Problémom žien sa priamo nevenuje, chce sa však venovať dodržiavaniu ľudských práv tak, aby sa vylúčili všetky formy diskriminácie.
HZDS
Nevenuje sa ženskej problematike ani v náznaku.
KDH
V programe podporuje len rodinu. So ženami, ktoré nie sú matky a nežijú v rodine, nepočíta. Hovorí o odstránení diskriminácie, ale o jej charaktere sa viac nezmieňuje. Plánujú prijať nový zákon o rodine.
KSS
Podporuje rovnoprávne postavenie žien, ich účasť na riadení spoločnosti a slobodné rozhodovanie o materstve. Je proti predĺženiu vekovej hranice odchodu do dôchodku.
OKS
Ženu vníma len ako súčasť rodiny. Chce zvýšiť zodpovednosť otca za výchovu dieťaťa aj po rozvode a upraviť stanovovanie výživného.
SDA
Definuje špecifické potreby žien na trhu práce. Plánuje zladiť rodičovské a pracovné povinnosti, spomína oboch rodičov. Chce presadzovať aj opatrenia, ktoré ovplyvnia zrovnoprávnenie rodinných a pracovných povinností medzi mužom a ženou. Bude žiadať reformu rodičovského príspevku.
SDKÚ
Všíma si postavenie žien, ich situáciu na trhu práce a špecifické požiadavky na zladenie pracovného a súkromného života, pričom spomína oboch rodičov, ale tým sa záujem o ženu v programe končí.
SDĽ
Ženám sa venuje najviac. Priestorom v programe, podľa analýzy aj kvalitou navrhovaných riešení. Odmieta diskrimináciu žien. Nespomína len materskú, ale aj rodičovskú funkciu, napríklad chce presadiť skrátenie a zavedenie pružného pracovného času. Chce podporiť pozitívnu diskrimináciu žien vo volebnom zákone.
Smer
V boji proti zločinu zaručuje prvotriednu starostlivosť obetiam trestných činov a osobitne obetiam domáceho násilia (v 95 percentách ide o ženy).
SMK
V opatreniach proti diskriminácii sa obmedzuje len na pracovnú oblasť. Uvažuje aj o podporných programoch pre matky, ktoré chcú pracovať (čiastkové úväzky). Symbolicky podporuje aj vyššie zastúpenie žien v politike.
SNS
Chce podporiť rovnosť šancí, ale ženám samostatne sa v programe vôbec nevenuje, ženu vníma len ako rodiča. (ru)