Bratislava 12. augusta (TASR) - V kauze údajného nepriameho úplatkárstva exministra vnútra SR Gustáva K. navrhla Generálna prokuratúra (GP) SR príslušnému prokurátorovi aby spis opäť vrátil vyšetrovateľovi na došetrenie.
Rozhodla tak potom, čo vyšetrovateľ po druhý raz navrhol prokurátorovi, aby podal obžalobu na príslušný súd. Dozorujúci prokurátor však s argumentmi GP SR nesúhlasí a zvažuje, že proti jej návrhu podá námietku. Podľa prokurátora totiž ide stanovisko GP SR nad rámec prípadu.
Prvý návrh na podanie obžaloby vypracoval vyšetrovateľ ešte v októbri 2000. Vlani v apríli mu prokurátor vrátil spis na dopracovanie. Po druhý raz vyšetrovateľ navrhol prokurátorovi obžalovať bývalého šéfa rezortu vnútra v máji tohto roka. Spis si následne vyžiadala na posúdenie generálna prokuratúra.
Podľa doterajších zistení polície mal Gustáv K. ako šéf rezortu vnútra v roku 1996 požiadať istú firmu o 4,5-miliónový úplatok za sprostredkovanie licencie na obchodovanie s dlhopismi FNM. Ak by súd uznal jeho vinu, hrozí mu trest odňatia slobody do dvoch rokov.