V Bratislave a jej mestských častiach voda zaplavila približne 880 hektárov územia, pričom zatopila 123 domov, 105 chát a 26 lodeníc. Na Záhorí, v katastrálnych územiach obcí Zohor a Vysoká pri Morave zaplavila kalná voda 1380 hektárov územia. Peter Pleva z tlačového oddelenia Kancelárie Ministerstva vnútra SR dnes ďalej TASR informoval, že pri povodniach na Dunaji neboli našťastie zaznamenané straty na ľudských životoch.
V Bratislave sa v pondelok začnú práce súvisiace s rozoberaním navýšenej pravostrannej hrádze na Viedenskej ceste. Jej sprejazdnenie je plánované na utorok. Vajanského nábrežie je v súčasnosti už prejazdné aj pre osobné autá.
V okrese Dunajská Streda na kritickom úseku ľavostrannej hrádze pri obciach Ňárad, Sap a Medveďov pomáhali pracovníkom povodia Dunaja aj vojaci ozbrojených síl. Spolu s dobrovoľníkmi naplnili 20 tisíc vriec s pieskom určených na sanáciu priesakov a výverov.