Martin 20. septembra (TASR)- Na parlamentných voľbách sa aktívne zúčastňujú aj vojaci základnej vojenskej služby a elitnej profesionálnej jednotky Práporu okamžitej reakcie v Martine. Z 847 zapísaných vojakov základnej vojenskej služby v Martine vystavili preukazy pre 89.
Vojaci základnej vojenskej služby sú zapísaní na trvalom pobyte v mieste výkonu služby. Tí, ktorí odcestovali voliť z Martina do iných miest, potrebovali voličské preukazy.
Náčelník skupiny osvety vojenskej základne mechanizovaného a tankového vojska v Martine Štefan Kucharčík informoval TASR, že voľbám prispôsobili aj služby vojakov. Nástup do služby v piatok posunuli zo 14.15 hod. na 17. hodinu. Rovnaký časový posun služieb urobili aj v nedeľu. Všetkým sme umožnili, aby sa mohli zúčastniť na voľbách, dodal Kucharčík.
Príslušníci profesionálneho Práporu okamžitej reakcie sa zúčastnili na voľbách v mieste trvalého bydliska a volebné preukazy nepotrebovali.
*bs rč