SME

Poslanci ukončili rokovanie skôr, nemal kto predkladať zákony

Tradične nižšia účasť na rokovaní v piatky bola tentokrát znásobená skutočnosťou, že sa nehlasovalo.

(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Nedostatok poslancov v rokovacej sále Národnej rady v piatok donútil podpredsedu parlamentu Jána Figeľa (KDH) ukončiť rokovací deň skôr.

Pôvodne sa malo zasadať do 15.00 h, no právne normy, ktoré boli na rade, nemal kto predkladať. Chýbali totiž ich autori.

"Potrestať" neprítomných sa snažili poslanci za KDH, ktorí sa dožadovali, aby sa návrhy, ktoré mali byť, no neboli prednesené, presunuli na marcovú schôdzu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predseda NR SR Pavol Paška vyzval tých, ktorí neboli na rokovaní, aby si pripravili zdôvodnenie. Riešiť situáciu má v utorok (5.2.) poslanecké grémium.

SkryťVypnúť reklamu

V Ríme má fungovať Slovenský historický ústav

Tradične nižšia účasť na rokovaní v piatky bola tentokrát znásobená ešte skutočnosťou, že sa nehlasovalo.

Ako posledný bod hŕstka prítomných poslancov predrokovala spoločný návrh Smeru a KDH o zriadení Slovenského historického ústavu (SHÚ) v Ríme.

Ten by mal byť rozpočtovou organizáciou štátu s napojením na rozpočet Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Sídliť má podľa predkladateľov v Bratislave, výskumné pracovisko v Ríme.

SHÚ sa má venovať vedecko-výskumnej a vydavateľskej činnosti, systematicky by skúmal archívne materiály a historické knižné fondy so vzťahom k Slovensku a Slovákom.

Schôdza bude pokračovať v utorok ráno sériou zákonov z dielne rezortov spravodlivosti a zdravotníctva. Na poslancov čaká aj hlasovanie o doteraz prerokovaných bodoch.

SkryťVypnúť reklamu

Hlina absencie kritizoval, Matovič ich zastával

Líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý neraz kritizoval poslancov za to, že nechodia do práce, sa v piatok v pléne zastával zákonodarcov, ktorí popoludní chýbali v pléne. Ich neúčasť kritizoval nezaradený poslanec Alojz Hlina.

"Oni nebudú predsa v piatok robiť. Na čo by robili?" pohoršoval sa Hlina, ktorý dlhodobo kritizuje piatkovú neúčasť poslancov na rokovaní.

"Poslanecká práca nie je iba o znesení si tu nejakého vajíčka, nezmyselného sedenia v pléne, ale veľakrát aj o stretaní sa s ľuďmi," oponoval Hlinovi Matovič.

Dodal, že priestory klubu OĽaNO sú neustále plné ľudí, s ktorými sa obyčajní stretávajú.

"Čiže búšiť tu teraz populisticky do toho, že jedinou prácou poslanca je sedieť v pléne, je čistý, hrubý, vulgárny populizmus," vyhlásil Matovič, ktorý uznáva, že každý poslanec by sa v pléne mohol kedy-tedy ukázať, najmä ak ide o zákon v jeho odbornej pôsobnosti.

Národná rada Slovenskej republiky (NR SR)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  2. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  3. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  4. Plaťte, šetrite, investujte moderne – prehľadne a na pár ťuknutí
  5. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  6. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  7. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  8. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  1. Sovy chránia lesy: LESY SR hlásia úspech s vtáčími búdkami
  2. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí
  3. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  4. Šaca v Lige majstrov futbalovej medicíny
  5. Nové PLANEO už aj v Prešove! Zľava 10 % na všetko a mega tombola
  6. Nová predajňa PLANEO v Spišskej Novej Vsi
  7. Nové Planeo v Košiciach
  8. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  1. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 9 209
  2. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 8 954
  3. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 4 716
  4. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 524
  5. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo? 3 628
  6. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke 3 555
  7. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd 3 083
  8. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna 2 902
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu