Slovensko v ohlasoch zahraničných masmédií

Za najväčší problém SR považuje P.Rusko nezamestnanosť

Chur 13. júna (TASR) - Slovenská vnútropolitická scéna je stále nepokojná. Zatiaľ čo sa pravo-ľavá koalícia Mikuláša Dzurindu vlečie od jednej koaličnej krízy k druhej a má za sebou množstvo pokusov o vyslovenie nedôvery, po ľavicovom Smere vznikol v SR v priebehu krátkeho času už druhý politický subjekt - liberálna Aliancia nového občana (ANO), konštatuje sa v článku s názvom "Strany ako osobné léno silných mužov", publikovanom v prvom júnovom čísle štvrtého najväčšieho regionálneho po nemecky vychádzajúceho švajčiarskeho denníka Südostschweiz.

Po voľbách v roku 1998 sa v novej koaličnej vláde Mikuláša Dzurindu zjednotili absolútne rozdielne politické subjekty, ktoré mali spoločné len jedno - silnú protimečiarovskú orientáciu. Odmietnutie Mečiara a jeho štýlu vládnutia spája koalíciu na Slovensku do dnešných dní, píše denník a pripomína, že terajšiemu kabinetu sa síce podarilo obnoviť naštrbenú dôveru Západu a pripojiť sa k prvej skupine kandidátskych krajín, usilujúcich sa získať členstvo v EÚ, vo vnútri však túto vládu sprevádzajú silné zákulisné boje o moc a vplyv a ani samotní členovia Dzurindovho kabinetu a jeho stranícki kolegovia sa nedokázali vyhnúť korupčným aféram.

Na túto meniacu sa vnútropolitickú scénu vstúpil teraz v osobe mediálneho magnáta Pavla Ruska človek, ktorý síce doteraz politiku na Slovensku spoluurčoval, nehľadal však demokratický mandát. Ruskova súkromná TV Markíza už čoskoro po svojom založení získala vedúcu pozíciu na slovenskom masmediálnom trhu a v roku 1998 prispela výraznou mierou k odchodu V. Mečiara do súčasnej opozície.

Svoje úspešné ťaženie chcel Rusko potvrdiť založením vlastnej strany a vznikom Aliancie nového občana vyplniť na Slovensku doteraz menej úspešný liberálny stred. Založenie ANO, združujúcej niektorých prominentov z oblasti televízie, športu, filmu a niekoľko predstaviteľov slovenskej inteligencie, stálo "slovenského Berlusconiho" dva milióny korún, píše denník.

Noviny konštatujú, že zatiaľ čo ostatné politické zoskupenia vnímajú ANO ako potenciálneho koaličného partnera, samotný Rusko sa už niekoľkokrát vyslovil proti povolebnej spolupráci so svojím niekdajším priateľom Vladimírom Mečiarom.

V rozhovore pre švajčiarsky denník Südostschweiz hovorí zakladateľ ANO Pavol Rusko o svojich kontaktoch so Silviom Berlusconim a vyjadruje sa o ňom ako o "veľkom politikovi veľkej krajiny", nechce sa však s ním - aj z dôvodu vlastných nedostatočných politických skúseností - porovnávať.

Vyznáva sa však z obdivu k súčasnému španielskemu premiérovi Josému Maríovi Aznarovi, ktorému sa podarilo vyriešiť problém, sužujúci momentálne aj Slovensko - vysokú nezamestnanosť. Aznar redukoval v Španielsku nezamestnanosť o 50 percent. Zakladateľovi ANO sú blízki aj liberálni demokrati premiéra Janeza Drnovšeka v Slovinsku a liberáli vo Veľkej Británii.

P. Rusko pripomína, že ANO nebude stranou na jedno použitie a on sám nebude ľuďom sľubovať niečo, čo nedokáže plniť. Slovensko nepotrebuje ani ľavé, ani pravé riešenia - krajina potrebuje rozumné riešenie.


H. Bösch povedie v SR delegáciu vyšetrujúcu finančnú aféru s prostriedkami EÚ

Štrasburg 13. júna (TASR) - Kontrolný výbor Európskeho parlamentu vyšle na budúci týždeň na Slovensko delegáciu, aby začala vyšetrovania o použití finančných prostriedkov Európskej únie. Misia súvisí s údajnou spreneverou prostriedkov EÚ vo výške 51,1 milióna eur. Delegáciu povedie podpredseda kontrolného výboru, rakúsky europoslanec Herbert Bösch.

Ako dnes informuje rakúska tlačová agentúra APA, poslanec Európskeho parlamentu za Sociálnodemokratickú stranu Rakúska (SPÖ) v utorok potvrdil svoje výhrady na adresu Európskej komisie za to, že na príslušné upozornenia zo Slovenska reagovala príliš "otáľavo".

V dôsledku aféry musel odísť z funkcie bývalý vicepremiér Pavol Hamžík, pretože jeden z jeho nepriamych podriadených posunul finančné prostriedky do vlastných firiem, pripomína APA. Minulý týždeň na Slovensko pricestovali aj členovia protikorupčnej jednotky únie OLAF, aby obvinenia preverili.

Bösch však vyčíta komisárovi EÚ pre rozšírenie Günterovi Verheugenovi i OLAF, že na jasné upozornenia z Bratislavy reagovali príliš neskoro. Už v novembri minulého roku informovala správa o Slovensku o rastúcej korupcii v krajine a okrem toho Verheugena informovali o údajnej sprenevere 15. marca.

Odvtedy prešlo na jednej strane niekoľko týždňov, pokým Brusel zareagoval, na druhej strane bola zmrazená finančná pomoc opäť odblokovaná, keď Hamžík uistil, že tvrdenia nie sú pravdivé. "Pripomína mi to niečo o capovi a záhradníkovi," tvrdí Bösch, podľa ktorého nemožno byť taký naivný.

Bösch sa nechce opierať o "podvodnícke úmysly", ktoré v EÚ viedli k otáľavým reakciám na správy z Bratislavy. "Kamkoľvek sa dajú peniaze, tam sú tiež ľudia, ktorí sa po nich natiahnu," myslí si Bösch, ktorý ma teraz v úmysle hľadať na Slovensku, ako aj v rámci únie odpoveď na otázku: "Čo sa stane, ak sa niečo stane?"

Böschove obvinenia európsky komisár pre rozšírenie Günter Verheugen v utorok dôrazne odmietol. "Komisia konala okamžite v deň, keď sa dozvedela, že by na Slovensku mohol byť problém," povedal Verheugen TASR v reakcii na článok v stredajšom vydaní nemeckého týždenníka Stern, v ktorom Bösch kritizuje postup komisára a jeho podriadených.


Ruskí historici pokračujú v objavovaní M. R. Štefánika

Moskva 13. júna (TASR) - Výstavu fotografií o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi sprístupnili dnes ruskej odbornej i širokej verejnosti v Slovenskom inštitúte v Moskve.

Osobu jedného z najvýznamnejších Slovákov si dnes za okrúhlym stolom na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Ruskej federácii priblížili aj účastníci vedeckej konferencie o M.R.Štefánikovi - historici z Ruskej akadémie vied (RAV), Moskovskej štátnej univerzity (MGU), a slovenský publicista a historik Jozef Husár.

V rokoch 1906 až 1919 Štefánik navštívil Rusko trikrát a napriek tomu, že pre ruských historikov nebol úplne neznámy, v sovietskych učebniciach o ňom a Masarykovi boli len krátke zmienky v zápornom duchu. Skutočne zásadné štúdium Štefánikových kontaktov a misií v Rusku sa začalo až pred desiatimi rokmi po otvorení dovtedy aj historikom neprístupných štátnych a straníckych archívov.

"Význam konferencie nie je malý. Nastolili sme zásadné otázky a osvetlili sme ďmajákď slovenskej siene slávy," povedal dnes pre TASR jeden z účastníkov konferencie, docent Lomonosovovej Moskovskej štátnej univerzity Jevgenij Firsov, ktorý sa osobe Štefánika intenzívne venuje už desať rokov.

Na spracovanie a zverejnenie čakajú v Moskve podľa docenta Firsova aj dokumenty z osobnej korešpondencie Jaroslava Papouška, osobného tajomníka Tomáša G. Masaryka, v ktorých sa Štefánik často spomína.

V Rusku sa dejinám bývalého Česko-Slovenska a histórii Slovenska zvlášť venujú podľa docenta J. Firsova z MGU desiatky historikov a v iba v Moskve ich je spolu s literárnymi historikmi viac ako 30. O osobu M.R.Štefánika sa však zaujíma len niekoľko z nich. O slovenské dejiny je záujem aj medzi študentmi histórie: ročne brány najprestížnejšej ruskej univerzity MGU opúšťajú traja až piati absolventi so špecializáciou na dejiny Česka a Slovenska.


Výstava v Brne približuje československú fotografiu 60. rokov

Brno 13. júna (TASR) - Fotografia ako umenie v Československu rokov 1959-1968 je názov výstavy, ktorú dnes otvorili v Miestodržiteľskom paláci v Brne. Je zostavená z unikátnej zbierky umeleckej fotografie Moravskej galérie. Zbierka, ktorá vznikla v roku 1962, v súčasnosti obsahuje asi 15.000 fotografií a patrí k najstarším zbierkam umeleckej fotografie v Európe. Sústreďuje i najväčšiu kolekciu slovenských fotografií, informoval dnes novinárov kurátor výstavy Antonín Dufek.

"Výstava je venovaná obdobiu odmäku po páde stalinského dogmatizmu, keď bola fotografia pasovaná na umenie a tým nastala fotografická konjunktúra. Predstavuje najvýznamnejších českých a slovenských fotografov týchto rokov," uviedol Dufek. Hoci tzv. výtvarná fotografia 60. rokov je štýlovo pestrá, má svoje typické znaky. Patrí k nim grafické výrazné tvaroslovie a časté používanie špeciálnych techník, ako je napríklad fotomontáž.

Expozícia obsahuje 214 fotografií a je rozdelená do štyroch skupín podľa odborov tvorby - fotografia statická, vytvorená špeciálnou fotografickou technikou, fotografia inscenovaná a tzv. momentky.

"Kultúra 60. rokov je dnes u nás i vo svete mimoriadne aktuálna, je novo interpretovaná a vnímaná. Aj fotografia z rokov, keď vznikali pesničky Suchého a Šlitra a Olympicu, mala pozoruhodné kvality," dodal Dufek.


Bush potvrdil, že rozšírenie NATO sa začne v Prahe

Brusel 13. júna (TASR) - Severoatlantická aliancia začne s ďalším kolom rozšírenia na budúcoročnom summite v Prahe. Po vrcholnej schôdzke lídrov členských krajín NATO v Bruseli to dnes potvrdil americký prezident George W. Bush.

"Budeme schopní začať s ďalším kolom rozšírenia na našom stretnutí v Prahe," vyhlásil na tlačovej konferencii Bush, ktorý tak potvrdil predchádzajúce slová generálneho tajomníka NATO Georgea Robertsona. "Dohodli sme sa, že všetky európske demokracie, ktoré sa snažia k nám pripojiť, a ktoré spĺňajú naše štandardy, by mali mať možnosť tak urobiť, bez hraničných čiar a vonkajšieho veta," povedal prezident USA.

NATO sa podľa neho musí pripravovať na rozšírenie. Americká vláda verí v rozšírenie aliancie, pretože tá je jadrom mierovej a stabilnej Európy. Bush však kandidátskym krajinám pripomenul, že majú pred sebou ešte prácu, ktorú musia vykonať, aj keď budú pokračovať v pokroku, ktorý už teraz dosahujú.

Už pred tým šéf NATO Robertson potvrdil, že v Prahe dostane pozvánku najmenej jedna z deviatich kandidátskych krajín. "Na pražskom summite (na budúci rok) dôjde k rozšíreniu. Nulová možnosť je zo stola preč," vyhlásil.

Slovensko a ostatné kandidátske krajiny sa teda dnes dočkali veľmi silného signálu, že pražský summit v novembri 2002 prinesie pozvánku aspoň jednej z nich. Až doteraz sa hovorilo len o tom, že summit v Prahe prehodnotí možnosti ďalšieho rozšírenia. Okrem SR sa o členstvo usilujú Slovinsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Bulharsko, Rumunsko, Macedónsko a Albánsko.


MZV SR udelilo Zlatú plaketu H.- P. Furrerovi

Štrasburg/Bratislava 13. júna(TASR) - Stála predstaviteľka SR pri Rade Európy Eva Garajová odovzdala v utorok v Štrasburgu riaditeľovi Direktoriátu pre politické záležitosti RE Hansovi-Petrovi Furrerovi Zlatú plaketu Ministerstva zahraničných vecí SR za osobnú angažovanosť a pomoc pri etablovaní Slovenska v európskom prostredí a pri upevňovaní vzájomných vzťahov medzi RE a SR.

Hans-Peter Furrer, ktorý stál na čele politického direktoriátu RE v rokoch 1985 až 2000, presadzoval rýchly vstup transformujúcich sa krajín strednej a východnej Európy do RE. Udržiaval pravidelné pracovné kontakty s predstaviteľmi Slovenska na politickej a diplomatickej úrovni a viedol politický direktoriát RE ku konštruktívnemu partnerskému dialógu so SR.


NATO sa rozšíri v Prahe, o pozvaní SR podľa Havla nikto nepochybuje

Brusel 13. júna (TASR) - Severoatlantická aliancia dnes jasne potvrdila, že na svojom budúcoročnom summite v Prahe sa bude rozširovať a pozve najmenej jednu z deviatich kandidátskych krajín. Prezidenti a premiéri členských štátov NATO dnes na mimoriadnej schôdzke v Bruseli rozhodli, že nulový variant, teda nepozvanie žiadnej krajiny, neprichádza v Prahe do úvahy.

"Na pražskom summite (na budúci rok) dôjde k rozšíreniu. Nulová možnosť je zo stola preč," vyhlásil na tlačovej konferencii generálny tajomník NATO George Robertson.

Jeho slová potvrdil neskôr americký prezident George W. Bush. "Budeme schopní začať s ďalším kolom rozšírenia na našom stretnutí v Prahe," vyhlásil na tlačovej konferencii. "Dohodli sme sa, že všetky európske demokracie, ktoré sa snažia k nám pripojiť, a ktoré spĺňajú naše štandardy, by mali mať možnosť tak urobiť, bez hraničných čiar a vonkajšieho veta," povedal prezident USA.

Slovensko a ostatné kandidátske krajiny sa teda dnes dočkali veľmi silného signálu, že pražský summit v novembri 2002 prinesie pozvánku aspoň jednej z nich. Až doteraz sa hovorilo len o tom, že summit v Prahe prehodnotí možnosti ďalšieho rozšírenia. Okrem SR sa o členstvo usilujú Slovinsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Bulharsko, Rumunsko, Macedónsko a Albánsko.

Aliancia vyslala tiež jasný signál Rusku, ktoré s rozšírením a najmä prijatím troch pobaltských republík nesúhlasí. Robertson zdôraznil, že žiadna nečlenská krajina nemá právo rozšírenie aliancie vetovať a rovnaký význam majú Bushove slová o rozšírení bez hraničných čiar a vonkajšieho veta.

Obaja tiež kandidátskym krajinám pripomenuli, že musia pokračovať v pokroku. Podľa Robertsona je dôležité, aby pokračovali v reformách obrany, posilňovaní demokratickej stability, trhovej ekonomiky, ale aj dobrých vzťahov so susedmi. Bush Slovensku a ostatným kandidátom odkázal, že majú pred sebou ešte prácu, ktorú musia vykonať, aj keď budú pokračovať v pokroku, ktorý už teraz dosahujú.

Šéf aliancie síce pred novinármi tvrdil, že lídri členských krajín dnes nediskutovali o tom, ktorú krajinu by mohli v Prahe pozvať, niektoré krajiny však svoje preferencie vyjadrili.

Český prezident Václav Havel získal zo stretnutia dojem, že o pozvaní Slovenska nikto nepochybuje. "Myslím si, že o tom, že Slovensko by malo byť členom, a to čo najskôr, nikto nepochybuje," povedal Havel novinárom. Z úst niektorých predstaviteľov dokonca počul chválu na prípravu Slovenska.

Otáznik by však mohli nakresliť nepredvídané zvraty v medzinárodnej alebo vnútornej slovenskej situácii. "Zatiaľ tam však nikto žiadny otáznik nevidí," dodal Havel.

Poľský prezident Aleksander Kwasniewski svojim partnerom povedal, že Poľsko momentálne podporuje sedem kandidátskych krajín (všetky okrem Macedónska a Albánska). Na tlačovej konferencii potom dodal, že podľa neho sú už teraz pripravené na členstvo Slovensko a Slovinsko, zatiaľ čo pobaltské štáty sú veľmi blízko k splneniu kritérií.

Maďarský premiér Viktor Orbán zdôraznil podporu najmä pre Estónsko, Litvu a Lotyšsko. Ako však ubezpečili maďarské zdroje, neznamená to, že by Budapešť menej podporovala ambície Slovenska, ale považovala za potrebné upozorniť najmä na prípad pobaltských krajín, ktoré sú z geografického hľadiska kvôli nesúhlasu Ruska v zložitejšej situácii.


Gross: Langoš a Ruml vedeli o neoprávnených lustráciách

Praha 13. júna (TASR) - Existujú písomné doklady o tom, že bývalý federálny minister vnútra Ján Langoš a jeho námestník Jan Ruml boli už v prvej polovici roku 1992 informovaní o neprávom vydávaných negatívnych lustračných osvedčeniach. Poslancov o tom dnes informoval český minister vnútra Stanislav Gross, podľa ktorého by malo vyšetrovanie ukázať, prečo sa už začiatkom 90. rokov neuskutočnila náprava.

"Pán minister Langoš bol informovaný v prvej polovici roku 1992 o tom, že boli vydávané neoprávnené lustračné osvedčenia," uviedol minister. Podľa Grossa existuje písomné vyjadrenie vysokého pracovníka ministerstva obrany, že o neoprávnených lustráciách informoval aj vtedajšieho Langošovho námestníka Jana Rumla.

Senátor Jan Ruml však tvrdí, že na nič podobné si nepamätá a zároveň zdôraznil, že za lustrácie nezodpovedal. Ruml vyzval Stanislava Grossa na stretnutie a žiada, aby mu všetky materiály predložil.

Ministri vnútra a obrany - Stanislav Gross a Jaroslav Tvrdík, ktorí dnes informovali o prípade neoprávnených lustrácií členov snemového výboru pre obranu a bezpečnosť, nevylúčili, že podobné prípady sa nebudú opakovať. Aj podľa poslancov môžu ďalšie neoprávnene prelustrované osoby pôsobiť v štátnej správe.

Minister Gross informoval, že v rokoch 1991-93 bolo neoprávnene vydaných 117 negatívnych lustračných osvedčení. Niektorí ich majitelia dodnes pracujú v štátnej správe. Ministerstvo začalo preverovať v súvislosti s bezpečnostnými previerkami všetkých asi 150.000 lustračných osvedčení, ku ktorým vtedajšia vojenská kontrarozviedka poskytla podklady. Zatiaľ bolo preverených viac ako 25.000 vydaných osvedčení. Gross kladie vinu za falošné lustrácie vtedajšiemu rezortu vnútra, čo však Langoš aj Ruml, ktorí v rezorte pôsobili v rokoch 1990-92, odmietajú a zodpovednosť podľa nich leží na rezorte obrany.


Stank rokoval s náčelníkom Generálneho štábu ozbrojených síl Kanady

Ottawa 13. júna (TASR) - Koncepčné zmeny v Armáde SR v predvstupovom období do Severoatlantickej aliancie a účasť Slovenska v operáciách na podporu mieru boli hlavnými témami rozhovorov náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Kanady generála Mauricea Barila a ministra obrany SR Jozefa Stanka, ktorý je na trojdňovej oficiálnej návšteve Kanady.

Minister Stank informoval generála o novej koncepcii výstavby ozbrojených síl SR Model 2010. Slovenské ozbrojené sily budú moderné, flexibilné, menšie, ale profesionálnejšie, pričom budú kompatibilné s jednotkami NATO. Ako príklad uviedol, že zásadné zmeny nastanú v štruktúre hodností vojenských profesionálov. Ak v súčasnosti sú z nich dve tretiny dôstojníci a generáli a len jedna tretina poddôstojníci a práporčíci, tento pomer bude do šiestich rokov opačný.

Slovenský hosť konštatoval, že už v tomto roku Armáda SR prijme 1600 nových profesionálnych poddôstojníkov. Na otázku o finančnom zabezpečení pripravovaných zmien minister ako veľmi pozitívnu označil perspektívu dlhodobej stability zdrojov vyčleňovaných pre rezort obrany. Povedal, že vláda SR sa na nasledujúcich šesť rokov zaviazala vyčleňovať na obranu 1,89 percenta HDP, čo vytvára dobrý predpoklad pre uskutočnenie reforiem i plnenie partnerských cieľov.

Minister obrany SR ocenil dlhodobú mimoriadne vysokú angažovanosť ozbrojených síl Kanady v rámci mierových síl. Kanada v tejto oblasti už tradične spolupracuje s Armádou SR a poskytuje slovenským vojakom expertnú pomoc. Stank konštatoval, že počet príslušníkov slovenskej armády v mierových misiách by mal tento rok dosiahnuť 650 vojakov. Tento podiel k celkovému počtu vojakov v armáde približne zodpovedá podielu vysielaných vojakov, aký je v súčasnosti v nových krajinách aliancie.

Slovensko však postupne zvýši počet príslušníkov armády v operáciách na podporu mieru pod vedením NATO, resp. EÚ, čo zodpovedá strategickým cieľom a prioritám bezpečnostnej politiky štátu. Generál Baril vysoko ocenil, že SR nie je len pasívnym prijímateľom bezpečnosti, ale svojimi jednotkami sa aktívne podieľa na jej vytváraní.

Jozef Stank dnes po stretnutí s generálom Barilom položil v centre Ottawy kyticu kvetov v národných farbách k pamätníku mierových operácií, ktorý je jediný svojho druhu na svete.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 3. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 4. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 7. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 8. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 9. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 10. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande
 1. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 2. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 3. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 4. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 5. Unverzita vyTVORená nápadmi študentov!
 6. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 7. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 8. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 9. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 10. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 1. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 8 509
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 3 845
 3. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 3 122
 4. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 975
 5. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 2 769
 6. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 2 143
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 691
 8. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 687
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 405
 10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 1 398

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu leteckú techniku. Všetko však závisí aj od zahraničnej politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

ŠPORT

Slovanu kuriózny gól nepomohol, doma prehral s Kazaňou

Bratislavský klub v stretnutí aj vyhrával, napokon prehral o tri góly.

SVET

Merkelová prijatie utečencov po rokoch neľutuje

Nemecká kancelárka nechce prijímať ďalších ľudí zo Sýrie.

DOMOV

Počas týždňa bez áut kolabuje doprava

O dopravu v Bratislave sa 60 rokov nikto nestaral.

Neprehliadnite tiež

Domov

Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.

Domov

Armádny generál: Termíny sú šibeničné, zmluvu na migy budeme musieť predĺžiť

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Domov

Kiska sa v New Yorku zúčastnil na biznis fóre, s podnikateľmi hovoril aj o Slovensku

Spomedzi lídrov biznisu sa fóra zúčastnil aj najbohatší človek sveta Bill Gates.

Domov

Ministerka Lubyová: Nikto v EÚ nechce pozastaviť eurofondy pre vedu a výskum

Pripomenula, že ministerstvo školstva zrušilo problematickú eurofondovú výzvu.