SME

NATO vysiela reportáže o slovenských vojakoch v Afganistane

Reportér Jeff Holden si všimol vojakov z 5. pluku špeciálneho určenia, ktorí cvičia špeciálne policajné jednotky Afganskej národnej polície.

Slovenský konvoj v Afganistane.Slovenský konvoj v Afganistane. (Zdroj: ARCHÍV 5. PLUKU ŠPECIÁLNEHO URČENIA)

BRATISLAVA . Prvé videoreportáže o pôsobení slovenských vojakov v Afganistane v angličtine sú už v týchto dňoch na webových stránkach NATO prístupné verejnosti.

Stála delegácia Slovenskej republiky pri NATO nadviazala prostredníctvom hovorcu Ozbrojených síl SR majora Milana Vangu kontakty s televíziou NATO TV Channel.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tá počas pôsobenia hovorcu v operácii ISAF v druhej polovici tohto roka nakrútila sériu reportáží o pôsobení príslušníkov slovenských ozbrojených síl v operácii ISAF v Afganistane.

SkryťVypnúť reklamu

"Je to ďalší významný krok v oblasti informovania verejnosti o činnosti a úlohách nášho kontingentu v operácii ISAF v Afganistane, a to nielen verejnosti domácej, ale aj zahraničnej," povedal Vanga, ktorý v Afganistane počas šiestich mesiacov zastával pozíciu zástupcu veliteľa slovenského kontingentu.

Zdôraznil, že je to prvýkrát, čo sa naši vojaci objavili v reportážach televízneho kanála NATO.

Neobišli ani pyrotechnikov Reportér Jeff Holden spolu s majorom Vangom navštívili predsunutú základňu na severovýchode Afganistanu, kde vojaci z 5. pluku špeciálneho určenia cvičia špeciálne policajné jednotky Afganskej národnej polície.

S kamerou sa vybrali aj do vzdialenej provincie Uruzgan, aby priniesli reportáž o slovenských mentoroch z Operačného výcvikového a styčného tímu (OMLT), ktorí zvyšujú úroveň vycvičenosti logistického práporu Afganskej národnej armády a činnosti Provinčného rekonštrukčného tímu, v ktorom máme slovenské zastúpenie.

SkryťVypnúť reklamu

Pri informovaní neobišli ani centrum mesta Kandahár, kde na predsunutej základni pôsobí slovenský tím špecialistov na zneškodňovanie výbušných prostriedkov a nevybuchnutej munície (EOD).

Reportáž bude o slovenských špecialistoch EOD, ktorí zasahujú priamo v uliciach metropoly jednej z najnebezpečnejších provincií Afganistanu.

Reportáže sa páčia aj Vojtekovi Vysielanie reportáží sa pozdáva aj novému náčelníkovi Generálneho štábu OS SR generálmajorovi Petrovi Vojtekovi.

"Informovať verejnosť o dianí v ozbrojených silách je jednou z mojich priorít, pretože vzťah armáda - verejnosť je prospešný pre obidve strany," vysvetlil Vojtek.

Dodal, že kým vojaci plnia záväzky Slovenskej republiky voči spojencom a pomáhajú obyvateľom pri živelných pohromách doma, verejnosť ich má otvorene podporovať a byť na svoju armádu hrdá.

SkryťVypnúť reklamu

"Je to vízia, ku ktorej sa chceme prostredníctvom otvoreného informovania verejnosti o činnosti ozbrojených síl priblížiť už v najbližšom období," vyhlásil šéf slovenskej armády.

NATO TV Channel má svoje vysunuté pracovisko aj v afganskom Kábule a produkuje reportáže o dianí v krajinách a operáciách Severoatlantickej aliancie.

Jednotlivé reportáže sú publikované postupne a je možné ich nájsť na stránke natochannel.tv, ako aj na youtube.com.

NATO

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 588
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 311
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 340
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 911
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 870
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 388
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu