čakávať už koncom tohto roku, pričom časovým horizontom pripojenia sa k európskemu spoločenstvu je pre primárnu skupinu krajín rok 2004.
Ako dnes Hamžík uviedol v Košiciach, je potrebné odovzdať kompetencie, ako aj finančné mechanizmy samospráve. Mimoriadnu dôležitosť v tejto súvislosti prisúdil regionálnemu rozvoju, ktorý podľa jeho názoru mešká. Dodal, že prevažná väčšina zdrojov smeruje do Košického, Prešovského a časti Banskobystrického kraja, čoho dôkazom je aj najväčší počet projektov financovaných z programu Phare, ako aj iných zdrojov v spomínaných regiónoch. Za pozitívne vicepremiér označil budovanie euroregiónov, ako aj trend v cezhraničnej spolupráci.
Hamžík je presvedčený, že prístupové rokovania môže Slovensko ukončiť do júna v roku 2002. Podľa jeho názoru ostatné dva roky prípravy Slovenska na vstup do EÚ boli úspešné, o čom svedčia pozitívne hodnotiace správy Európskej komisie. Podotkol, že v pláne práce vlády SR na rok 2001 je najviac materiálov týkajúcich sa integračného procesu SR. V rámci celoplošnej komunikačnej kampane, ktorá má prispieť k informovanosti občanov Slovenska o spomínanej problematike, sú všetky predkladané i vládou schválené materiály publikované prostredníctvom internetu na stránke Úradu vlády.
Podpredseda vlády SR pre integráciu spoločne s vedúcim Delegácie Európskej komisie v SR Walterom Rochelom sa dnes v Košiciach zúčastnil na diskusnom podujatí, ktoré usporiadal tamojší Euroklub. Témou prednášok a diskusie bola integračná politika SR, ako aj aktuálny vývoj v Európskej únii.