BRATISLAVA.
“Dozvedel som sa na Liptove dôležitú správu pre riešenie problémov s neprispôsobivými občanmi, a to tú, že dávame státisíce, možno milióny eur do rekvalifikačných projektov, kde ich zaškoľujeme napríklad ako pracovať s počítačom, ale oni potrebujú dostať také praktické skúsenosti, ktoré sa dajú využiť pri aktivačných prácach v prospech miest a obcí. A na toto treba v prvom rade využiť eurofondy," povedal Frešo.
Podľa predsedu SDKÚ Pavla Freša je omnoho jednoduchšie, keď sa v kurzoch pre marginalizované skupiny tieto vrstvy obyvateľstva naučia pracovné návyky, ako sú napríklad „pilčícke a záhradnícke práce", ktoré budú potom môcť využiť aj pri aktivačných prácach v prospech mesta či obce, ako keď sa budú učiť niečo odťažité a pre nich abstraktné, ako je napríklad práca s počítačom, alebo psychologické poradne.
Na tých profitujú len lektori týchto kurzov.
„Jednoducho, treba im dať čím skôr do rúk pracovné návyky, aby sa obce a mestá mohli postarať o ich prácu. Potom budú obce a mestá lepšie vyzerať v rámci aktivačných prác a ľudia, ktorý majú problémy, si zároveň nájdu prácu, ktorú budú mať aj zaplatenú,“ dodal predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.
Podľa Pavla Freša cieľom SDKÚ-DS je podpora tých čo chcú a môžu pracovať, aby neboli znevýhodňovaný oproti tým, čo nepracujú.