SME

Ivan Mikloš: Neviem, či sa Fico zmenil

Exminister financií si vie predstaviť odchod zo Slovenska. Knihu Gorila nečítal, hoci kauza ovplyvnila prepad SDKÚ.

Ivan Mikloš (52) si vie predstaviť odchod zo slovenskej politiky, ale ponuku od Európskej banky pre obnovu a rozvoj do Londýna ešte nedostal. Vôbec prvýkrát sa vyjadril aj k výsledku volieb.Ivan Mikloš (52) si vie predstaviť odchod zo slovenskej politiky, ale ponuku od Európskej banky pre obnovu a rozvoj do Londýna ešte nedostal. Vôbec prvýkrát sa vyjadril aj k výsledku volieb. (Zdroj: SME – VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

Premiér Robert Fico roztrhal pred kamerami štátny rozpočet pripravený predchádzajúcou vládou s tým, že realita je v porovnaní s ním horšia o päťsto miliónov eur. Z veľkej časti to mali spôsobiť daňové úniky počas výpadku systému v daňovej správe. Bývalý minister financií IVAN MIKLOŠ na kritiku nereagoval, bol v Londýne, kde sledoval Olympiádu. Po návrate nám vysvetlil, prečo sa vyjadruje menej nie len ku kritike svojho rozpočtu.

Aký malo zlyhanie informačného systému v daňovej správe vplyv na výpadok daní?

SkryťVypnúť reklamu

„To neviem, ale nemalo by mať výrazný vplyv. Môže dôjsť k istému časovému posunu, že dane sa nevyberali vtedy, keď sa mali, ale neznamená to, že by sa daňová povinnosť zrušila alebo že by sa nedali dane vybrať.“

Aj keby bol efekt špekulantov, ktorí využili nefungujúci systém len v miliónoch alebo stotisícoch eur, necítite za ne zodpovednosť?

„K politickej zodpovednosti za ten problém som sa prihlásil ešte vtedy, keď ten problém bol.“

Ministerstvo financií z tohto dôvodu odkladá zjednotenie výberu daní a odvodov až na rok 2015. Ak by nepadla vláda, bola by pre vás situácia okolo daňovej správy dôvodom na odstúpenie?

„Na hypotetické otázky odpovedať nebudem.“

Vláda tvrdí, že deficit verejných financií by bol zhruba o pol miliardy eur vyšší oproti plánu, ak by neprijala dodatočné opatrenia. Okrem výpadku daňových príjmov argumentuje aj tým, že niektoré výdavky v rozpočte boli nafúknuté, prípadne tam neboli vôbec rozpočtované. Prečo v rozpočte chýba 95 miliónov eur na núdzové zásoby ropy?

SkryťVypnúť reklamu

„Spôsob, akým ministerstvo financií, ale aj Robert Fico informujú o rozpočte, je nepravdivý. Keď sme v apríli končili vo vláde, odhadovali sme tohtoročný deficit na úrovni 4,4 percenta. S takým istým odhadom prišiel v druhej polovici júla Medzinárodný menový fond. Dva týždne na to má ministerstvo financií odhad 5,3 percenta HDP. Považujem ho za nekorektný a viem to ukázať na viacerých položkách. Jednou z nich sú aj núdzové zásoby ropy. Predpokladali sme, že na to nebude treba vyčleňovať v rozpočte prostriedky, lebo núdzové zásoby ropy môžu byť vykryté zo súkromných zdrojov. Nikde inde len v Českej republike a na Slovensku sa hradia z verejných prostriedkov. Ďalším príkladom je umelo nafúknutý deficit obcí a miest. Samospráva skončila v roku 2011 s prebytkom 30 miliónov eur. V tomto roku sme jej zvýšili zdroje a súhlasila, že bude mať vyrovnaný rozpočet. Teraz ministerstvo financií prišlo s odhadom jej deficitu vo výške 96 miliónov eur.“

SkryťVypnúť reklamu

Stále si myslíte, že aj bez dodatočných opatrení by bol deficit v tomto roku na úrovni 4,6 percenta HDP, prípadne nižší?

„Myslím si, že deficit na úrovni 4,6 percenta bol realistický. To, samozrejme, neznamená, že vláda nemá prijímať aj dodatočné konsolidačné opatrenia. Treba povedať, že vláda robí konsolidáciu aj spôsobom, ktorý krátkodobo síce pomôže, ale z hľadiska dlhodobej udržateľnosti verejných financií a dôchodkového systému ide veľmi nezodpovedným smerom. Mám na mysli najmä zníženie príspevkov do II. piliera z deviatich na štyri percentá.“

Keď počúvate slová Roberta Fica o tom, že hlavným cieľom vlády je znížiť deficit pod tri percentá, čo si pomyslíte?

„Samotnú ambíciu oceňujem. Otázka je, akým spôsobom to urobia, a tam mám obavy, že spôsob je zlý a nešťastný.“

SkryťVypnúť reklamu

Prečo ste doteraz tak málo kritizovali zmeny v druhom dôchodkovom pilieri a neboli ste v parlamente, keď sa o nich rokovalo?

„Bol som na súkromnej zahraničnej ceste, ktorá bola plánovaná minimálne pol roka predtým, ako sa uskutočnila, keď som nemohol tušiť, že na konci júla a začiatkom augusta bude schôdza, pretože v tom čase nikdy nebývala a čerpali sa dovolenky, či už vo vláde, alebo v parlamente. Čo sa týka kritizovania, vyjadrujem sa v tej miere, v akej to uznám za vhodné.“

Prečo sa verejne vyjadrujete menej?

„Tak to cítim. Navyše, nie som podpredsedom strany, som radovým poslancom, preto necítim potrebu vyjadrovať sa viac, ako sa vyjadrujem.“

Ste ochotný vzdať sa platu či jeho časti pre vašu neprítomnosť v parlamente?

„Nechám to na rozhodnutí predsedu parlamentu a budem akceptovať akékoľvek rozhodnutie parlamentu.“

SkryťVypnúť reklamu

Vy cítite, že na ten plat máte nárok?

„Je to hypotetická otázka. Čo sa týka samotnej cesty, už som vám povedal, že bola naplánovaná v januári alebo vo februári, keď som samozrejme nemohol vedieť, že bude zasadnutie parlamentu.“

Ale niekoľko mesiacov bol známy aj program parlamentu.

„Áno.“

Druhý pilier v parlamente nebol dôvodom na to, aby ste zmenili plány?

„Odpovedal som na vašu otázku.“

Boli ste v Londýne aj pre novú prácu?

„Nie.“

Viete si predstaviť, že budete pracovať mimo Slovenska?

„Áno, viem si to predstaviť.“

Akú šancu dávate tomu, že budete pracovať v Európskej banke pre obnovu a rozvoj?

„To sú špekulácie, na ktoré som poskytol tlačové vyhlásenie. Samozrejme, je vašou prácou špekulovať, špekulujte si, koľko chcete. Ale čo sa týka údajnej ponuky, žiadnu som nedostal, a teda som ani žiadnu nemohol prijať. Pokiaľ viem, ani nebolo vypísané žiadne výberové konanie. Ak nejaké bude vypísané, tak samozrejme budem zvažovať, či sa o to uchádzať budem, alebo nie, a keď sa rozhodnem, tak sa to zrejme dozviete.“

SkryťVypnúť reklamu

Viete si teda predstaviť, že opustíte slovenský parlament a vysokú politiku?

„Viem si predstaviť veľmi veľa vecí.“

Nie je táto ochota odísť zo Slovenska aj dôvod, prečo ste stiahli žalobu ma Roberta Fica za výroky, že ste sa obohacovali na privatizácii SPP?

„To je absurdné. Ako to myslíte, že to môže súvisieť?“

Že vám už na tom nezáleží.

„Nie. Už sa objavili špekulácie, že nekritizujem vládu, lebo od nej očakávam nejakú podporu. V tejto súvislosti by som chcel povedať, že sa nikdy nebudem uchádzať o nijakú pozíciu, ktorá vyžaduje podporu vlády. Čo sa týka dôvodov, pre ktoré som stiahol žalobu, sú jednoduché. Aj na základe výsledkov volieb som dospel k názoru, že nemám šancu v dohľadnom čase sa dočkať spravodlivého rozsudku.“

Viete si predstaviť, že by ste opustili SDKÚ?

SkryťVypnúť reklamu

„Nie. Nevidím, nijaký dôvod, prečo by som opúšťal SDKÚ.“

Čítali ste knihu Toma Nicholsona Gorila?

„Nie.“

Budete ju čítať?

„Nevidím na to žiadny dôvod.“

Nebudete čítať Gorilu napriek tomu, že časť verejnosti vás a Mikuláša Dzurindu považuje za predstaviteľov tej časti pravice, o ktorej sa v knihe píše?

„Nie napriek tomu, ale práve preto. Väčšinu vecí, ktoré sú tam, neviem vyvrátiť ani potvrdiť, ale o niektorých viem, že nie sú pravdivé. Ide minimálne o doprivatizáciu rozvodných energetických závodov a privatizáciu letiska. Viem dokázať, že Dzurinda aj ja sme konali inak, ako bolo napísané.“

Ako vnímate, že časť politikov vrátane politikov SDKÚ prekvapila nominácia pani Bubeníkovej do poradného orgánu pre privatizáciu v Grécku?

„Som prekvapený, že pre médiá je to téma a že sú prekvapené. Pokiaľ viem, pani Bubeníkovú vybrali v medzinárodnej súťaži niekedy v polovici roku 2011. Vtedy bola o tom informovaná aj verejnosť. Ja som to v januári alebo vo februári napísal na svojom blogu, keď som sa vyjadroval ku Gorile. A to, že išlo o kompetentnú nomináciu, potvrdil aj fakt, že uspela v medzinárodnej súťaži. Každá z krajín eurozóny nominovala svojich zástupcov, z ktorých boli vybraní traja ľudia.“

SkryťVypnúť reklamu

Nenašli sme žiadne vaše vyjadrenie k volebnému výsledku SDKÚ. Ako ho hodnotíte?

„Ani si nepamätám, či som sa vyjadroval. Volebný výsledok SDKÚ hodnotím z hľadiska okolností, za ktorých prebehli nielen voľby, ale aj predvolebná kampaň, asi za taký, ako sa dalo očakávať. Samozrejme, je to neúspech.“

Potvrdil, že Mikuláš Dzurinda mal odísť skôr z pozície lídra SDKÚ?

„To nesúvisí s tým, či bol Dzurinda lídrom SDKÚ. Ja som vám odpovedal na vašu otázku. Povedal som, že z hľadiska okolností, za ktorých sa konali voľby, ako prebehla volebná kampaň a aj v súvislosti s kauzou Gorila, ktorá samozrejme znamenala úbytok volebnej sily SDKÚ.“

Myslíte si, že sa slovenská pravica v súčasnej podobe ešte vráti k moci?

„Tak ako Slovensko potrebovalo istý čas, aby vytriezvelo z Mečiara, tak bude potrebné, aby vytriezvelo aj z Roberta Fica. Dnes už Fico musí reálne vládnuť, musí prijímať aj nepopulárne opatrenia, musí určovať smerovanie krajiny. Z hľadiska komunikácie a marketingu to síce robí šikovne, ale z hľadiska vecného budú dôsledky tejto politiky viac a viac evidentné a viditeľné. Slovenská pravica samozrejme má šancu, ale bude to istý čas trvať. Problémom slovenskej pravice je aj to, že pravicoví voliči ako keby vždy hľadali nového mesiáša a potom pomerne rýchlo naskakujú aj na nie veľmi štandardné strany a persóny.“

SkryťVypnúť reklamu

Myslíte si, že pravicový volič potrebuje mesiáša?

„Pod pravicovými mám na mysli stredopravých voličov, čo je široké spektrum neľavicových strán. Keď si vezmete, ako sa nám tu striedajú liberálne strany a aká nová najsilnejšia opozičná strana sa teraz dostala do parlamentu, je to podľa mňa tak.“

Akú šancu môže mať podľa vás Daniel Lipšic s novou stranou?

„K tomu sa neviem vyjadriť a ani nemám chuť to odhadovať.“

Povedali ste, že Fico to robí zle. Vnímate nejakú zmenu terajšieho Fica oproti Ficovi z roku 2006?

„Opatrenia, ktorými musí určovať smerovanie Slovenska a konsolidovať verejné financie, nie sú dobré a poškodia Slovensku. Za najhoršie považujem zníženie príspevku do druhého piliera. Z krátkodobého hľadiska to pomôže verejným financiám, ale zo strednodobého hľadiska to už poškodí aj krajine a veľkému počtu ľudí. Priznám sa, že neviem, či sa Robert Fico zmenil. Minimálne sa snažil o zmenu komunikácie s médiami, ale či sa naozaj zmenil, ťažko posudzovať, lebo je v inej situácii, ako bol, keď mal po svojom boku Mečiara a Slotu a všetko mohol na nich zhodiť.“

SkryťVypnúť reklamu

Fico ponúka opozícii návrh, že ak bude štát hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom, príspevok do II. piliera by sa z terajších štyroch percent mohol zvýšiť na šesť percent. Navrhuje, aby sa to dalo do ústavného zákona. Je to dobrá ponuka?

„Nevidel som taký návrh. Z hľadiska princípu môžem povedať, že každé sprísnenie zákona a každé opatrenie, ktoré bude hoci len čiastočne eliminovať negatívne dôsledky kroku terajšej vlády, ktorá znižuje príspevok z deviatich percent na štyri, vítam. Viete, ale to je, ako keby ste sa ma pýtali na to, že niekto vám ide streliť do kolena a zároveň vám ponúka, že vám vybaví dobrého doktora, ktorý vám to koleno bude liečiť. Problém je v tom, že netreba si strieľať do kolena. Netreba znižovať príspevok z deviatich percent na štyri percentá, je to zlý krok.“

SkryťVypnúť reklamu

Nedávno ste v parlamente povedali, že priestor na plošné šetrenie sa už takmer celý vyčerpal a nedá sa vyhnúť zvyšovaniu daní. Čo je na Ficovej konsolidácii také, čo by ste robili aj vy?

„Skôr by som to povedal tak, že veci, ktoré robí a za ktoré ho nekritizujeme, sú tie, ktoré prebral po nás. V súčasnosti diskutovaný zákon o sociálnom poistení obsahuje aj zmeny v prvom pilieri, ktoré sme mali aj my v zákone. Hovorím o zmene valorizácie zo švajčiarskej indexácie na dôchodcovskú infláciu či o automatickom predlžovaní dôchodkového veku podľa vývoja priemerného veku. Súhlasím s Ficom, že bez určitého zvyšovania daní nie je možné konsolidáciu urobiť. Len si vybral zrušenie rovnej dane, čo je najhorší spôsob, ako zvyšovať dane. Keby sme už mali zvyšovať priame dane, oveľa rozumnejšie by bolo zachovať rovnú daň a zvýšiť jej sadzbu z 19 na 21, najviac 23 percent. A potom je tu aj možnosť zvýšenia DPH, ktorá by z hľadiska našej konkurencieschopnosti bola najmenej škodlivá.“

SkryťVypnúť reklamu

Robert Fico hovorí, že by ste zvýšili DPH aj o štyri až päť percent.

„To je absurdné. Mimochodom, jednu z najväčších chýb, ktoré sme urobili, je, že sme podľahli tlaku SaS a nezvýšili sme DPH o dve percentá. Zásadná časť konsolidácie mohla byť urobená. Ale uvažovať o štvorpercentnom či päťpercentnom zvýšení DPH je absurdné. Na DPH nebol rovnaký názor ani v rámci SDKÚ, ani v rámci stredopravých strán.“

Fico už pred voľbami tvrdil, že DPH nezvýšia. Je podľa vás možná rozumná konsolidácia aj bez toho, aby sa DPH dvihla?

„Keď hovorím, že nie je priestor na ďalšie významné plošné škrtanie, to neznamená, že teraz môžeme začať rozhadzovať. Pozrite sa na štátne podniky. Jedna z vecí, ktorou zdôvodňujú nárast deficitu, je, že škrtli predpokladanú dividendu Javysu vo výške asi 20 miliónov eur. Štátne podniky sme tlačili do toho, aby odvádzali dividendy štátu a aby šetrili a neinvestovali zbytočne. Zrazu ten tlak zmizol.“

SkryťVypnúť reklamu

Nie je to tak, že každá nová vláda ukáže na nejaké položky, ktoré sa môžu javiť ako rizikové, aby mohla povedať, v akom zlom stave zanechala rozpočet predchádzajúca vláda? Aj vy ste to urobili v roku 2010.

„Sú dva zásadné rozdiely. Prvý je ten, že my sme nastúpili 9. júla a Ficova vláda začiatkom apríla, teda o jeden štvrťrok skôr. Druhý zásadný rozdiel je v tom, že my sme výrazne konsolidovali, kým Ficova vláda rekordne zadlžovala štát predtým, ako odovzdala vládu. My sme nekamuflovali a nezatajovali údaje. Ešte v apríli 2010 ministerstvo financií vôbec nepripravilo východiská štátneho rozpočtu. Nezverejnilo a zatajilo výsledky daňovej prognózy. Navyše ministerstvo pod novým vedením teraz porušilo ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti, podľa ktorého má byť daňová prognóza zverejnená do 30. júna.“

SkryťVypnúť reklamu

Ale Inštitút finančnej politiky hovorí, že je to výsledkom zlyhania informačného systému v daňovej správe.

„To hovorí teraz. Ale prečo s tým nevyšli, keď mali prognózu zverejniť? Daňový výbor sedel 17. júna. Podľa ústavného zákona mali byť výsledky daňového výboru zverejnené do konca júna. Boli zverejnené koncom júla. Je to fakt. Zaujíma ma, čo hovorí zákon a aká bola realita.“

Minister financií Kažimír tvrdí, že zrejme na jeseň požiada o revíziu vlaňajšieho deficitu, lebo v ňom nie sú premietnuté vratky DPH v sume asi 73 miliónov eur, čo je 0,1 percenta HDP. Čo na to hovoríte?

„K tým dôvodom sa neviem vyjadriť, ale revíziu nepovažujem za potrebnú. Vymenoval som vám niektoré položky, o ktoré evidentne nafukujú deficit. Na čo treba napríklad zvyšovať výdavky Fondu národného majetku, keď neprivatizujú. Túto kritiku znáša ministerstvo a vláda, ktorá do deficitu nezapočítala dlhy železníc a nemocníc, o ktorých vedela, že sú dlhmi, a nie nenávratnou finančnou výpomocou. Potom boli dodatočne započítané do roku nášho vládnutia. Bolo to 0,8 percenta HDP.“

SkryťVypnúť reklamu

Vláda zvýšenie výdavkov FNM vysvetľuje nárastom výdavkov spojených s prevodom cenných papierov od fyzických osôb na fond a vytvorením rezervy na krytie výdavkov na súdne spory.

„Rušia privatizáciu. V rozpočte boli započítané výdavky na privatizačných poradcov a náklady spojené s privatizáciou.“

Bývalú premiérku Ivetu Radičovú ste kritizovali za to, že ustúpila v otázke platov v zdravotníctve. Ako sa teraz s odstupom času pozeráte na to, aké vážne boli rozpory medzi vami a premiérkou?

„Ja som tento krok pani premiérky kritizoval aj osobne v jej prítomnosti na rokovaní vlády. Neurobil som to prostredníctvom médií, zmienil som sa o tom nedávno v jednom zo svojich článkov. Necítim potrebu to ďalej rozvádzať.“

Čo konkrétne, platy v zdravotníctve alebo otázku, ktorá sa týka rozporov?

„Aj, aj.“

Jedna z vecí, v ktorej táto vláda pokračuje, je zvýšenie odvodov pre živnostníkov. Ficova vláda sa s nimi dokázala dohodnúť, vy nie. Prečo?

„Či sa dokázala dohodnúť, alebo nie, je dosť problematické. V parlamente počúvam rôzne interpretácie. Nám sa v zásade podarilo dohodnúť s dvoma živnostenskými zväzmi, myslím, že sú tri. Ja si dodnes myslím, že daňová a odvodová reforma tak, ako bola pripravovaná a diskutovaná, je najťažšia reforma, akú som kedy robil. Bola dobrou reformou, lebo nikto neponúkol lepšiu alternatívu.“

Vy ste mali pomerne tvrdé vyjadrenia voči skupine živnostníkov, napríklad že zneužívajú systém. Boli takéto vyjadrenia šťastné?

„To je vaša interpretácia. Ja som hovoril, že systém je taký deformovaný, že značná časť ľudí, ktorí by vôbec neboli živnostníkmi, sú umelými živnostníkmi preto, že zneužívajú deformácie v systéme. Je to škodlivé z hľadiska verejných financií, z hľadiska deformovania trhu a konkurenčného prostredia.“

Ak by vláda nepadla na eurovale, ako dlho by podľa vás fungovala?

„To je hypotetická otázka. Ja neviem.“

Od sporu bývalej vládnej koalície o eurovale prešlo tri štvrte roka. Myslíte si aj dnes, že bolo správne neustúpiť SaS?

„Áno.“

To znamená, že európska politika Ficovej vlády je jedna z tých častí, ktoré kvitujete?

„V zásade áno. Nehovorím, že vo všetkom, lebo neviem, aké postoje budú mať ďalej. Sú niektoré otázky, ktoré budú aj pre nás citlivé a ktoré by som ja osobne vždy rozporoval, ako je napríklad harmonizácia priamych daní. Keď počas prvej Ficovej vlády prišla táto otázka na stôl, Robert Fico povedal, že s tým bude súhlasiť. Či jeho názor platí stále, to neviem.“

Nedáva vývoj v Grécku za posledné dva roky za pravdu predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi?

„A v čom má dávať Sulíkovi za pravdu?“

Že záchranné balíčky nepomôžu vyriešiť situáciu v eurozóne. Vývoj zatiaľ ukazuje, že ju neriešia.

„A čo ponúka Sulík? Dnes ide o to, či vieme, alebo nevieme zachrániť euro, či vieme zabrániť prepadu ekonomík v desiatkach percent HDP. Sulík ponúka, že sa tam máme vrhnúť po hlave a ísť do toho prepadu. My tvrdíme, že sa musíme pokúsiť urobiť všetko, aby sme tejto kataklizme zabránili. V tom je ten zásadný rozdiel.“

Aká je podľa vás šanca, že sa to podarí?

„To neviem. Dnes je veľmi ľahké biť Grékov po hlave, len je to strašne nezodpovedné, keď neponúknete alternatívu. Myslím si, že postoj Nemecka je veľmi zodpovedný aj kompetentný. Odmietam hlasy, ktoré hovoria, že šetrením dusíme ekonomický rast a poďme ďalej pumpovať peniaze. Ale musím odmietnuť aj hlasy, ktoré hovoria, nechajme to všetko čo najrýchlejšie padnúť, nech sa to samo vyčistí.“

Čo hovoríte na to, že Európska centrálna banka nakupuje dlhopisy problémových krajín?

„Nákup dlhopisov bol zrejme jedinou možnosťou, aby sa zabránilo najhoršiemu. Je pravda, že si kupujeme aj čas. Robíme to aj preto, aby sa v jednotlivých krajinách urobili potrebné reformy. Z tohto pohľadu je dôležité nielen to, že si kupujeme čas, ale aj to, ako sa využije na to, aby sa riešili zásadné problémy.“

Bude kúpený čas stačiť na to, aby sa presadili zodpovedné predstavy Nemecka, keď je ťažké dohodnúť sa na čomkoľvek?

„Je to veľmi ťažko odhadovať, keďže nevieme, ako sa bude hľadať zhoda na ďalších opatreniach. Nevieme, aké bude rozhodnutie nemeckého ústavného súdu v otázke trvalého eurovalu, nevieme, ako dopadnú voľby v Holandsku.“

Teda hovoríte, že neviete, či prežije euro.

„Iste. Veď tá situácia je a bola taká vážna, že nikto nevie, či prežije.“

Pozrite si celý rozhovor (piano)

pi.jpg

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  2. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  3. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  4. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  6. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  7. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  8. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky?
  1. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov
  2. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  3. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  4. Fico škodí ekonomike, na reformy roky kašľal
  5. Skvelý sortiment za výnimočne nízke ceny nájdete v Pepco
  6. S nami máte prístup do všetkých záhrad
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Ako pripraviť motorku na sezónu: Rady pre bezpečnú jazdu
  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 15 397
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 8 078
  3. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 7 054
  4. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 6 803
  5. Nevšedný ostrov. Ischia priťahuje pozornosť čoraz viac turistov 5 095
  6. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie 4 919
  7. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky? 2 606
  8. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť? 2 517
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Montreal Canadiens - Boston Bruins: ONLINE prenos zo zápasu NHL.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: Montreal Canadiens - Boston Bruins.


Radosť hráčov Chelsea.

Chelsea bojuje o Ligu majstrov, prebojovala sa na štvrté miesto.


Júki Cunoda.

Pozrite si časový harmonogram a TV program Veľkej ceny Japonska.


Stephen Bunting.

Michael van Gerwen do deviateho večera nenastúpil.


SkryťZatvoriť reklamu