Desať najdôležitejších udalostí roka 2012 na Slovensku (+chronológia)

Všetky najdôležitejšie udalosti z domova sme pre vás zhrnuli na jednom mieste.

KARIKATÚRA: SHOOTY

Stĺpček Lukáša Filu: Rok Fica

Keď Mayovia písali svoj kalendár, určite mysleli na slovenskú pravicu. Sekli sa síce o pár mesiacov, ale inak jej zničenie predvídali úplne presne. Aj vďaka tomu zažíva Robert Fico najlepšie obdobie svojej politickej kariéry.

V prvom rade sa mu podarilo ovládnuť celú krajinu. Jednofarebnosť vlády v spojení so smeráckou disciplínou znamená bezprecedentnú koncentráciu moci. A keďže záväzok dať ÚVO opozícii už padol, podobne to zrejme dopadne aj s NKÚ a čoskoro asi Smer zvolí aj svojho generálneho prokurátora, ostane úplne bez kontroly.

K tomu treba prirátať stav opozície. Je síce možné, že v dôsledku krízy a prípadných škandálov preferencie Smeru klesnú. No zatiaľ tu chýba človek, ktorý by dokázal spojiť opačný tábor. A keďže dnes už okrem SaS nikto jednoznačne neodmieta koalíciu so Smerom, ani strata väčšiny v ďalších voľbách by pre ľavicu nemusela znamenať koniec.

Podľa Číňanov sme práve prežili rok draka, no Fico bol zatiaľ krotký ako baránok. A na rozdiel od minulosti sa zdalo, že naozaj dokáže reagovať na kritiku zvonka.

Nič sa už nezmení na tom, že Fico nikdy presvedčivo nevyvrátil podozrenia z predávania funkcií a vplyvu mecenášom ani údajné pitie koly v gorilom byte, pustil do koalície Vladimíra Mečiara s Jánom Slotom, justíciu odovzdal Štefanovi Harabinovi, presadil kopec protiústavných zákonov a konsolidovať sa rozhodol dusením ekonomiky.

No z prvých mesiacov Fica II by ani Mayovia nevedeli predvídať, či nás s ním čaká len malá katastrofa alebo plnohodnotná apokalypsa.

1.Smer má všetko

Keď Robert Fico pár dní pred voľbami hovoril, že by chcel koaličnú vládu, bola to zrejme jedna z mála jeho túžob, ktoré mu 11. marec nesplnil. SDKÚ bola ťažko poznačená kauzou Gorila, SaS prípadom Sasanka, OĽaNO odchodom časti kandidátky a voliči celej pravice znechutení samopoložením vlády Ivety Radičovej. Smer, naopak, ťažil z oslabenej SNS a prebral aj posledné zvyšky voličov HZDS.

A tak Ficova strana valcovala tak ako žiadna strana predtým a jej šéf si cez volebnú noc ostentatívne užíval dúšky koly pred kamerami. Dostala 1,13 milióna hlasov a s výsledkom 44,4 percenta získala 83 parlamentných kresiel. Pohodlná väčšina v parlamente a spriaznený prezident Ivan Gašparovič tak dali Robertovi Ficovi do rúk prakticky všetku moc v štáte. Funkcie získali stovky straníckych nominantov.

Čoskoro sa ukázalo, že Smer nepustí z rúk ani zvyšky kontrolnej moci. Mesiace blokuje zvolenie šéfa Najvyššieho kontrolného úradu, ktorý tak stále ovláda nominant HZDS. Fico zastavil aj výber opozičného kandidáta do Úradu pre verejné obstarávanie.

Vláda Smeru zatiaľ nemala väčšie škandály, čelí len občasným článkom o zlom hospodárení štátnych firiem a ministerstiev. A aj napriek katastrofám, ako bol pád diaľničného mosta pri Iliašovciach, premiér svojich ministrov drží.

Opozícia sa, naopak, trápi. Mikuláš Dzurinda už za predsedu SDKÚ po Gorile nekandidoval a Iveta Radičová odišla z politiky úplne. Nový šéf strany Pavol Frešo preferencie nezdvihol, v strane má navyše silnú opozíciu v poslancoch Lucii Žitňanskej a Miroslavovi Beblavom. Dobre na tom nie je ani KDH oslabené škandálmi predsedu Jána Figeľa s prideleným bytom a podozreniach s titulom PhD. Hnutiu uškodil aj odchod Daniela Lipšica. S jeho Novou väčšinou to však zatiaľ na lídra pravice nevyzerá.

Trápi sa aj SaS. Oslabili ju najmä videonahrávky Sasanka z kuchyne podnikateľa z mafiánskych zoznamov Mariána Kočnera. Dokazujú, že Sulík donášal Kočnerovi informácie z voľby generálneho prokurátora a pred voľbami si u neho preveroval ľudí z vlastnej kandidátky. SaS za dva roky prišla o polovicu voličov a jej šéf Richard Sulík bude mať v marci protikandidáta Jozefa Kollára.

"Klasická" opozícia SDKÚ, KDH, Most-Híd a SaS je vo výraznej menšine. Všetci ich poslanci by sa vmestili do jedného autobusu Karosa, Smer by ich naplnil dva.

Časť Obyčajných ľudí Igora Matoviča sa ukázala ako ultrakonzervatívci a OĽaNO začalo spolupracovať so Smerom pri riešení problémov Rómov.

Miroslav Kern

2.Radičová zatiaľ odišla

"Je mi to veľmi ľúto," povedala premiérka Iveta Radičová 9. marca, deň pred voľbami. Bol to jej posledný deň v úrade. Po roku a pol ju položilo hlasovanie SaS o eurovale, ktoré bolo aj hlasovaním o dôvere vláde.

"Vo viacerých, skôr etických témach, keď rozhodovalo prezídium SDKÚ, som bola osamelý bežec," hodnotila Radičová. Škandály, ktoré sa týkali aj SDKÚ, chcela Radičová riešiť rázne, vedenie strany malo iný názor. V strane ju už skôr trpeli, najmä pre vysokú popularitu.

Po voľbách niekoľkokrát povedala, že je z politiky znechutená a nemieni sa vrátiť, prednáša na viacerých vysokých školách. Zverejnila svoj vzťah s bývalým predstaveným františkánov v Bratislave a šéfom svojich poradcov Mariánom Balázsom.

V prieskumoch verejnej mienky stále vyhráva prezidentské voľby, ktoré budú o vyše roka. Opakuje, že kandidovať nebude.

02.jpg

Monika Tódová, foto: Tomáš Benedikovič

3.Policajti Gorilu neulovili

Ani rok po zverejnení spisu Gorila na internete polícia v tejto kauze nestíha žiadnu konkrétnu osobu.

Skupina občianskych aktivistov začala v januári organizovať protesty Gorila, z Bratislavy sa rozšírili do viacerých miest Slovenska. Organizátori sa však neskôr medzi sebou nedokázali dohodnúť na spoločnom postupe. Pred marcovými voľbami navyše protesty využili viaceré politické strany vo svoj prospech.

Jozef Magala, ktorý šéfoval SIS v čase, keď údajne Gorilu zamietla pod koberec, sa stal po voľbách riaditeľom NBÚ. Vtedajší šéf protikorupčnej jednotky polície Tibor Gašpar bol povýšený na funkciu policajného prezidenta.

V júli novinárovi Tomovi Nicholsonovi vyšla očakávaná kniha Gorila, ktorá sa hneď stala najpredávanejším titulom na trhu. Teraz Nicholson čelí viacerým žalobám a trestným oznámeniam od údajných aktérov Gorily.

03.jpg

Matúš Burčík, foto: Tomáš Benedikovič

4.Prezident skúšal Čentéšovu trpezlivosť

Majster čakateľ na jednej strane a proti nemu majster výhovoriek. Asi tak vyzerá už viac ako rok a pol súboj zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora Jozefa Čentéša a prezidenta Ivana Gašparoviča.

Najskôr bol pre prezidenta terciálnym problémom, neskôr sa rozhodol čakať na sériu podaní na Ústavnom súde.

Keď ten rozhodol, že prezident by mal rozhodnúť o Čentéšovi v primeranej lehote, našiel si Gašparovič ďalší dôvod, prečo čakať – Čentéšovu sťažnosť Ústavnému súdu na prezidentovu nečinnosť.

Na konci roka Gašparovič nečakane vyhlásil, že rozhodne skôr, ako Ústavný súd. Prokuratúru však stále vedú nikým nezvolený Ladislav Tichý a jeho námestník Dobroslav Trnka.

04.jpg

Veronika Prušová, foto: Tomáš Benedikovič

5.Učitelia štrajk nezvládli

Štrajk označil za "náročnú skúšku odvahy a odhodlania", sám ju napokon nezvládol. Šéf školských odborov Pavel Ondek po troch dňoch zatvorených škôl a neúspešných rokovaniach štrajk odvolal.

Stovky učiteľov chceli protestovať ďalej. Ondeka obviňovali zo zákulisných dohôd so Smerom, ktorý ho v minulosti podporil v komunálnej politike. Zopár škôl rozbehlo štafetový štrajk, protestovali na striedačku.

Na podporu nespokojných učiteľov vyšli do ulíc aj študenti. Nič však nezabralo. Premiér Robert Fico presadil, že zamestnancom škôl od januára porastú mzdy iba o päť percent.

Minister financií Peter Kažimír vypočítal, že cez zmenu delenia peňazí vlastne dostanú 11,2 percenta. Skutočné zvýšenie platov učitelia zistia až z novoročných výplatných pások.

05.jpg

Mária Mihaliková, foto: Tomáš Benedikovič

6.Trnka prihral dom Kočnerovi

Do rúk podnikateľa Mariána Kočnera sa takmer dostala novostavba polyfunkčnej bytovky Glance Hause v Bernolákove, ktorú od roku 2010 blokuje pre vyšetrovanie Špeciálna prokuratúra.

Nezákonným rozhodnutím blokáciu v máji prelomil námestník prokuratúry Dobroslav Trnka, ktorý je Kočnerov známy.

Špeciálna prokuratúra sa o tom dozvedela náhodou až v novembri, keď už bola bytovka prevedená na firmu Kočnerovho spoločníka Štefana Ágha. Už v čase, keď sa k domu dostala, bola v konkurze.

06.jpg

Matúš Burčík, foto: Tomáš Benedikovič

7.Bezáka odvolali bez vysvetlenia

Zvesti o odvolaní arcibiskupa Róberta Bezáka potvrdil on sám na nedeľnej omši v trnavskej katedrále. Prečítal list, v ktorom ho pápež Benedikt XVI. zbavuje úradu. Oficiálne dôvody Vatikán neoznámil.

Bezák len neskôr potvrdil pravosť listov, v ktorých sa ho z Vatikánu pýtali na príliš svetský spôsob života, cvičenie v telocvični a homosexuálov v jeho okolí. Na jeho obranu sa spustili protesty veriacich vo viacerých mestách.

„Obhájiť som sa nemohol. Nikto sa ma na nič nepýtal. Všetko išlo tak potichučky. A nakoniec prišiel list, v ktorom sa píše, že odchádzaš,“ povedal takmer po pol roku. Po mesiacoch mlčania hovoril aj o sklamaní z predsedu Konferencie biskupov Slovenska Stanislava Zvolenského.

Biskupi Bezáka vyzvali, aby sa ospravedlnil pápežovi. Dnes je výpomocným duchovným v Radvani a má zakázané verejne slúžiť omše.

Ján Krempaský

8.Smer si vybral bývalého šéfa Markízy

Šéfku čerstvo spojenej RTVS Miloslavu Zemkovú Smer po voľbách vymenil ako jednu z prvých.

Stačil na to podnet od diváka, že hľadala nové priestory pre mediálny komplex bez vedomia Rady RTVS. Šéf parlamentného výboru pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek (Smer) v tom videl porušenie zákona.

Zemkovú odvolali bez vypočutia, za nového šéfa RTVS zvolil parlament bývalého generálneho riaditeľa televízie Markíza a rádia Expres Václava Miku.

Tvrdí, že nebude nahrávať žiadnej politickej strane. Na konci roka sa začalo hromadné prepúšťanie, odísť má asi tristo ľudí.

08.jpg

Ján Krempaský, foto: Tomáš Benedikovič

9.Vláda musela riešiť Rómov

Novú vládu zaskočila sila problémov s rómskou komunitou. V júni zastrelil mestský policajt z Hurbanova Milan Juhász troch Rómov. Spolužitie s menšinou sa dostalo do krčmových debát i politických súbojov.

Protirómske nálady rozdúchali aj represívne návrhy pravicových politikov. Pridali sa extrémisti a atmosféra vyústila do protirómskych akcií ako „upratovanie“ v Krásnohorskom Podhradí či trojtisícový „pochod slušných“ v Partizánskom.

Prišiel aj dôležitý verdikt o menšinovom školstve. Súd zakázal škole v Šarišských Michaľanoch oddeľovanie detí do rómskych tried.

Vláda presunula rómsku agendu pod ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ten si za splnomocnenca vybral rómskeho poslanca Petra Polláka z hnutia OĽaNO.

Tandem od októbra predstavuje rómsku reformu, ktorú mimovládne organizácie kritizujú pre to, že môže rómske komunity uvrhnúť do ešte väčšej biedy.

09.jpg

Michal Piško, foto: Vladimír Šimíček

10.Súboj o prezidenta sa začal pozvoľna

Zakladateľ Dobrého anjela a podnikateľ Andrej Kiska bude určite jedným z kandidátov na prezidenta. Ako prvý oficiálne ohlásil svoju kandidatúru. Voľby budú na jar 2014.

Petičnú akciu už spustil aj bývalý predseda vlády a šéf KDH Ján Čarnogurský. Podpisy pre neho zbiera František Mikloško, Čarnogurský tvrdí, že sa rozhodne až po ich vyzbieraní.

O spoločnom kandidátovi stále len rokujú KDH, Most-Híd a SDKÚ, pravdepodobne podporia podpredsedu KDH Pavla Hrušovského.

Toho odmietajú SaS Richarda Sulíka aj OĽaNO Igora Matoviča. Stále mlčí Robert Fico, ktorý spolu s Ivetou Radičovou vyhráva prieskumy verejnej mienky.

10.jpg

Veronika Prušová, foto: Tomáš Benedikovič

Rok v krátkosti

Január

 • V Trstenej sa pri tréningu detí zrútil strop hokejovej haly. Nikoho nezranil.

Február

 • Pre odpočúvanie novinárov za Ľubomíra Galka obvinili ľudí z vojenskej tajnej služby.
 • Silné mrazy odstavili vodu viacerým dedinám a mestám.

Marec

 • V deň volieb vzbĺkol zámok Krásna Hôrka.

Apríl

 • Nový minister hospodárstva Tomáš Malatinský prenajíma dom Jaroslavovi Haščákovi z Penty.
 • Drahoslava Machala napadol Tomáša Janovica a jeho manželku.
 • Minister práce Ján Richter má sporý titul z práva.

Máj

 • Pre chýbajúci poklop zomrelo v Nitre dieťa po páde do kanála.
 • Polícia tvrdí, že vrah Ernesta Valka bol zrejme lupič.
 • Vicežupana Smeru v Nitre Vladislava Boríka obvinili pre manipulovanie s tendrami.

Jún

 • Pre nástenkový tender obvinili aj bývalého ministra SNS Igora Štefanova.
 • SOZA čelí kritike za vyberanie poplatkov za spev detí či obecné akcie.

Júl

 • Mafiánskeho bossa Karola Mella našli v Belize. Do konca roka ho nevydali na Slovensko.
 • V Budapešti objavili košického nacistického zločinca Lázslóa Csatáryho.
 • Vo Vyšnom Nemeckom odkryli pašerácky tunel na Ukrajinu.

August

 • Vo Veľkej Británii odobrali deti viacerým slovenským rodinám.
 • Psy útočia na ľudí, minister Ľubomír Jahnátek chce niektoré plemená zakázať.

September

 • Spochybnený titul zo súkromnej školy sv. Alžbety má aj šéf Špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik.

Október

 • Záznamom zo skrytej kamery SME odkryl podozrenie z korupcie u inšpektora práce z Nitry.
 • V Kosove chytili Bakiho Sadikiho.

November

 • Michal Kováč sa musí ospravedlniť Ivanovi Lexovi.
 • Okresná šéfka Smeru v Trenčíne Edita Angyalová v SME priznala, že s partnerkou vychovávajú dieťa.

December

 • Lekári v Žilinskej nemocnici na dva dni vypovedali pohotovostné služby.

Čo bolo pre vás udalosťou roka? (anketa)

gas.jpgIvan Gašparovič, prezident

Nástup novej vlády, ktorý ukončil pôsobenie dočasnej vlády s obmedzenými kompetenciami. Slovensko a celá Európa čelia dôsledkom finančnej a hospodárskej krízy. Minulá vláda nedokázala nájsť správne riešenia a účinné východiská pre názorovú nezlučiteľnosť politických strán koalície. Nová vláda nesie obrovskú zodpovednosť za politickú, hospodársku a sociálnu stabilitu.

fic.jpgRobert Fico, predseda vlády a predseda Smeru

Neodpovedal.

pas.jpgPavol Paška, predseda Národnej rady a podpredseda Smeru

Dvadsať rokov ústavy. Ústava je základný kameň našej štátnosti, bez ktorého by Slovensko nebolo v európskych štruktúrach. Vďaka ústave sme súčasťou demokratickej európskej tradície, ktorá na našom území vyvrcholila vznikom samostatného štátu.

fig.jpgJán Figeľ, podpredseda Národnej rady, predseda KDH

Predčasné parlamentné voľby, po ktorých máme prvýkrát v našej novodobej histórii jednofarebnú vládu. Je to nová skúsenosť, ktorá však prináša viac obáv ako sľubovaných istôt. Aj udalosti posledných týždňov ukazujú, že finančné skupiny namiesto oslabovania svojho vplyvu si ho ešte viac posilňujú aj prostredníctvom zákonov šitých na mieru.

mat.jpgIgor Matovič, predseda OĽaNO

Protesty Gorila. Od novembra '89 bolo prvýkrát cítiť výrazný nárast záujmu ľudí o veci verejné. Napĺňalo ma to nádejou, že politici si už viac nedovolia páchať obdobné zločiny. Ich strach však trval krátko. Oslava výsledkov volieb s kolou v ruke bola vztýčeným prostredníkom ulici a pomaly dennodenné rozhodnutia o stámiliónoch v prospech žralokov návratom do starých koľají. Bohužiaľ.

bug.jpgBéla Bugár, predseda Mosta-Hídu

Je mi ľúto, ale žiadnu z udalostí roka 2012 nemôžem hodnotiť ako pozitívnu. Tento rok budeme musieť uzavrieť ako sled negatívnych udalostí pre Slovensko. Obávam sa, že sa nekončí 31.12. Preto je zodpovednosťou každého jedného politika, aby urobil všetko pre to, aby sa tento nepriaznivý trend otočil. Ak sa to podarí, budeme môcť hovoriť o Udalosti roka. Možno toho budúceho. Chcem tomu veriť.

sul.jpgRichard Sulík, predseda SaS

Jednoznačne deň volieb. Robert Fico si vypýtal mandát od voličov klamlivým spôsobom. Sľúbil im istoty a dnes vidieť, že nič z toho. Problém je však oveľa väčší. Slovensko roky prešľapuje na mieste - rovná daň zničená, II. pilier rozbitý, zdravotné poisťovne zoštátnené, socialistický Zákonník práce... A Robert Fico nevie ako ďalej. Nevie, čo robiť, a tak len slepo poslúcha Brusel.

fre.jpgPavol Frešo, predseda SDKÚ

Bezpochyby parlamentné voľby, ktorých výsledkom je jednofarebná vláda socialistov. Dôsledky vidíme dennodenne - či už prehrané milióny v medzinárodnej arbitráži, zrušenie rovnej dane, zásahy do II. piliera, odchod investorov a pracovných miest zo Slovenska. Je veľkou výzvou pre SDKÚ, aby postupne s novým vedením postavila alternatívu voči socialistickej vláde.

lip.jpgDaniel Lipšic, predseda Novej väčšiny

Dôležitých udalostí bolo viac ako v iných rokoch. Verím, že z hľadiska očisty verejného života bude ku kľúčovým patriť zriadenie vyšetrovacieho tímu v kauze Gorila a začatie trestného stíhania. Určite si budem dlho pamätať aj odvolanie arcibiskupa Bezáka. Tieto dve kauzy vyvolávajú mnohé otázniky a po dlhom čase dokázali zmobilizovať bežných ľudí.

cen.jpgJozef Čentéš, zvolený za generálneho prokurátora, nevymenovaný

Udalosťou roku 2012 bola občianska vojna v Sýrii a následky, ktoré sú s ňou spojené.

dub.jpgJana Dubovcová, verejná ochrankyňa práv

Kľúčové boli predčasné parlamentné voľby. Za dôležité však považujem aj to, že sa postupne akoby prebúdzala občianska spoločnosť a ľudia začínajú verejne prejavovať svoje názory a nesúhlas.

mik.jpgVáclav Mika, generálny riaditeľ RTVS

Štart jedinečného a ojedinelého projektu Slovensko 2012 Advent. Séria dvadsiatich adventných koncertov a štyroch veľkých galavečerov má výrazný charitatívny, kultúrny a regionálny rozmer. Projektom splácame aj istý dlh kultúrnej a umeleckej obci, ktorá v minulosti nedostávala priestor na verejnoprávnej televízii.

mic.jpgKarol Mičieta, rektor Univerzity Komenského

Z oblasti športu spomeniem letnú olympiádu v Londýne. Mimoriadny celosvetový význam malo aj pristátie sondy Curiosity na Marse. Z domácich udalostí, ktoré sú významné aj pre našu univerzitu, vyzdvihnem realizáciu projektu vedeckého parku UK v Bratislave.

fta.jpgMilan Ftáčnik, primátor Bratislavy (s podporou Smeru)

Zachránená zelená lúka. Kráľova hora v Karlovej Vsi bola vždy symbolom oddychu, rekreácie a voľného času detí s ich rodičmi, starými rodičmi. Súkromný vlastník ju chcel zastavať. Vďaka aktivite občanov, otvorenosti vlastníka a snahe vedenia mesta obhájiť verejný záujem sme ju zachránili.

ras.jpgRichard Raši, primátor Košíc (Smer)

Košice sa tento rok vďaka projektu Európske hlavné mesto kultúry stali najdynamickejšie sa rozvíjajúcim mestom na Slovensku. Budujeme modernú európsku metropolu, kde sa oplatí nielen žiť, ale kam sa aj oplatí prísť turistom. Medzi top destinácie roku 2013 zaradili Košice nielen svetoznámy cestovateľský bedeker Lonely Planet, ale aj americký cestovateľský portál Budgettravel.com.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 2. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 3. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 7. Kam do tepla v januári?
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa
 1. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
 2. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 3. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
 4. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
 5. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 6. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
 7. Denník SME oslavuje 25 rokov rekordným počtom predplatiteľov
 8. Najinzerovanejšie zánovné auto roku 2017? Mnohých to prekvapí
 9. Stavebná fakulta STU pozýva na Deň otvorených dverí!
 10. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 16 026
 2. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 9 302
 3. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 4 244
 4. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 964
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 301
 6. Kam do tepla v januári? 2 299
 7. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 2 187
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 027
 9. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 230
 10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa 1 215

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Zdanenie bitcoinu, menej výhodné sporenie. Čo chystá Kažimír

Zdania obchody, keď spotrebiteľ platí za tovar kryptomenami a stavebné sporenie bude ešte menej výhodné.

SVET

Babiš nedostal dôveru, vládnuť môže roky. Čo čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá.

ŠPORT

Mal smolu i spor s Vůjtkom. Pôjde Nagy na olympiádu?

V mužstve majú byť hráči, ktorí vedia ubrániť oslabenia.

EKONOMIKA

Zo stavebka kupujú ľudia dovolenky. Kažimír ukázal, ako to zmení

Zmeny pravidiel pre stavebné sporenie.

Neprehliadnite tiež

Pri reťazovej nehode sa zranili dve ženy. Škoda je viac ako 24-tisíc (+FOTO)

Najzávažnejšie udalosti sa dnes udiali na R1. Problémom bola poľadovica.

Na Donovaloch zahynul lyžiar, narazil do vetrolamov

Horskí záchranári začali s jeho oživovaním už na svahu.

Kontrola v Česmade odhalila údajnú spreneveru miliónov eur

Vedenie združenia sa obrátilo na políciu, podozrenia majú siahať až do roku 2009.

Výberové konania na košickej župe podrobili kritike

Trnka: Nikomu nič nešijeme na mieru.

Sneženie komplikuje dopravu, niektoré horské priechody sú pre nákladiaky uzavreté

Donovaly, Kremnické Bane a Šturec sú uzavreté pre autá nad 10 metrov.