SME

Bratislave zatiaľ vážne nebezpečenstvo nehrozí

Bratislava 14. augusta (TASR) - Podľa posledných prognóz by Dunaj mal v priebehu dnešného dňa stúpnuť ešte o približne 50-70 cm. To znamená, že v Bratislave ...

Bratislava 14. augusta (TASR) - Podľa posledných prognóz by Dunaj mal v priebehu dnešného dňa stúpnuť ešte o približne 50-70 cm. To znamená, že v Bratislave by sa nemal preliať cez Viedenskú cestu, ktorá je 40 cm nad úrovňou dunajského brehu, ani cez ľavobrežnú záchrannú bariéru, ktorá je ešte o 20 cm vyššie. Bratislave teda zatiaľ nehrozí vážne nebezpečenstvo.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V súvislosti so súčasnou povodňou to uviedol technický námestník riaditeľa Povodia Dunaja Peter Minárik. Podľa neho najviac zraniteľným miestom v Bratislave je Šafárikovo námestie, kde je už pripravená protipovodňová bariéra z vriec s pieskom.

SkryťVypnúť reklamu

Na dnešnom zasadaní krajskej povodňovej komisie v Bratislave sa zúčastnili aj prezident republiky Rudolf Schuster a predseda NR SR Jozef Migaš.

"Prerušil som dovolenku. Človeku to nedá, keď vidí, čo sa všade okolo nás deje," povedal prezident Schuster. "Pôjdeme navštíviť najviac ohrozované miesta. Chceme sa presvedčiť ako tam postupujú záchranné práce," dodal.

Na rokovaní krajskej povodňovej komisie prezidenta zaujímalo ako sú Devín a Bratislava zabezpečené pred príchodom povodňovej vlny.

"Ráno o 6.00 hod. sme vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity - stav ohrozenia a podľa toho aj postupujeme," vysvetlil Pavel Blažej, zástupca prednostu Krajského úradu v Bratislave.

"Dnes o 9.00 hod. bol stav hladiny Dunaja v Devíne 841 cm a v Bratislave 864 cm," pokračoval zástupca prednostu KÚ.

SkryťVypnúť reklamu

Ján Sandtner, vedúci oddelenia CO KÚ v Bratislave informoval o dianí v Devíne, kde sa pripravuje evakuácia niekoľkých rodín z 3O najviac ohrozených domov. Podľa slov zástupcu starostu Devína Jozefa Šimoniča, evakuovaní by mali byť dočasne odvezení do základnej školy v Devínskej Novej Vsi.

*šž rč

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 15 123
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 381
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 7 006
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 156
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 2 788
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 603
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 528
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 059
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu