SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Sobotná noc minúta po minúte: Smer získal viac ako milión hlasov

Podľa predbežných výsledkov budú v parlamente Smer, KDH, Obyčajní ľudia, Most-Híd, SDKÚ a SaS.

Víťazstvo v centrále Smeru. Aj s kolou.Víťazstvo v centrále Smeru. Aj s kolou. (Zdroj: SME – TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)

V parlamente budú Smer, KDH, Obyčajní ľudia, Most-Híd, SDKÚ a SaS.

5:43 Smer získal celkovo viac ako milión hlasov voličov.

4:23 Vytrvalcov v centrále SaS zaskočilo, keď sa medzi nimi objavila medvedica. Na podporovateľke SaS prezlečenej za medvedicu sa smiali poslanec Kamil Krnáč a bývalý poslanec za SaS Pavel Majer. "Jééééj, to je milé." Maskota ozdobili zeleným šálom a odznakom SaS s nápisom "Ja som budúcnosť".

3:40 Šéf Mosta Béla Bugár povedal, že nemá zmysel komentovať výsledky volieb, kým nie je spočítaných aspoň 90 percent hlasov. To podľa neho môže byť možno až o šiestej ráno.

3:30 Moderovaná diskusia na sme.sk sa skončila.

3:20 Vedenie SMK odišlo do kancelárií. Na konečné výsledky zrejme počká v ústraní bez svojich hostí. Elegantné dámy, oblečené ako do divadla, zatiaľ posedávajú na chodbe so smutným výrazom ako po pokazenej stužkovej. Čísla ukazujú, že oslavovať sa s veľkou pravdepodobnosťou nebude.

3:22 V centrále SDKÚ je z lídrov už len ministerka Žitňanská, poslanci Beblavý alebo Štefanec a niekoľko mladých aktivistov. Niektorí z nich poprosili Žitňanskú o fotografiu. V strane sú z výsledkov sklamaní.

3:17 Novinári sa presúvajú okolo sôch Jánošíka a modelu nákladného vagóna medzi oslavujúcich smerákov. V miestnosti hrá ľudovka a vedenie Smeru spieva Slovenské mamičky. Spieva Fico, Čaplovič aj Blanár a kývu sa do rytmu. V miestnosti je plno cigarového dymu.

foto ico
Voľby očami fotoreportérov denníka SME

3:09 Centrálu SMK, ktorej predbežné výsledky po spočítaní viac ako polovice okrskov pripisujú zisk 4,18 percenta hlasov, opustili viaceré štáby po maďarsky hovoriacich novinárov. Slovenskí novinári zostávajú a rozmýšľajú, či si čakanie neskrátia v neďalekom pube Randall.

3:01 Centrála SNS sa vyprázdnila. Podľa priebežných výsledkov Štatistického úradu strana prekročí štyri percentá, ale do parlamentu sa nedostane.

2:45 Z 5956 volebných okrskov na Slovensku dovedna spočítali štatistici 2982, čo je vyše 50 percent všetkých volebných miest. Priebežná volebná účasť dosahuje 58,52 percenta, čo je menej ako 58,83 percenta vo voľbách 2010.

Priebežné výsledky dávajú Smeru 86 poslaneckých mandátov, čo mu stačí na zostavenie vlády. Kresťanskí demokrati by získali 17 kresiel, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti 15 mandátov, bugárovci 12 poslancov, liberálna SaS a Dzurindová SDKÚ po 10 poslaneckých kreslách. V krúžkovaní vedie Robert Fico, ktorý má o 100-tisíc preferenčných hlasov viac ako dvojka - Robert Kaliňák. V SDKÚ vedie Lucia Žitňanská, ktorá má dovedna 30-tisíc krúžkov, čo je o 13-tisíc viac ako Mikuláš Dzurinda.

2:18 V SMK sa pozornosť od stolov, ktoré stále majú čo ponúknuť, presunula k televíznej obrazovke. Jeden z hostí však už čakanie na výsledky nezvládol a rovno pred televízorom zadriemal. Ostatní sledujú volebné štúdio, alebo diskutujú v skupinkách.

2:16 Po spočítaní 40 percent hlasov to vyzerá, že štyria Obyčajní ľudia Igor Matovič, Jozef Viskupič, Erika Jurinová a Martin Fecko sa opäť prekrúžkujú do parlamentu z posledných štyroch miest kandidátky.

2:14 Mikuláš Dzurinda opustil centrálu SDKÚ. "Idem domov," povedal novinárom. Je to prvá volebná noc, čo Dzurinda nepočkal na výsledky do rána.

2:07 Starostka Starého Mesta Tatiana Rosová hovorí, že výsledok strany nie je úspech. Rosová hovorí, že strana sa musí zmeniť, aby nedopadla ako HZDS.

Stranu podľa nej čaká vážna debata aj o odchode Mikuláša Dzurindu. "Určite strana zmenu potrebuje, potrebuje ukázať lepšiu tvár, ktorú určite má." Rosová hovorí, že Dzurinda dokáže stále niektorých voličov aj osloviť a bude treba zvážiť jeho plusy aj mínusy. "Osobne sa domnievam, aj keď je to veľmi nespravodlivé, že Mikulás Dzurinda je tým, čo spôsobilo, že voliči nedali strane hlas."

2:06 Aj aktuálne prepočty amerického politológa na jeho stránke pozorblog.com ukazujú na vysoké víťazstvo Smeru.

trends2_res.jpg

2: 05 Po sčítaní 2326 z 5956 okrskov, čo je vyše 39 percent volebných miest, dosahuje priebežná volebná účasť 58,70 percenta. Je tak na podobnej úrovni ako v roku 2010, kedy volebná účasť dosiahla 58,83 percenta. Smer by podľa priebežných výsledkov získal 94 mandátov, čiže ústavnú väčšinu. Kresťanskí demokrati by získali 18 kresiel, Obyčajní ľudia Igora Matoviča 16 mandátov, Most-Híd 12 poslancov a SDKÚ 10 poslaneckých kresiel. SaS a SNS by sa do parlamentu nedostali.

2:02 Lucia Žitňanská trávi volebnú noc s Mikulášom Dzurindom, predbežné výsledky pozerajú spolu. Aj ona veľa fajčí a nie je na to pyšná. "Je to taká zvláštna atmosféra. Na jednej strane istý druh adrenalínu, lebo nie sme v kampani, ale je tu iný druh adrenalínu, lebo všetci chceme vidieť výsledky." V hodnotení je stále zdržanlivá.

2:00 Smer: Novinári začínajú zívať, tipujú jednofarebnú vládu.

1:43 Hovorkyňa SNS Jana Benková novinárom oznámila, že predstavitelia strany už budú odchádzať a tlačovú miestnosť do hodiny zatvoria. Predseda Ján Slota neposkytol vyjadrenie ani sprostredkovane. Benková hovorí, že nie je isté, či Slota príde na avizovanú tlačovú besedu v popoludňajších hodinách.

1:42 Po spočítaní tretiny okrskov sa už rysujú aj výsledky krúžkovania. V Smere vyhrá Robert Fico, v KDH vedie Ján Figeľ pred Danielom Lipšicom len tesne.

Prvé štyri miesta medzi Obyčajnými ľuďmi majú Igor Matovič a jeho parlamentní súputníci. Martin Mojžiš, ktorý odstúpil, získal už vyše dvetisíc krúžkov a je medzi Obyčajnými ľuďmi v prvej desiatke.

V SDKÚ, kde môže krúžkovanie ovplyvniť post budúceho predsedu má Lucia Žitňanská zatiaľ vyše trikrát viac hlasov ako tretí v poradí Mikuláš Dzurinda.

V SaS vedie Richard Sulík, pred druhým a tretím Danielom Krajcerom a Ľubomírom Galkom má takmer dvojnásobný náskok.

1:40 Gábor Gál (Most) neverí, že by sa mohol zopakovať scenár - všetci proti Smeru. Tejto alternatíve nepraje Matovič, ktorý si už teraz podľa neho dáva neprijateľné podmienky, ako aj fakt, že stredopravé strany nemá dať kto dokopy. Myslí si, že Figeľ na to nemá.

1:35 Konzervatívec Osuský nevylúčil, že po vstupe do parlamentu vstúpi do liberálnej SaS. "Bude otázkou budúcnosti a spolupráce, v ktorú verím, že sa istým spôsobom spolupráca vyvinie."

1:21 Hovädzie na víne sa už minulo, na rad prichádzajú studené misy a husacia paštéta s čučoriedkovým želé. Hostí v centrále SMK je stále viac. Prvé priebežné výsledky ich nepotešili.

1:20 "Za úspech považujem všetko nad päť percent," tvrdí podpredseda SaS a šéf kampane Juraj Miškov.

1:19 Poslanec Martin Fedor spolu s primátorom Trenčianskych Teplíc Štefanom Škultétym odišli domov. Sympatizanti strany rozoberajú hlavne to, či Smer zlomí KDH a pôjde s nimi do vlády, hovoria, že všetko môže byť ešte inak. Keď sa na obrazovke objaví tvár Igora Matoviča, niekto povie "obyčajný milionár". Netancuje sa tu.

99% zatvorilo svoju centrálu v sladovni

1:16 Televízia Markíza skončila vysielanie volebného štúdia. Štatistický úrad zatiaľ zrátal len 25 percent hlasov.

1:12 "Ústavná väčšina Smeru by bola obrovským nebezpečenstvom pre Slovensko,“ varuje poslanec Obyčajných ľudí Jozef Viskupič.

1:09 Pred dvoma rokmi sa v centrálach pravicových strán tancovalo a oslavovalo víťazstvo už okolo polnoci. Tentokrát sčítavanie hlasov bude trvať dlhšie.

1:07 Niektorí nadšení členovia SaS začali tancovať. Na veľkoplošných obrazovkách púšťajú fotografie z predvolebnej kampane.

0:57 V tejto chvíli z bratislavskej sladovne v centre mesta odišiel aj Mário Radačovský a Peter Vačok. Kandidáti 99% sa už nevrátia. Z podniku odchádzajú aj poslední novinári, čašníci upratujú stoly. Hovoria, že nečakali, že dnes pôjdu domov tak skoro.

0:55 Ivan Weiss sa necíti sklamaný z výsledku volieb, je sklamaný z posledných desiatich dní predvolebnej kampane. "Je to najnižší výsledok v histórii 99%, aký prieskumy ukázali. Je to priamy dôsledok konania policajného prezidenta, inak sa to vysvetliť nedá a budeme s tým tak narábať."

0:50 Blog pozorblog.com upozorňuje, že podľa vývoja výsledku Smeru po zverejňovaní čiastočných výsledkov bude mať Smer oveľa výraznejší výsledok, ako hovoria exit polly. trends_res.jpg

0:44 Ján Figeľ nevylúčil povolebnú spoluprácu so Smerom. Či si vie predstaviť dvojkoalíciu so stranou Roberta Fica a prípadným ziskom ústavnej väčšiny povedal, že KDH ponúklo svoju cestu pre spoločnosť, ktorá ak získa dostatočnú podporu, sú zodpovední za jej naplnenie.

0:37 Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda je "napätý menej" ako keď prichádzal do centrály. Pohybuje sa voľne medzi novinármri, priznal, že bežne nefajčí. Zabehol dnes aj štrnásť kilometrov na Železnej studienke.

V tomto kalendárnom roku vraj ešte alkohol nepil. Pri otázke Markízy v živom stupe, či uvažuje nad tým, že by mohol byť znovu premiérom, lebo čísla KDH a SDKÚ sú tesné, povedal, že bude realista. "Takúto otázku som sám sebe ešte nepoložil." Ivan Mikloš povedal, že odhady sú zatiaľ také ako zhruba predpokladali.

0:25 Do centrály SMK prišli ďalší traja novinári. Odišli zo štábu 99 percent. Predseda SMK József Berényi sa teší, že si novinári stranu začínajú opäť všímať.

0:32 Práve pred chvíľou v centrále Mostu gratulovali ministrovi životného prostredia Józsefovi Nagyovi, ktorý má dnes narodeniny, 44 rokov. Krátko po polnoci prišiel do hlavného stanu Mostu aj bývalý šéfredator SME Martin M.Šimečka.

0:17 Daniel Lipšic by považoval za úspech pre KDH, ak by pravica mohla zostaviť vládu.

0:05 Hovorkyňa SNS Jana Benková potvrdila, že Ján Slota do centrály nepríde. Vystúpiť by mal v nedeľu na tlačovej besede, keď už budú známe výsledky volieb.

ico

Odchýlky nahrávajú vláde jednej strany

Štatistické odchýlky exit pollov by Smeru mandáty pridali, pravici by zas zväčša ubrali.

BRATISLAVA. Keby mali sobotňajšie exit polly štatistickú odchýlku na úrovni volieb v roku 2010, Robert Fico by sa mohol postaviť na čelo vlády jednej strany.

Exit poll Focusu pre RTVS mu dnes dáva 75 kresiel, po započítaní odchýlky z predchádzajúcich volieb by však získal až 80 mandátov. Po skorigovaní exit pollu agentúry MVK pre televíziu Markíza, ktorá mu dnes dáva 69 mandátov, by v skutočnosti získal 83 kresiel. Upozorňuje na to americký politológ Kevin Deegan-Krause.

focus-korekcia.jpg

mvk-korekcia.jpg

KDH, ktorému dáva MVK 20 kresiel, by po započítaní tejto odchýlky získala o dva mandáty menej. Korekcia exit pollu agentúry Focus by hnutiu ubrala dve kreslá.

Štatistické odchýlky neprajú ani Dzurindovej SDKÚ. V MVK by stratili jeden mandát, vo Focuse by sa počet ich poslancov znížil z pätnástich na deväť.

Adam Valček

0:01 Podľa priebežných výsledkov na stránke ŠÚ by mal Smer po spočítaní 5 percent okrskov 111 poslancov.

23:59 V podniku, kde 99% čaká na výsledky volieb, vládne pochmúrna atmosféra. Za barom sa rozpráva Peter Vačok s Máriom Radačovským popíjajúc malé pivo. Alena Dušatková po zhliadnutí výsledkov exit pollu z reštaurácie odišla. Rozchádzajú sa aj novinári, presúvajú sa do iných centrál, kde je podľa nich živšia nálada.

23:55 Bývalý člen OKS František Šebej, ktorý je na kandidátke Mosta ako nezávislý, očakával, že v exit polle bude mať strana viac. "Medzi ôsmimi a deviatimi percentami," špecifikoval. Volebný odhad ho preto trochu sklamal. Napriek tomu verí, že Most sa nakoniec nad osem percent dostane.

foto ico
Kto bude nový premiér?

23:47 Igor Matovič sa nazdáva, že im odchod politikov z OKS a KDS po spore o test na detektore lži strane vo voľbách pomohol.

23:35 Krátko po jedenástej prišli medzi novinárov aj kandidáti Peter Vačok a Mário Radačovský. Ivan Weiss sa stále neukázal. Radačovský hovorí, že z 2,6 percenta môže byť ľahko päť percent. Ocenil, že vďaka kampani konečne precestoval celé Slovensko. "Verím do posledného momentu, ja som taký bojovník, že vždy bojujem do poslednej chvíľky."

Štatistici pomaly sčítavajú hlasy

23:49 Štatistici spočítali dovedna 113 z 5956 okrskov, čo sú necelé dve percentá. Najviac spočítaných okrskov hlási Rimavská Sobota a Svidník. Smer získal doposiaľ 55,89 percenta hlasov, SDKÚ 6,48 percenta, KDH 7,29 percenta, Most-Híd 3 percentá, OĽaNO 4,51 percenta, SNS 5,63 percenta.

23:46 Prvé odhady predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda zhodnotil takto: "Všimli ste si, že nejak netlieskame, ale nemáme ani depresiu. Na čísla sa pozeráme reálne. Podľa všetkého budeme aj ďalej politickou stranou, ktorá bude mať šancu hovoriť do ďalšieho vývoja na Slovenska." Nádeja sa, že "ešte nejaká desatinka alebo percentíčko môže pribudnúť, veríme tomu".

23:38 Liberáli trvajú na svojom stanovisku, že do vlády s účasťou Mikuláša Dzurindu a Ivana Mikloša nepôjdu.

23:35 Medzi pravicou a ľavicou podľa Jána Čarnogurského až také rozdiely nie sú. "Ak si odmyslíme politikov, tak občania by určite nerozoznali jednotlivé strany, či patria naľavo alebo napravo," myslí si zakladateľ KDH, podľa ktorého "Slovensko potrebuje stabilnú, medzinárodne uznanú vládu a z hľadiska medzinárodného uznania by bola lepšia veľká koalícia."

23:32 Líder Obyčajných ľudí je sklamaný z prepadu pravicových strán. Drží palce aj SDKÚ a SaS.

23:32 Podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka by mohla fungovať aj koalícia šiestich strán. "Matovičovi sa darilo, lebo využil fenomén novej strany, ktorá nemusela skladať účty, iba sľubovať," komentoval podpredseda SaS Ľubomír Galko exit poll pre RTVS, podľa ktorého OĽaNO predbehli sulíkovcov.

23:31 Prvé výsledky budú nahrávať Smeru. Po spočítaní tisícky okrskov však padnú preferencie strany o päť až sedem percent, píše pozorblog.com. Výsledky prvých troch stoviek okrskov naopak nepotešia Dzurindovu SDKÚ, ktorá po spočítaní prvej tisícky môže narásť aj o 10 až 15 percent. Výsledky KDH môžu byť v úvode počítania privysoké, Mostu-Híd zas prinízke. Štatistici doteraz spočítali výsledky 18 z 5959 okrskov.

23:20 Rozhovor s Robertom Ficom: Zavoláme všetky strany nad päť percent. Smer s inými politickými stranami začne o zostavení vlády hovoriť až po oznámení oficiálnych výsledkov. Čítajte viac TU

23:16 Do centrály SMK prichádzajú ďalší slovenskí novinári. „Ideme z HZDS, tam už nie je nikto,“ dozvedáme sa.

23:07 Predsedníčka Strany Slobodné Slovo Nora Mojsejová po zverejnení odhadov výsledkov volieb neskrývala sklamanie, že jej strana získala len 1,3 percenta. Pookriala a skrsla v nej ešte iskierka nádeje, keď jej manžel Braňo vysvetlil, že išlo o prieskum, že ľudia odchádzajúci z volebných miestnosti mohli anketárom povedať hocičo. Doložila, že si počká na oficiálne výsledky a možno predsa sa len dostane cez päťpercentnú hranicu.

23:05 Radičová na otázku, či môže vzniknúť vláda ľavice a pravice konkrétne neodpovedala. Predbežný výsledok SDKÚ podľa nej nedáva dôvod na radosť. Hovorí, že strana najviac doplatila na kauzy. Či by prípadná nová pravicová vláda dokázala garantovať stabilitu pre Slovensko, neodpovedala. Otázku Zlatice Puškárovej, či by založila novú stranu, razantne odmietla.

22:57 Po zverejnení exit pollu Agentúry MVK líderka 99% Alena Dušatková nechce priznať možný neúspech strany v parlamentných voľbách. Ivan Weiss medzi novinárov či Mário Radačovský medzi novinárov stále neprišli.

Radičová výsledky v televízii nekomentovala

22:57 Hovorca SDKÚ oznámil, že Mikuláš Dzurinda príde o dvadsať minút medzi novinárov. Po polnoci podľa hovorcu možno pustia novinárov aj na horné poschodie medzi politikov.

22:55 Premiérka Iveta Radičová sa ako sociologička vyjadruje k voľbám, poďakovala sa za takéto pozvanie a priestor. Hovorí, že neočakávala výrazne nižšiu volebnú účasť, lebo strany, vrátane najsilnejšieho Smeru voličov motivovali, aby išli voliť.

Komentovať výsledky nechce, pozornosť chce upriamiť na to, že sily medzi ľavicou - Smerom a rozštiepenou pravicou sú opäť vyrovnané. Konštatuje, že jasný víťaz je Smer. Kampaň bola podľa nej špecifická aj tým, že vláda síce padla na téme Európy, ale v kampani bola nahraená inými - Gorilou a Sasankou. Téma Európskej únie ale pre budúcnosť podľa nej bude určujúca a naďalej rozdeľuje strany.

22:49 Dôležité je, že sme v parlamente. Tak by sa dala zhrnúť reakcia čelných predstaviteľov Mostu na prvý volebný odhad, ktorý mu prisúdil 6,8 percenta.

"Je to docela dobrý výsledok," ohodnotil prvý volebný odhad šéf strany Béla Bugár, ktorý prišiel do centrály zo svadby okolo štvrť na jedenásť. Bugár považuje výsledok za uspokojivý aj z toho dôvodu, že sa proti Mostu aj v zahraničí viedla "špinavá kampaň".

FOTO SME - TIBOR SOMOGYI

22:45 Ako vyzerali exit polly a volebná noc v júni 2010? Pozrite si

22:40 Fico viackrát zopakoval, že by chcel koaličnú vládu. "Bude veľmi dôležité rokovať o vytvorení stabilnej vlády a ja verím, že rozumné štandardné strany dajú prednosť normálnej stabilnej koalícii."

22:38 Ján Slota už do centrály strany SNS dnes asi nepríde.

22:37 V centrále SDKÚ sú aj Elena Vacvalová a Oľga Feldeková. Vacvalová hovorí, že si veľmi váži, ako SDKÚ v kampani komunikovala s ľuďmi. "Až také veci sa pýtali, že človeku ako som ja, chodil mráz po chrbte, či by som vedela zvládnuť odpovedať."

22:30 Smer podľa predbežných odhadov MVK obsadí 69 kresiel, KDH 20, OĽaNO 14, SDKÚ 14, Most-Híd 13, SaS 11, SMK 9.

Reakcie v centrálach: niekde tlieskali, inde bolo ticho

22:28 Reakcie politikov SDKÚ na prvé volebné odhady sa novinárom zatiaľ nepodarilo zachytiť, sú od nich izolovaní. Schodisko stráži SBS-kár.

22:26 Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič reagoval na 7,6 percenta v exit polle televízie Markíza s chladnou tvárou, na rozdiel od viacerých kandidátov strany neprejavil takmer žiadne emócie.

22:25 Prvé odhady, ktoré SNS posielajú mimo parlament, prijali jej lídri mlčaním. Teraz čakajú na živé vstupy televízií zo straníckych centrál, aby reagovali.

22:25 Sulíka potešilo, že podľa exit pollu pre RTVS SaS je v parlamente so 7,2 percentami. Odhadovaný výsledok považuje za úspech aj preto, že SaS podľa neho čelila "masívnym mediálnym útokom".

22:20 Podľa predbežných výsledkov MVK vyhral voľby Smer so ziskom 37,3 %, KDH získalo 10,8 %, Matovičovi Obyčajní ľudia 7,6 %, SDKÚ 7,5 %, Most 6,8 %, SaS 5,9 %, SMK 5,1 %, SNS 4,8 % a 99 percent má 2,6 %.

22:15 Výsledky prvých prieskumov sledovali kresťanskí demokrati spoločne pri veľkej obrazovke. Prvý šum zaznel sálou pri výsledkoch 99%. Potlesk znel pri výsledkoch pre SNS. Výsledok 10,8 % vyvolal obrovský potlesk a nadšenie.

22:15 Centrálou SMK sa ozve krátky potlesk. Podľa exit pollu by sa totiž strana so ziskom 5,10 percent vrátila do parlamentu. Výsledok je však zatiaľ tesný.

22:14 Podľa prvých odhadov, ktoré vypracovali agentúry MVK pre televíziu Markíza a Focus pre RTVS by vyhral voľby Smer a najsilnejšou pravicovou strane je KDH.

22:06 Predstavitelia SNS napokon zišli medzi novinárov a čakajú na prvé odhady. Sú napätí. Televízia, ktorú majú novinári k dispozícii vysiela program TA3. Stanice, ktoré budú mať prvé odhady, sa naladiť nedajú. V ponuke je ešte TV Patriot, svetové spravodajské kanály, ale aj erotika.

22:05 Či bude Mikuláš Dzurinda ochotný vzdať sa stoličky predsedu, by mal dať vedieť už po niekoľkých dňoch po výsledkoch volieb. Povedal to novinárom krátko na to, ako dorazil do centrály SDKÚ.

FOTO SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK

22:02 Do centrály SDKÚ dorazila ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Premiérka Iveta Radičová v rozhovore v dnešnom SME povedala, že aj s Žitňanskou sa jej cesty rozišli pri kauze daňového riaditeľstva, aj pri odvolávaní šéfky FNM Anny Bubeníkovej. Radičová tiež povedala, že v etických otázkach bola v SDKÚ osamelá.

"Je volebná noc, ja som tu, pani premiérka odchádza z politiky, myslím si, že nie je správny čas, aby sa v úvodzovkách dievčatá z SDKÚ prekárali cez médiá," reagovala Žitňanská.

Poslanec Miroslav Beblavý by považoval za úspech výsledok z minulých volieb. "Neviem, či sa ten úspech dnes večer dostaví."

22:00 Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa skončili. Presne o 22.00 h sa zatvorili dvere všetkých volebných miestností, výnimkou boli iba tri miestnosti v Šoporni. Hlasovanie sa tam posunulo o desať minút pre neskorší začiatok. Ústredná volebná komisia počas celého dňa označovala priebeh hlasovania za pokojný a bezproblémový.

Minútu po minúte z volebného dňa sme ukončili. Vrátiť sa k nej môžete tu

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 2. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 3. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 4. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 5. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 6. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť?
 7. Princípy ostávajú, nástroje sa menia
 8. OMV a BILLA prinášajú na čerpacie stanice kvalitné potraviny
 1. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 2. Bojovník Jiří Procházka sa stal novou tvárou XTB
 3. Hľadáte kvalitné diamantové šperky? Kúpite ich na Ardiama.sk
 4. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 5. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou
 6. Župné mestečko ovládne krajské mesto aj celý Abov
 7. Dopraje nám najšťastnejšia krajina na svete hokejové zlato?
 8. Na Slovensku vznikla Detská dopravná nadácia
 1. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 11 909
 2. Čo práve pripravuje SME? Ako pracuje? Ako vyzerá deň v redakcii? 11 273
 3. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 6 369
 4. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 4 226
 5. 5 najčastejších chýb pri zateplení fasády: zabráňte im 3 452
 6. Doplaťte tisíce. Ako bojovať s podrazmi developerov? 2 480
 7. Jazdecký areál v lete 2022 ožije akciami 2 023
 8. OMV a BILLA prinášajú na čerpacie stanice kvalitné potraviny 1 474
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Ako pokračuje stíhanie politikov aj policajtov.


a 2 ďalší 3 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


9 h

Rumunské šelmy majú na svedomí mnoho úmrtí. Stret s človekom je na dennom poriadku.


15. máj
Požiar vo výrobnej hale v Malackách.

Pri výbuchu sa podľa záchranných zložiek nikto nezranil.


TASR 11 h
SkryťZatvoriť reklamu