidli grécky týždeň.
Autor: idnes.cz

Beata
Balogová
