SME

Televízie upravia počas štátneho smútku svoj program

RTVS odvysiela dopoludnia dokumentárny film Občan Václav Havel cestuje na dovolenku a následne priamy prenos z poslednej rozlúčky.

(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Všetky štyri celoslovenské televízie upravia počas piatkového (23.12.) štátneho smútku svoj program. Slovensko si v tento deň uctí zosnulého prezidenta Václava Havla.

Verejnoprávna RTVS odvysiela dopoludnia dokumentárny film Občan Václav Havel cestuje na dovolenku, následne priamy prenos z poslednej rozlúčky s Václavom Havlom z pražskej Katedrály svätého Víta.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slovenská televízia odvysiela v piatok popoludní aj reláciu Anjeli strážni Václava Havla, ktorú reprízuje na Dvojke o 23. hodine. Dvojka venuje spomienke na Václava Havla celý dnešný tematický Večer pod lampou.

SkryťVypnúť reklamu

Slovenský rozhlas pripravuje podľa hovorcu RTVS Richarda Šümeghyho na piatok aktuálne spravodajské vstupy z Prahy, v prúdovom vysielaní Rádia Slovensko publicistické príspevky o Václavovi Havlovi a jeho dramatickej tvorbe, spomienky z rozhlasového archívu a rozhovory s osobnosťami spoločenského života.

Moderátor Michal Tvarožek pripravuje spomienku na Václava Havla s jeho bývalým hovorcom Ladislavom Špačkom.

Rozhlasové hry Václava Havla odvysielajú Rádio Slovensko (Vernisáž o 18.50 h.) a Rádio Devín (Protest o 15.00 h.).

Upravenú hudobnú dramaturgiu bude mať nielen Rádio Slovensko, ale aj Rádio Regina, ktoré o 21.00 h. odvysiela reprízu relácie Milana Markoviča Pod pyramídou extra z roku 1990, keď bol hosťom programu Václav Havel už ako prezident ČSFR.

SkryťVypnúť reklamu

Televízia Markíza si Václava Havla pripomenie dnes večer filmom Občan Havel. Rozlúčke s posledným československým prezidentom sa bude v piatok podrobne venovať vo všetkých vydaniach Televíznych novín.

V deň štátneho smútku zrušila TV Markíza plánované komédie Stuart Little 2 a Vianoce na nože. Televízia DOMA presunula v deň štátneho smútku sitkom Mike a Molly.

"Ďalšie zmeny neboli nutné, pretože pôvodne plánovaný program neobsahoval tituly, ktoré by v deň štátneho smútku boli nevhodné," uviedla Miroslava Labašová z TV Markíza.

Spravodajská televízia TA3 v deň štátneho smútku prispôsobí tejto udalosti charakter svojho vysielania počas celého dňa. Občanom sprostredkuje rozlúčku s Václavom Havlom z Prahy naživo prostredníctvom priameho prenosu.

SkryťVypnúť reklamu

Po skončení rozlúčky namiesto Dobrých správ o 19.50 bude vysielať dokument o Václavovi Havlovi. Spomienke na Václava Havla sa v správach bude venovať aj priebežne.

Televízia JOJ podľa hovorcu Jozefa Gogolu neplánuje žiadne zásadné zmeny a úpravy v programe z dôvodu vyhlásenia štátneho smútku.

Jedinou výraznou zmenou v programe bude zaradenie mimoriadneho spravodajstva Noviny špeciál o 12.00 h., ktoré bude aj priamo prinášať pohreb Václava Havla.

Mimoriadne spravodajstvo tak nahradí pravidelnú poludňajšiu reláciu Noviny o 12.00. Smútočnému aktu sa bude televízia venovať aj v ďalších spravodajských reláciách.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 587
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 307
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 338
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 909
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 863
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 392
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu