Ako prajú planéty politikom počas parlamentných volieb

Bratislava 8. septembra (TASR) - V dňoch 20. a 21. septembra pristúpia občania k volebným urnám a zvolia nových poslancov do NR SR. Ambície lídrov politických ...

Bratislava 8. septembra (TASR) - V dňoch 20. a 21. septembra pristúpia občania k volebným urnám a zvolia nových poslancov do NR SR. Ambície lídrov politických strán nie vždy dosiahnu predpokladané očakávania. Čo o ich úspešnosti hovoria hviezdy? TASR v spolupráci s astrológom Alojzom Krutákom pripravila horoskopy vedúcich predstaviteľov politických strán, ktoré sa chystajú zasadnúť v novom parlamente. Sú aktualizované práve na dva dni volieb.

Mikuláš Dzurinda - predseda SDKÚ

Narodil sa v znamení Vodnára so Slnkom na jeho 15. stupni, s výborným aspektom na planétu Mars, čo mu dáva vysokú energiu a dobré zdravie s možnosťou zvládnutia vysokého zaťaženia organizmu. Merkúr, planéta rozumu, naznačuje schopnosť najprv rozmýšľať a až potom konať. Planéta šťastia Jupiter v dobrom postavení na planétu Saturn ho obdarovala možnosťou kariéry, ale v spojitosti s planétou Urán ho varuje pred prílišnou tvrdohlavosťou a náhlymi či pochabými uzávermi. V čase volieb planéta Jupiter, ktorá mu pred štyrmi rokmi neuveriteľne priala a vyniesla ho až do kresla predsedu vlády, mu nie je až tak priaznivo naklonená. Naznačuje možnosť sklamaní, rozchodov ale aj nových spojenectiev. Saturn, planéta obmedzovania, ale aj zodpovedného konania naznačuje sústredenosť, cieľavedomosť a dlhšie cestovanie s cieľom uspieť, a to aj s pomocou priateľských vzťahov v zahraničí. Planéty naznačujú, že rozhodujúci vplyv na Mikuláša Dzurindu bude mať planéta náhlych zmien Urán, ktorá mu príliš nepraje a varuje ho pred jednostranným rozhodovaním. Nemal by podľahnúť nervovému vypätiu, lebo sa vystaví riziku nesústredenosti, hnevu a tým aj úrazu či nehody na cestách.

Vladimír Mečiar - predseda HZDS-ĽS

Narodil sa v znamení Leva. Pri jeho narodení stálo Slnko, vládca znamenia Leva, na 3. stupni tohto ohnivého znamenia. Rozhodujúcimi pre povahu a osud Vladimíra Mečiara bolo pri jeho narodení postavenie Slnka tesne pri planéte Pluto (konjunkcia), čo nie je pre človeka priaznivé, lebo ho robí mocichtivým, často za každú cenu. Vyvoláva to možnosť nervových kríz a nepriateľstva voči osobe alebo skupine, ktorá sa takémuto jedincovi znepáčila. Druhá, veľmi závažná konštelácia, ktorú hviezdy naznačujú, je blízkosť planét Saturna a Uránu, čo robí z takejto osoby človeka s veľkou húževnatosťou až zaťatosťou, schopného mimoriadnej koncentrácie na dosiahnutie cieľa cez akékoľvek prekážky. Postavenie Merkúra naznačuje, že sa vyskytnú situácie, keď najprv koná a až potom rozmýšľa, čím si môže pokaziť i veľmi nádejnú, ba až geniálnu realizáciu. V období volieb planéty naznačujú, že Vladimír Mečiar vynaloží abnormálnu, až fanatickú snahu presadiť sa a stáť na vrchole. Planéta šťastia Jupiter je mu naklonená akosi v predstihu, počas celého augusta, aby svoj vplyv v septembri o niečo oslabila. Planéta vážnych snažení s možnosťou vyskytnúcich sa ťažkostí pri dosahovaní stanoveného cieľa - Saturn, podporovaný v nepriaznivom postavení na planétu idealizmu, ale aj sklamania - Neptún sa akosi pohnevala s Vladimírom Mečiarom a môže mu privodiť z prepracovanosti veľkú nervozitu, až nervové ochorenie. Veľkým sebaovládaním sa však dá tejto situácii vyhnúť.

Robert Fico - predseda strany Smer

Narodil sa v znamení Panny, pričom pri jeho narodení stálo Slnko na 23. stupni tohto znamenia. Zhluk až štyroch planét - Slnko, Pluto, Urán a Merkúr - ho obdaroval mocenskými snahami, abnormálnou odvahou, niekedy nevypočítateľným správaním, ale i zaťatosťou a odbojnosťou. Môže dosiahnuť nečakaný úspech, má rečnícke nadanie, dokáže zdolávať prekážky. Pozor by si mal dávať na prepracovanosť a z toho hroziace nervové ochorenie. Planéta Merkúr ho vystríha pred unáhleným konaním, ktoré môže mať z predchádzajúcej odbornej prípravy nepriaznivé dôsledky. Vzťah planét Jupitera a Saturna robí Roberta Fica akýmsi večne nespokojným a nabáda ho na väčšiu trpezlivosť. Počas volieb a po nich budú rozhodujúce planéty voči nemu naklonené rozdielne. Napríklad Jupiter upozorňuje na možnosť uzavretia spojenectva, ktoré sa neskôr môže ukázať ako problémové. Saturn naznačuje vážne snahy, pomoc alebo priazeň starších ľudí. Rozhodujúci vplyv na úspech či neúspech Roberta Fica vo voľbách bude mať planéta činu a energie Mars. Ten vo svojom postavení na planéty Urán a Pluto ho nabáda na mimoriadnu opatrnosť, lebo na jednej strane môže premeškať vhodnú príležitosť na dosiahnutie úspechu a na strane druhej z prílišného nervového vypätia či nepozornosti by mohlo dôjsť k poškodeniu zdravia alebo k iným stratám. Aby sa tak nestalo, o to sa starajú spoločným vzťahom Saturn a Urán. Tento vzťah umožňuje spoločenské zážitky s priateľmi, náhle nové známosti a spojenia, ktoré môžu za určitých podmienok zmeniť pomery.

Pavol Rusko - predseda strany ANO

Narodil sa v znamení Leva, pričom v dobe jeho narodenia stálo Slnko na 27. stupni tohto ohnivého znamenia. Bol obdarovaný túžbou po vysokom pracovnom postavení, pričom v jeho vnútri badať akúsi neistotu, ktorá je prekrývaná veľkým sebavedomím, chladnokrvným konaním a vytrvalosťou v sledovaní svojich cieľov. Merkúr, planéta rozumu mu umožňuje najprv rozmýšľať a až potom konať, ale zdá sa, že až priveľmi myslí na veľké peniaze. Blízkosť planét Uránu, Pluta a Merkúra najviac usmerňuje jeho životný osud, ktorý môže byť poznačený aj nesplnenými prísľubmi a akousi zaťatosťou. Má veľkú odolnosť, sebavedomie, ctižiadosť a schopnosť presadiť sa najmä prostredníctvom médií. Môže sa zdať, že pri napĺňaní cieľov neberie ohľad na iných. Planéty naznačujú možnosť striedania partnerov, čo by mu mohlo ublížiť nielen v politike. V období volieb sa planéta šťastia Jupiter nachádza v znamení jeho narodenia, no má skôr neutrálnu polohu. Jupiter začne byť aktívnejší až po voľbách a mohol by Pavlovi Ruskovi priniesť i konfliktné situácie. Mal by si to uvedomiť a prezieravým správaním sa vyhnúť nepríjemnostiam. Za sústredenosť a trpezlivosť, ako aj koncentráciu na jediný cieľ mu môže priniesť uznanie Saturn.

Pavol Hrušovský - predseda KDH

Narodil sa v znamení Blížencov. Jeho rodné Slnko stálo v čase narodenia na 18. stupni tohto znamenia. Toto postavenie je zaujímavé aj tým, že v jeho blízkosti stoja planéty Merkúr a Venuša, čím vytvárajú planetárny zhluk veľmi významný pre Pavla Hrušovského. Tieto planéty v spojení s planétami Neptún a Pluto mu dávajú životnú silu, činorodosť a snahu uskutočniť veľké plány, tiež zmysel pre umenie a všetko pekné, originálnosť, ale aj možnosť nervového vypätia, prípadne ochorenia z prepracovanosti. Planéta šťastia Jupiter je Pavlovi Hrušovskému vynikajúco naklonená a dala mu možnosť byť úspešným v politike, ale i vo veľkom obchode. Je tu však naznačená i možnosť náhlych väčších strát z nesústredenosti. Jeho vnútro je dosť romantické. Saturn obdaroval Pavla Hrušovského prísnosťou voči sebe i druhým, otvorenosťou a zmyslom pre spravodlivosť. Planéty však naznačujú, že v niektorých veciach dokáže byť fanatikom a zarytým presadzovateľom určitých myšlienok či názorov. V čase volieb nebude mať Pavol Hrušovský síce oslňujúcu náladu, lebo bude viac ako inokedy nervózny, možno i márnotratnejší, ako je u neho zvykom. Planéty naznačujú veľkú sústredenosť až zanietenosť a akúsi tvrdošijnosť v sledovaní a zabezpečovaní vytýčeného cieľa. Úspech má na dosah ruky, ale lepší výsledok je podmienený vylúčením chybnej kritiky protihráča a unáhleného či nekorektného konania. Pozor by si mal dávať na prepracovanosť a nervové vypätie, aby nedošlo k ochoreniu.

Béla Bugár - predseda SMK

Narodil sa v znamení Raka. Jeho Slnko pri narodení stálo na 14. stupni tohto znamenia a svojimi aspektmi, aj keď sa to nezdá, neobdarovalo Bélu Bugára železným zdravím. Problémy by mohol mať najmä so zažívaním. Obdarilo ho však zmyslom pre nezávislosť, trochou samoľúbosti, rozhodnosťou ale i svojvôľou. Niekedy sú vášne silnejšie ako vôľa. Planéty naznačujú, že Béla Bugár najprv myslí a až potom koná. Jupiter a Saturn mu nadelili nadanie na vysoké funkcie, trpezlivosť až zaťaté sledovanie vytýčeného cieľa, ale aj zmysel pre spravodlivosť a poriadok. Mal by niekedy tlmiť nepodloženú kritiku a nezveličovať tam, kde sa mu to hodí. V období volieb bude pomerne ľahko zvládať vyššie nasadenie a sledovať svoj cieľ, aj keď sa stretne s tajnými útokmi či podkopávaním cti. Pozor by si mal dávať najmä na životosprávu, lebo pobyt v nemocnici by mohol spôsobiť ťažké straty. Pri vysokej zanietenosti a nervovej vyťaženosti by mohol Béla Bugár premeškať vhodnú chvíľu. Saturn naznačuje, že po vyčerpávajúcom boji si azda povie - no mohlo by to byť aj lepšie, ale hlavne, že je to za nami. (pokračovanie)

*eg pa rč

NNNN

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 3. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 4. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 7. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 8. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 9. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 10. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne
 1. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 2. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 3. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 4. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 5. Unverzita vyTVORená nápadmi študentov!
 6. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 7. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 8. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 9. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 10. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 1. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 8 728
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 3 820
 3. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 3 112
 4. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 993
 5. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 2 306
 6. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 2 151
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 677
 8. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 673
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 409
 10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 1 405

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

ŠPORT

Slovanu kuriózny gól nepomohol, doma prehral s Kazaňou

Bratislavský klub v stretnutí aj vyhrával, napokon prehral o tri góly.

SVET

Merkelová prijatie utečencov po rokoch neľutuje

Nemecká kancelárka nechce prijímať ďalších ľudí zo Sýrie.

DOMOV

Počas týždňa bez áut kolabuje doprava

O dopravu v Bratislave sa 60 rokov nikto nestaral.

Neprehliadnite tiež

Domov

Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.

Domov

Armádny generál: Termíny sú šibeničné, zmluvu na migy budeme musieť predĺžiť

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Domov

Kiska sa v New Yorku zúčastnil na biznis fóre, s podnikateľmi hovoril aj o Slovensku

Spomedzi lídrov biznisu sa fóra zúčastnil aj najbohatší človek sveta Bill Gates.

Domov

Ministerka Lubyová: Nikto v EÚ nechce pozastaviť eurofondy pre vedu a výskum

Pripomenula, že ministerstvo školstva zrušilo problematickú eurofondovú výzvu.