BRATISLAVA. Webovú stránku mám v rekonštrukcii, facebook či twiter neviem používať, informácie si majú voliči nájsť na stránke europarlamentu alebo nepotrebujem komunikovať cez internet s voličmi.
To boli odpovede viacerých slovenských europoslancov, prečo nie sú aktívni na novej stránke Európskeho parlamentu EP Newshub.
Nový portál, čo má za úlohu zlepšiť komunikáciu europoslancov s voličmi, linkuje všetky výstupy z profilov, sociálnych sietí či kanálov na YouTube tak, aby si každý občan Európy našiel vyhlásenia, postoje, videá či komentáre poslancov pokope.
Mám nejaký web?
Nekomunikujú
Bez osobného webu: Monika Smolková (Smer), Boris Zala (Smer), Peter Šťastný (SDKÚ) Web v rekonštrukcii: Jaroslav Paška (SNS), Vladimír Maňka (Smer) Neaktuálny web: Katarína Neveďalová (Smer), Sergej Kozlík (HZDS)
Z trinástich slovenských europoslancov je po týždni od spustenia stránky aktívna iba Monika Flašíková–Beňová.
Využíva na komunikáciu najmä facebook a svoju vlastnú webovú stránku.
Jej kolegovia zo Smeru Boris Zala či Monika Smolková stránku nemajú.
„Ja vôbec neviem o tom, či mám nejaký web. Mám nejaký web? Nepokladám to za nutné k svojej práci,“ povedal europoslanec Boris Zala.
Stránka je v rekonštrukcii
Webová stránka Vladimíra Maňku je zase nefunkčná. „Je v rekonštrukcii,“ povedal Maňka. „Na parlamentnej stránke mám svoje aktivity,“ dodal.
Vyhľadávač Google nevedel nájsť ani stránku Jaroslava Pašku. „Stránka je v rekonštrukcii,“ povedal s tým, že iné typy komunikácie na webe s občanmi nevedie, lebo facebook či twitter nevie používať.
„Stanoviská cez agentúry TASR a SITA postačujú na to, aby sa ten, kto chce, dozvedel o mojich aktivitách.“
Katarína Neveďalová v stredu prispela prvým tweetom, kde napísala, že sa pokúsi obnoviť svoju aktivitu na sociálnej sieti.
Stránku má, ale posledná aktualita je z apríla tohto roka. Vlastný web nemá ani Peter Šťastný z SDKÚ.
Poslanci hovoria, že nie je doležité komunikovať, ale pracovať. „Nepotrebujem sa nasilu prezentovať,“ povedal Zala.
Slovensko vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2004 aj 2009 skončilo na poslednom mieste s účasťou menšou ako jedna pätina všetkých oprávnených voličov.
*Opravili sme nesprávne tvrdenie, že webovú stránku nemá aj europoslanec za SMK Alajos Mészáros. Europoslanec na webe je tu.

Beata
Balogová
