SME

Dzurinda: kostrou novej vlády by mala byť skúsenosť a zodpovednosť

Prešov 17. septembra (TASR) - Bolo by dobré, keby kostrou novej slovenskej vlády bola skúsenosť, zodpovednosť, a nie experiment. Vyhlásil to dnes v ...

Prešov 17. septembra (TASR) - Bolo by dobré, keby kostrou novej slovenskej vlády bola skúsenosť, zodpovednosť, a nie experiment. Vyhlásil to dnes v Prešove na tlačovej konferencii k záveru volebnej kampane predseda Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie (SDKÚ) Mikuláš Dzurinda. Dodal, že touto dobrou kostrou by mohlo byť spojenie SDKÚ, KDH a SMK.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dzurinda pred novinármi, ale aj potom na mítingu na pešej zóne v Prešove pred vyše 1000 ľuďmi popísal päť dobrých dôvodov, ktoré podľa neho majú občania Slovenska, aby dali svoj hlas SDKÚ.

SkryťVypnúť reklamu

Ministri za SDKÚ v tejto vláde získali veľa cenných skúseností a tie ponúkajú opäť Slovensku, aby ich mohlo využiť aj v ďalšom štvorročnom období. "Ukazovali sme schopnosť viesť dialóg, potrebný k dohodám a rozhodnutiam," dodal Dzurinda. Naznačil, že bolo zložité koordinovať prácu širokej vládnej koalície a udržať ju po celé štyri roky vládnutia. To, aké je to ťažké, potvrdzuje podľa neho aj najnovší vývoj v Rakúsku a v Česku, kde sú pri moci podstatne užšie koalície. Svoju schopnosť stmeliť rôzne subjekty bude vedieť SDKÚ využiť aj v ďalšom období. V politike lídrov SDKÚ je tiež silno prítomná zodpovednosť. SDKÚ je pevne zakotvená v medzinárodných štruktúrach. "Máme v zahraničí veľa priateľov, čo je pre Slovensko veľmi dôležité," povedal. Napokon SDKÚ nie je podľa Dzurindu stranou jedného muža, ale je to silný jednoliaty skúsený tím.

SkryťVypnúť reklamu

V odpovediach na otázky novinárov Dzurinda odmietol komentovať možné konanie prezidenta Rudolfa Schustera pri poverovaní osoby, ktorá bude zostavovať novú vládu. "Techniku toho, ako dospeje prezident k tomu, koho vyberie, aby zostavil novú vládu, nechávam na neho," vyhlásil. Odmietol aj predpoklad, že sa vláda bude zostavovať mesiac. Slovami nezaoberám sa touto témou odpovedal na otázku, či sa bude po týchto voľbách uchádzať opäť o post premiéra. "Spýtajte sa ma na to v nedeľu alebo v pondelok," povedal.

Na záver tlačovej konferencie poďakoval zástupcom médií za spoluprácu. Na mítingu mu prvýkrát ľudia zatlieskali za jeho vyjadrenie o tom, že "policajt zločinca chytí, prokurátor odobrí, ale sudca pustí". Podľa neho je nešťastné, ak si sudcovia vysvetľujú odpolitizovanie súdov práve takto. "Správajú sa hanebne, nekonajú v prospech spravodlivosti," konštatoval.

SkryťVypnúť reklamu

Na mítingu bol aj Modrý autobus, ktorý začal svoju púť Slovenskom práve v Prešove 12. júla. Dzurinda informoval, že prešiel 15 tisíc km všetkými ôsmimi krajmi SR. Na asi 200 zastávkach sa lídri SDKÚ stretli s približne 100 tisíc ľuďmi.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  6. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  2. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  3. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  6. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  7. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 13 211
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 376
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 956
  4. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 653
  5. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 053
  6. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu 2 048
  7. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 044
  8. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 2 038
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu