SME

Bývalý reprezentant v boxe Dydi drží hladovku

Kedysi médiá oslavovali jeho boxerskú techniku, teraz Rudolfa Dydiho spomínajú v súvislosti s jeho striedavými pobytmi vo väzobnej cele.

Tridsaťtriročný Rudolf Dydi  (vpravo) vybojoval v roku 1997 bronz na majstrovstvách sveta v Budapešti. O päť rokov neskôr priviezol rovnakú medailu z majstrovstiev Európyv Perme. Je niekoľkonásobným majstrom Slovenskaaj víťazom prestížnej Veľkej cenyTridsaťtriročný Rudolf Dydi (vpravo) vybojoval v roku 1997 bronz na majstrovstvách sveta v Budapešti. O päť rokov neskôr priviezol rovnakú medailu z majstrovstiev Európyv Perme. Je niekoľkonásobným majstrom Slovenskaaj víťazom prestížnej Veľkej ceny (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Bývalý vynikajúci slovenský boxer Rudolf Dydi drží od začiatku týždňa hladovku.

Vo väzobnej cele sa tak rozhodol protestovať proti tomu, „čo sa okolo neho deje“, povedal jeho právny zástupca Jozef Podoba.

O hladovke hovorí aj Dydiho družka Lucia Čupalková, ktorá s ním bola naposledy v piatok. Navštívila ho v Ilave.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Zo začiatku pobyt v cele znášal celkom dobre. Myslel si, že ho čoskoro pustia, ale keď videl, ako sa to naťahuje, tak sa to zhoršilo,“ opísala Dydiho stav.

Boxer je na striedačku vo väzbe od leta 2009. Naposledy sa musel do cely vrátiť koncom minulého roka pre marenie spravodlivosti.

SkryťVypnúť reklamu

Jeho právny zástupca tvrdí, že ešte vo februári poslal na trenčiansku prokuratúru žiadosť o prepustenie.

„Keď sa mesiac nič nedialo, pýtal som sa na okresnom súde, kde mi povedali, že takúto žiadosť z prokuratúry nedostali,“ povedal Podoba, podľa ktorého ide o jasné procesné pochybenie.

„Neviem, či ide práve o náhodu,“ dodal.

Dydiho v lete 2009 obvinili z vydierania, hrubého nátlaku aj nedovoleného ozbrojovania. Mal sa správať ako výpalník. Jeho bývalá manželka zasa tvrdí, že jej priložil zbraň k hlave a hrozil, že ju zastrelí.

Naposledy sa dostal na slobodu vlani v novembri. Ešte pred príchodom nového roka bol späť v cele.

Pre ovplyvňovanie ho udal Milan Kuman, ktorý vystupoval v procese s údajným bossom žilinského podsvetia Františkom Salingerom.

SkryťVypnúť reklamu

Dydi obvinenie odmieta. Kumanovu dôveryhodnosť spochybňuje aj tým, že si už za spoluúčasť na vražde bossa dubnického podsvetia Ladislava Chromiaka odsedel desať rokov.

„Poznám ho veľmi dobre. Je to výborný športovec a pochádza z dobrej rodiny. Myslím si, že doplatil na určitých ľudí a dal sa zviesť na zlé chodníčky, čo sa u boxerov, žiaľ, niekedy stane,“ povedal o Dydim Štefan Šarközi, niekdajší prezident Box Clubu Róm Slovakia.

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 505
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 186
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 700
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 818
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 982
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 647
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 781
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 491
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu