Mladík z východu, ktorý sa v minulých voľbách nemýlil a bral 50-tisíc, teraz zarobil len 40 eur.
BRATISLAVA. Vo voľbách v roku 2010 uhádol percentá ôsmich strán aj to, že HZDS a SMK vypadnú z parlamentu. Tentoraz však 28-ročný stávkar z východného Slovenska, ktorý chce zostať v anonymite, neuhádol volebný zisk Smeru a pohorel.
„Smer ma absolútne odrovnal,“ hovorí sebakriticky. Namiesto 44,41 percenta tipoval len 37,5 percenta. Podotýka, že tiež nečakal, že Smer porazí celú pravicu, aj keď správne uhádol, že sa tak stane v Bratislave.
Smer podcenil aj v minulých voľbách. Nepredpokladal, že bude mať viac ako 33 percent, ale stávková kancelária Victory Tip posunula hranicu na 35 percent, a preto vyhral. Strana získala 34,79 percenta.
Okrem Smeru mladý stávkar tentoraz mierne precenil aj Most, ktorému tipoval 7,8 percenta. V skutočnosti mal o percento menej.
Volebné zisky ostatných strán odhadol ako naposledy, prinieslo mu to však „výhru“ len necelých 40 eur. Stavil takmer tristo.
Na voľbách v roku 2010 zarobil rekordných 50-tisíc eur. Kúpil si za ne trojizbový byt a podarilo sa mu zamestnať.

Beata
Balogová
