Z výsledkov volieb z roku 1998 jasne vidieť, že zo 100 občanov sa 16 na voľby vykašľalo a dvaja volili ministrany. Ale aj to je stanovisko, aj to je demokracia a je prinajmenšom neslušné byť jedovatým, vysmievať sa tým, čo sa demokraticky združujú a vyjadrujú svoje názory v zmysle ústavy svojho štátu.
Doterajší mocní a vládnuci – Goliáši v tomto štáte, akoby sa báli malých Dávidov, a tak v prieskumoch či na webových stránkach sa rozhodli „uznávať“ iba 15 – 16 politických strán z kandidujúcich 26, a to napriek tomu, že mnohé dostali granty a slušné peniaze z Európy, aby bojovali za demokratické voľby. Tie peniaze sú na použitie pre všetky strany, a nie iba pre „vyvolených“ podľa mne neznámeho výberu.
K vrcholom manipulácie verejnej mienky patrí príspevok Ženám na vstup do politiky chýba odvaha (SME 20. 8.). Nemienim sa vyjadrovať k zavádzajúcemu titulku, ale k „dôkazovému prostriedku“ k tabuľke. NIEKTO rozhodol, že v nej bude 15 politických strán a basta. Kto a podľa čoho sa takto rozhodol?
Táto bezcenná tabuľka totiž dokazuje, že v 15 politických stranách je na prvých miestach iba 20 kandidátok – žien. Katastrofálne Slovensko iba 13 percent odvážnych žien!
Keby autori uviedli iba desať politických strán, bez SDA, SZS, DS, SDĽ a OKS, mohli by sme tvrdiť, že na Slovensku v tejto skupine kandiduje iba deväť percent žien. Nebolo by to krajšie? A dôkaz „našej“ pravdy?
Nie sme feministickou stranou ani stranou žien, ale ženy a rodiny. Nebojíme sa nedôvery voličov a dnes už vieme, že nebudeme patriť medzi tie „ministrany“ alebo strany na jedno použitie. Nie sme ľavicová, ale ani liberálna strana.
A tak dovoľte verejne pripomenúť to, čo autori článku „zabudli“, ale o čom sa voliči môžu presvedčiť: v počte kandidujúcich žien máme v prvej desiatke štyri ženy a v štyridsiatke 19 žien.
Autor: HENRIETA BLUMENFELDOVÁpredsedníčka strany Žena, rodina

Beata
Balogová
