SME
Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Minúta po minúte: Protest sa skončil, traja policajti sú v nemocnici

Vo viacerých slovenských mestách sa konali Protesty Gorila. V Bratislave prišlo podľa odhadu SME 5 až 7-tisíc ľudí.

Koľko prišlo demonštrantov?Koľko prišlo demonštrantov? (Zdroj: SME – VLADIMÍR ŠIMÍĆEK)


21:45 Hlavná organizátorka protestov Lucia Gallová odhadla počet účastníkov pochodu v Bratislave na 15 000 ľudí. "Hodnotím to veľmi, veľmi pozitívne. Naozaj si myslím, že ten tlak z celého Slovenska je obrovský a cítiť tu silu," uviedla.

21:06 Polícia zadržala po protestoch štyroch ľudí.

20:48 Počas protestu Gorila utrpeli zranenie traja policajti. „Podľa doterajších informácii sú zranení, boli prevezení na lekárske ošetrenie,“ povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Petra Hrášková. Jeden z policajtov utrpel zranenie pred Úradom vlády SR, ďalší dvaja boli zranení pri parlamente. Polícia podľa Hráškovej v súčasnosti ukončuje v Bratislave bezpečnostné opatrenia a následne poskytne k akcii bližšie informácie.

20:00 Pred parlamentom ostala už len skupinka radikálov, niektorí so zakrytými tvárami. Policajti proti nim použili pyrotechniku a vodné delo.

19:27 Demonštranti pri budove parlamentu ojedinele hádzali aj dlažobné kocky, vzduchom letelo niekoľko veľkých kameňov.

19:16 V Prievidzi protestovalo proti Gorile asi 80 ľudí.

19:13 Desať minút po siedmej demonštranti začínajú odchádzať aj spred parlamentu. Bratislavský protest Gorila II sa končí.

19:05 "Demonštranti opäť prelomili zátarasy pred parlamentom, ťažkoodenci sa zatiaľ len pozerajú, vytvorili koridor," opisuje situáciu reportér SME Ján Krempaský.

19:01 Premiérka Iveta Radičová chápe dožadovania sa spravodlivosti. Týmito slovami reagovala na protesty Gorila vo viacerých slovenských mestách.

Zároveň pripomenula, že viaceré inštitúcie "urobili a robia maximum preto, aby právny štát bol funkčný, fungujúci a fungoval v prospech občanov".

18:56 Pred parlamentom už začínajú potýčky, bije sa niekoľko ľudí. Demonštranti sa dostávajú do konfliktov s políciou.

490_simicek.jpg

Terčom protestujúcich bol opäť aj Prezidentský palác

18:54 Protestný pochod , ktorý sa mal pôvodne skončiť na Námestí Slobody, sa neplánovane presunul pred Prezidentský palác na Hodžovo námestie.

Pred sídlom hlavy štátu skončila desiatka banánov, poletovali vajíčka, fľaše, petardy a ktosi cez plot hodil kvetináč. "Hanba štátu," pokrikovali zhromaždení a napodobňovali opičie pokriky.

18:53 Po skončení oficiálnej časti košického protestu sa skupinka asi 50 mladých ľudí presunula pred budovu Ústavného súdu na Hlavnej ulici.

Snažili sa prelomiť policajné zátarasy, na budovu ÚS sporadicky hádzali banány, vajíčka aj petardy a vykrikovali heslá ako "Gorily do basy" a aj vulgárne pokriky. Polícia situáciu monitoruje a zatiaľ ju má pod kontrolou.

18:42 Napriek upozorneniam organizátorov sa veľká skupina demonštrantov presúva aj pred parlament.

18:37 Dav sa pomaličky začína rozchádzať. "Chceme rozhodovať sami, preč so zástupcami," skanduje pár ľudí.

18:25 Demonštranti poškodili plot pri Úrade vlády. Na mieste zostávajú ťažkoodenci.

urad2.jpg

Demonštranti na plote pri Úrade vlády. FOTO: TASR

18:19 Organizátori vyhlásili: "Ďakujeme, že ste prišli a pokojne sa rozíďte.

18:09 Zatiaľ čo väčšina davu sa presúva k Prezidentskému palácu, skupina extrémistov zavesených na plote kričí a nadáva policajným ťažkoodencom. Tí pokojne stoja v šíku. Niektorí skandujú: "Na parlament, na parlament."

18:08 V Poprade prišlo protestovať asi 1200 ľudí.

Demonštranti zahádzali Úrad vlády vajíčkami a petardami

18:06 Alojz Hlina tvrdí, že o rozdávanie čaju ho poprosili organizátori a volebný štáb má na mieste protestu zriadený už dlhší čas.

17:59 Ďalší ľudia začali vyliezať na bránu Úradu vlády.

17:58 Richard Sulík tvrdí, že si na protest neprišiel rozbiť kampaň. Prečítajte si rozhovor s lídrom SaS >>

17:56 Pred Úradom vlády sa podarilo niekoľkým protestujúcim priviazať o bránu lano a lomcovali ňou, volala redaktorka SME Martina Pažitková. Ďalší hádzali smerom k budove svetlice a delobuchy.

"Nerobme si hanbu," kričali na nich ľudia z davu, aby sa upokojili. Dav sa začal presúvať smerom k Prezidentskému palácu.

17:55 V hlavnom meste počuť mohutné skandovanie "Vlastizrada!". Úrad vlády strážia ťažkoodenci.

17:51 Pred Úradom vlády už vybuchlo aj niekoľko petárd. Desiatky banánov skončili za plotom úradu. Organizátori sa snažia, ale pokyny z megafónu nepočuť a nálada sa začína stupňovať.

17:49 Medzi bratislavskými demonštranti sa objavili aj náznaky kritiky organizátorov. Je vidno transparent s textom "Požiadavky jedného pána?"

17:47 Čast demonštrantov v Bratislave pri presune skandovala na okoloidúcich "Poďte s nami!" Doprava sa už uvoľnila.

17:41 Pre protest je obmedzená doprava v okolí Úradu vlády. Autá pri Slovenskej technickej univerzite stoja už 20 minút.

17:39 "My sme tu doma," skanduje dav pred úradom vlády. Oveľa menej vidieť aj policajtov, dav je stále pokojný.

17:38 Protest v Trenčíne ukončili minútou ticha za dožívajúcich politikov a slovenskou hymnou.

"Chcel by som to rozpustiť, lebo nebudeme tu predsa kvôli takým hovadám mrznúť. Vyjdeme znova do ulíc a ukážeme im že chceme zmenu," povedal na záver jeden z rečníkov.

Protest bol pokojný, podľa krajského policajného hovorcu Pavla Kudličku, protest prebehol bez komplikácií.

17:37 Počas bratislavského pochodu sa Richard Sulík zastavil v McDonald-e.

nr2.jpg

Aktivista Eduard Chmelár na pódiu v Nitre. FOTO: TOMÁŠ HOLÚBEK

Na protest prišli aj politici

17:33 Na bratislavskom proteste sa len pár metrov od pódia ukázal aj líder kandidátky Obyčajných Ľudí Martin Mojžiš. So synom prišla aj herečka Zuzana Fialová, tá však nekandiduje.

Z politikov sa v dave ukázali aj Richard Sulík, Martin Poliačik (SaS) či Jozef Viskupič (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti).

17:32 "Dnešný protest na Mierovom námestí má byť posolstvom do Bratislavy, že odpor voči korupcii a finančnej oligarchii na Slovensku vyjadrujú aj iné mestá ako slovenská metropola. Na poriadok dohliadajú členovia bezpečnostných služieb, ktorí sa nám ponúkli nezištne, v prípade problémov sme pripravení požiadať o pomoc políciu," povedal pre TASR jeden z organizátorov stretnutia Peter Čačko v Trenčíne s tým, že všetky náklady na protestný míting (asi 100 eur) znášali samotní organizátori.

17:28 "Vlastizrada!" skanduje asi desaťtisícový dav počas presunu z Námestia SNP pred Úrad vlády. Ľudia sú však oveľa pokojnejší ako pred týždňom.

17:23 Protestujúci v Bratislave začali zosmiešňovať reklamy Alojza Hlinu.

17:22 O 17.15 sa míting v Košiciach skončil slovenskou hymnou. "Nedáme sa zastrašiť, nedáme sa vydierať a znovu vyjdeme do ulíc, keď to bude potrebné," sľúbili si účastníci pokojného protestu.

17:14 Na bratislavskom Námestí SNP sa protest už končí a ľudia sa začínajú presúvať k Úradu vlády.

17:13 Protestujúci v Prešove sa postupne pochodom cez mesto presunuli od mestského úradu pred Divadlo Jonáša Záborského, kde protest pokračuje. Zaznievajú heslá: "My sme tu doma", či "Slovensko je naše, vláda skončí v base."

Priebeh je zatiaľ pokojný. S prejavom zatiaľ nevystúpil nikto z regionálnych politikov, prevažne ide o mladých ľudí, ktorých prišlo asi tisíc.

ba4.jpg

Zaplnené Námestie SNP v Bratislave. FOTO: VLADIMÍR ŠIMÍČEK

V Bratislave prišli protestovať tisícky ľudí

17:12 Napriek určitým signálom na sociálnych sieťach sa v Michalovciach žiadny protestný pochod proti kauze Gorila neuskutočnil.

17:09 V Nitre vystúpil primátor Zlatých Moraviec Peter Lednár. V prejave používal vulgarizmy. S básňou vystúpil aj Radúz Sedlár, neúspešný kandidát na primátora Nitry, ktorého podporovala Strana patriotov.

17:07 Protest vo Zvolene sa pomaly končí, ľudia sa rozchádzajú. Podľa redaktora Milana Suju všetko prebehlo bez incidentov.

Na námestí zostalo už len pár desiatok ľudí, ale na celkovo sa protestu zúčastnilo okolo 600 osôb. Polícia nemusela zasahovať.

17:06 Na Námestí SNP v Bratislave stojí vo veľkom mraze možno až desaťtisíc ľudí. Znejú piesne a striedajú sa rečníci.

17:03 Počet účastníkov protestov v Košiciach sa postupne rozrástol na približne 2000. Atmosféra v mnohom pripomína November 89.

Na pódiu sa striedajú organizátori aj protestujúci občania mesta. Často zaznieva povestné novembrové "V jednote je sila!" Zhromaždenie je pokojné, zatiaľ bez akýchkoľvek náznakov násilností, alebo zneužitia provokatérmi.

16:59 V Žiline sa protest skončil, všetci sa postupne presúvajú k budove prokuratúry. Podľa odhadov organizátorov sa protestu zúčastnilo dve- až tritisíc ľudí, iné odhady sú však nižšie - okolo 1500.

Hlavnou myšlienkou žilinského protestu zostalo preloženie volieb na neskorší termín.

nr.jpg

Demonštranti v Nitre. FOTO: TASR

Alojz Hlina si počas protestu robí kampaň

16:58 Pred obchodným domom Tesco v Bratislave rozdáva počas protestu Slovenská pospolitosť svoje propagačné materiály.

16:51 V Nitre sa už ľudia začínajú rozchádzať, aj keď protest ešte pokračuje. Je im zima.

16:45 V Žiline uprostred námestia počas protestu niekto odpálil dymovnicu.

16:44 V Nitre sa na proteste podľa odhadov zišlo okolo 800 až tisíc ľudí.

16:41 Podnikateľ a kandidát Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Alojz Hlina si neďaleko protestu zriadil aj predvolebný štáb. Na otázku, či mu neprekáža, že si robí kampaň, odpovedal, že veď on tu je doma.

16:37 V Trenčíne sa podľa redaktorky Lucie Zornovej zišli na pódiu aj pod pódiom prevažne mladí ľudia.

16:36 V Bratislave sa medzi protestujúcimi pohybujú aj skupinky anarchistov, podľa zatiaľ neoverených informácií neďaleko mítingu rozdávajú svoj časopis aj kotlebovci.

tn.jpg

Protestujúci v Trenčíne. FOTO: TASR

Nicholson vyzval ľudí, aby išli voliť

16:35 Novinár Tom Nicholson vyzval ľudí, nech idú voliť. Ak by aj nevedeli koho, nech na protest vhodia aspoň prázdnu obálku.

16:34 V priebehu 20 minút sa námestie v Košiciach zaplnilo približne tisíckou protestujúcich. Tí majú rôzne transparenty, na ktorých sa píše napríklad "Na každú sviňu sa voda varí" alebo "Dosť bolo rozkrádania".

16:33 Tom Nicholson sľubuje, že nájde spôsob ako jeho knihu vydať.

16:31 V Trenčíne sa protest začal hymnou. Na námestí sa zišlo okolo päťsto až sedemsto ľudí. Situácia je zatiaľ pokojná.

16:29 "Na Slovensku sme takí nezvyknutí na protesty, že akýkoľvek väčší dav považujeme hneď za revolúciu," povedal Chmelár v Nitre. Marcové voľby považuje za nelegitímne.

16:28 "Hlavným dôvodom tohto stretnutia je láska, nie nenávisť," povedal asi päť tisíc ľuďom novinár Tom Nicholson.

16:26 V Žiline je na námestí asi tisíc ľudí, na pódiu sa striedajú rečníci. Protest zatiaľ prebieha pokojne.

16:25 V Nitre je aj primátor Zlatých Moraviec Peter Lednár či predseda ZOMOS-u Vladimír Špánik.

Gorily do basy, huláka dav. Gajdy hrali hymnu, ľudia spievali. Organizátor Samuel Búš z tribúny povedal: "Gorilám povedať, že hojno už bolo, a teraz bude..." A dav dokončil myšlienku.

Medzi protestujúcimi je aj Štefan Šipoš, podpredseda združenia, ktoré spája ľudí poškodených krachom nebankoviek.

16:24 Protestujúci v Prešove v prejave použili porovnanie s Orwellovou Farmou zvierat a vyzvali na ukončenie vlády Goríl.

pre.jpg

Schádzajúci sa demonštranti v Prešove. FOTO: MICHAL FRANK

Postupne sa presunú od mestského úradu smerom k Divadlu Jonáša Záborského, kde by mal protest pokračovať. Priebeh je zatiaľ pokojný.

16:17 Na námestí v Spišskej Novej Vsi sa zhromaždilo okolo štvrtej približne tridsať ľudí, ktorí čakali na začiatok mítingu.

16:16 V Prešove protest začal asi desať minút po štvrtej. K približne 500 zhromaždeným ľuďom na námestí pred radnicou prehovorili organizátori.

16:15 "Dostali sme sa na ulicu, lebo nemáme inú možnosť. To, že sme tu, je fakt nebezpečné. To, že sme tu, je úspech už teraz," povedala v Bratislave Alena Krempaská.

16:14 V Košiciach bolo okolo 16. hodiny -12 stupňov. Na proteste sa napokon zhromaždilo približne 500 ľudí. Míting sa začal pokrikmi "Dosť bolo Goríl!" a "Gorily do basy".

16:10 Bratislavský míting sa začal desať minút po šestnástej. "Správajme sa ako ľudia," vyzvala dav Lucia Janovič.

ba.jpg

Začiatok protestu na bratislavskom Námestí SNP. FOTO: TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

16:09 Pár minút po šestnástej je na Námestí SNP v Bratislave dvojtisícový dav a ďalší ľudia stále prichádzajú. Na oficiálny začiatok sa stále čaká. "Chceme knihu o Gorile," píše sa na jednom z transparentov.

16:08 Rozhodnutie súdu, ktoré zatiaľ zakazuje vydať knihu Toma Nicholsona o Gorile, je podľa jednej z organizátoriek protestu Lucie Gallovej cenzúra.

16:07 Do Nitry prišiel aj Eduard Chmelár. Dôvod? "Lebo svoje gorily máte aj tu v Nitre," povedal. A tiež preto, že mu prekáža amaterizmus organizátorov. "Nedajme sa rozoštvať," povedal.

16:06 Alojz Hlina ponúka vo svojej bratislavskej reštaurácii protestujúcim "čaj pre lovcov gorily".

16:03 Začiatok protestu v Bratislave organizátori posunuli na neurčito. Pár minút pred mítingom je na Námestí SNP asi 1500 ľudí. Organizátori rozdávajú dobrovoľníkom označenia. Časť námestia okolo rečníkov je oddelená páskami.

16:03 V Nitre rozdávajú samolepky s nápisom Gorilochoboti preč zo Slovenska a odznaky s preškrtnutou opicou. Z nitrianskeho námestia redaktor Tomáš Holúbek.

Protest v Trenčíne. FOTO: MY TRENČIANSKE NOVINY - ĽUBOSLAVA SEDLÁKOVÁ

V Košiciach sa obávajú provokatérov

16:02 Päť minút pred začiatkom mítingu v Košiciach organizátor Peter Pčolinský informoval novinárov, že protestný pochod mestom sa ruší, pretože organizátori majú informácie o tom, že protest chcú zneužiť rôzni provokatéri vo svoj prospech.

16:01 V Žiline sa podľa redaktora Michala Fileka nachádza zatiaľ okolo tristo ľudí, pričom dorazila aj skupinka nacionalistov. S organizátormi sú vraj dohodnutí na pokojnom priebehu protestu.

15:55 Na námestí pred Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach, kde sa odohrávali aj protesty počas Novembra 1989 a najmasovejšie mítingy a demonštrácie, stála desať minút pred začiatkom protestu len hŕstka uzimených ľudí. Prevahu mali štátni a mestskí policajti.

15:49 Jeden z demonštrantov v Bratislave priniesol na námestie obesenú opicu. Na otázku redaktora SME Jána Krempaského, koho by mala predstavovať, odpovedal, že Mikuláša Dzurindu. Objavil sa tiež transparent s preškrtnutým menom Štefana Harabina.

15:47 V Nitre zatiaľ organizátori pripravujú pódium. Na námestí však postáva len asi desať ľudí.

15:44 Asi pol hodinu pred začiatkom bratislavského protestu Gorila sú na Námestí SNP asi štyri stovky ľudí a ďalší stále prichádzajú.

15:43 Na zvolenskom námestí je podľa redaktora SME Daniela Vraždu zatiaľ viac novinárov ako protestujúcich.

15:39 Podľa informácií denníka SME sa protest bude konať aj Londýne neďaleko slovenského a českého veľvyslanectva. Je naplánovaný na 18. hodinu a očakáva sa zhruba sto protestujúcich.

15:36 Na protest proti Gorile má prísť na trenčianske Mierové námestie podľa organizátorov asi 2500 ľudí.

„Komunikujeme s políciou, z tejto strany je protest zabezpečený. Od prvej chvíle vyzývame, že ide o myšlienku, ktorá je podstatná pre nás všetkých a chceme, aby tieto protesty prebehli v kľude a v pokoji,“ povedal za organizátorov Martin Guriš.

„Pokiaľ ľudom záleží na tom, ako Slovensko pôjde ďalej, tak by sa mali zúčastniť,“ doplnil Peter Čačko.

Na pokojný priebeh budú dohliadať mestskí aj štátni policajti, organizátori zabezpečili usporiadateľskú službu.

Súd stopol knihu o Gorile

14:51 Druhý protest Gorila by sa mal z Námestia SNP presunúť pred Úrad vlády. Polícia však stráži aj parlament.

„Zábranami je tam zabezpečená ochranná zóna v rozsahu 50 metrov,“ povedala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková. Parlament má ochrániť pred neohláseným zhromaždením či výtržnosťami.

„Aby v prípade, že by sa tam presunul väčší počet ľudí, nedošlo k narušeniu objektu,“ dodala Hrášková.

Zábrany sú na rozdiel od minulého týždňa spojili jednotlivé zábrany retiazkami a nedajú sa tak od seba oddeliť.

14:44 Strana SMK podporuje protest a požiadavky demonštrantov. Kandidátka strany je podľa Józsefa Berényiho z hľadiska Gorily najčistejšia zo všetkých starších strán na Slovensku.

14:16 Súd vyhovel Pente a knihu novinára Toma Nicholsona o kauze Gorila zatiaľ zakázal vydávať.


Demonštranti by nemali podceniť zimu

14:10 "Ľudia by sa mali počas protestu hýbať, pochodovať s transparentmi. Státie na mieste spôsobuje zúženie ciev, koncentráciu tepla do centrálnych partií tela a ochladzovanie tých periférnych častí," upozorňuje Jarmila Pertináčová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave. Netreba podceniť čiapku a teplé ponožky.

13:54 "Dopravný podnik Bratislava očakáva v súvislosti s protestom narušenie plynulosti premávky," tvrdí jeho hovorkyňa Agáta Staneková.

Rovnako ako minulý týždeň budú v prípade núdze dopravní dispečeri operatívne odkláňať dopravu po náhradných trasách.

13:51 Organizátor protestu v Nitre Samuel Búš môže mať napojenie na politickú stranu.

Noviny jeho spoločnosti B21 Services napríklad propragujú súčasného primátora Zlatých Moraviec Petra Lednára, ktorý bol pôvodne nominantom trojkoalície Smer-KDH-HZDS.

13:18 „Program začne na Námestí SNP. Mená rečníkov sú Tom Nicholson, Silvio Michál, Alenka Krempaská, Katka Feldeková, Robo Mihály, Michal Hvorecký, Lucka Janovič a plus reakcie ľudí, ktorých sme ich vyzvali, aby napísali niečo pre politikov. Tie tam rovnako odznejú,“ hovorí pred protestom organizátorka Lucia Gallová.

Dav sa následne presunie cez Poštovú a Obchodnú ulicu na námestie pred Úrad vlády.

Protest spojil Bystričanov a Zvolenčanov

13:06 Rivalov zo Zvolena a Banskej Bystrice Gorila spojila. Protestovať budú dvakrát. Dnes prídu do Zvolena Bystričania a 8. februára Zvolenčania do Banskej Bystrice. Organizátori chcú, aby mali protesty masovejší charakter.

Zvolenčania pozývajú na protestný míting o 16.00 na námestí SNP:

„Aj vás sa zmocnila bezmocnosť, že tento štát riadia v skutočnosti zlodeji a podvodníci? Aj vás sa zmocnila bezmocnosť, že títo ľudia stoja nad zákonom a nebudú nikdy potrestaní? Aj vás sa zmocnila bezmocnosť, že sám človek proti tomu nič nezmôže? Postavme sa Gorilám a zoberme osud nad našou krajinou do vlastných rúk.“

12:44 Bratislavské Námestie SNP je zatiaľ prázdne a nič nenasvedčuje tomu, že by sa tu o pár hodín mal konať protest, ktorý počíta s niekoľkotisícovou účasťou.

Každý z podnikov na námestí sa na protest pripravuje inak. Jeden je z technických príčin zatvorený, ostatné ostávajú v bežnej prevádzke.

"Poobede tu budem a ak bude treba, zakročím proti davom hrnúcim sa do podniku. Ak sa však niekto slušne vypýta na záchod, nemám problém," vraví prevádzkar jednej z kaviarní.

V reštaurácii Bratislava Flag Ship sme sa dozvedeli, že "ak pán Hlina nakáže, bude pre demonštrantov pripravený teplý čaj", povedal jej prevádzkar.

12:22 Demonštranti vo Zvolene chcú zaujať najmä hlukom.


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu?
 2. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 3. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte
 5. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 8. Lenivý brunch s Muchom
 9. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 10. Od Česka až po Jadran
 1. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 2. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 5. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 6. Lenivý brunch s Muchom
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 8. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 9. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 10. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 9 906
 2. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 7 401
 3. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 768
 4. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 4 292
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 253
 6. Od Česka až po Jadran 3 792
 7. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú 3 090
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 3 076
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 2 949
 10. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 2 572
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Andrej Babiš mladší

Syn českého premiéra prehovoril o podmienkach zavlečenia.


9 h

Keď agresívni kotlebovci mávajúci šibenicami pred NRSR kričia "Gestapo! Gestapo!", ťažko to chápať inak.


Danka Barteková na OH Tokio 2020.

Slovenka do finále skeetu nepostúpila.


Miloslav Šebela 5 h
Príslušník elitnej polície pred budovou Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

Kauza ide naprieč inštitúciami.


20 h

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Policajti preveria aj ďalšie prípadné protiprávne konania.


TASR 11m
Africký mor ošípaných ohrozuje diviačiu zver aj v okrese Poprad.

Šéf veteriny: Na celom východe je to tak.


35m
Ilustračné foto.

Obvinený bol aj z vraždy.


TASR 1 h
Minister vnútra SR Roman Mikulec.

Minister poukazuje na Fica.


SITA 1 h