SME

Matovičovci chcú zákaz nahoty v tlači

Zákaz erotických fotografií vo voľne prístupnej tlači navrhne časť klubu OĽaNO.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

Agentúrny text sme nahradili autorským článkom z tlačeného vydania SME.

BRATISLAVA. Časť poslaneckého klubu Obyčajných ľudí spustila výpravu proti „samoúčelnému vyvolávaniu vzrušenia“ bulvárnou tlačou.

Ohlásil to evanjelizátor a poslanec Branislav Škripek, ktorý chce v piatok podať návrh novely zákona o ochrane mravnosti maloletých.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Záleží mi na tom, aby v bežne dostupnej dennej tlači a pravidelných periodikách, ktoré nie sú označené ako erotické, sa takéto zobrazenia ľudského tela nemohlo vyskytovať,“ vravel obklopený obnaženými fotkami z článkov z bulváru.

SkryťVypnúť reklamu

Naozaj zlá nahota

Škripek hovoril o hrubom zaobchádzaní s mediálnym priestorom, bezbrehom zaplavovaní poškodzujúcim a „naozaj zlým“ zobrazovaním ľudskej nahoty. Návrh odmietol novinárom ukázať. Urobí to až po tom, ako ho odovzdá do podateľne.

O cenzúru tlače podľa neho určite nepôjde. Nechcel povedať, ani čo presne do novín íst smie a čo nie. To vraj určia detskí psychológovia.

Líder Obyčajných ľudí Igor Matovič hovorí, že ide o poslanecký návrh jednotlivcov, nie návrh celého klubu.

„Myslím si však, že to niektoré médiá už preháňajú. Keď ukazujú sexuálny styk homosexuálov, alebo zábery z pornofilmu, tak to je veľa aj na mňa,“ vravel Matovič.

K Škripekovi sa pridala podpredsedníčka parlamentu Erika Jurinová a poslanci Štefan Kuffa a Richard Vašečka.

SkryťVypnúť reklamu

Majú smolu

Návrh nemá zjavne šancu na úspech. Nepodporí ho Smer, ale ani veľká časť pravice. „Sú to výstrely do vzduchu a majú jediný cieľ – zviditeľniť sa,“ povedal predseda výboru pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek (Smer).

„Samoúčelné vzrušenie? Vidím, že sme dospeli do štádia, kde už fakt nie je čo riešiť, okrem takýchto hlúpostí,“ čudoval sa návrhu šéf SaS Richard Sulík.

Radoslav Procházka z KDH hovorí, že nahota v tlači by sa obmedziť mala. Návrh však nekomentoval, keďže ho nevidel.

„Prečo by sa to malo obmedzovať zákonom? To je otázka vkusu a etiky, nie zákona,“ povedal Pavol Múdry z Medzinárodného novinárskeho inštitútu.

„Poslancami, ktorí sa za každú cenu chcú dostať do novín a televízie, sa nezaoberáme,“ odpísala šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová.

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné

Hnutie Slovensko

Líder PS Michal Šimečka.

Doterajšie opatrenia sa ukázali ako neúčinné, tvrdí hnutie.


SITA
Ilustračné foto.

Vyhrážky riešili viaceré strany aj pred dvoma mesiacmi.


SITA 2
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 587
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 309
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 339
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 908
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 868
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 390
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu