Do poslaneckých lavíc s určitosťou zasadnú 45-ročný technik László Köteles z Moldavy nad Bodvou a 59-ročný vysokoškolský učiteľ z Košíc Sándor Albert. Otvorená je zatiaľ otázka, či z kresla primátora Kráľovského Chlmca presadne do poslaneckého 45-ročný elektroinžinier István Pásztor.
Jeho umiestnenie na 25. mieste kandidátky mu umožní vstup do parlamentu až ako náhradníkovi v prípade účasti SMK vo vládnej koalícii.
Do povedomia verejnosti sa Pásztor dostal minulý rok kontroverznou výzdobou svojej pracovne maďarskými symbolmi - štátnym znakom so svätoštefanskou korunou, maďarskou vlajkou, portrétom svätého Štefana i historickou mapou s názvom Tisícročný osud Maďarska. Na stene chýbal, aj počas návštevy prezidenta SR, slovenský štátny znak.
Podľa predsedu Krajskej rady SMK Eleméra Jakaba hovoriť o Pásztorom pôsobení v slovenskom parlamente je zatiaľ predčasné. Odmietol úvahy o možnej radikalizácii poslaneckého klubu SMK, pričom zdôraznil, že v klube bude ďalších dvadsať poslancov. "Nie je až taký radikálny, ako z neho robia médiá," poznamenal Jakab, pričom poukázal na niekoľkomesačné konštruktívne pôsobenie Pásztora ako regionálneho poslanca Košického samosprávneho kraja.
SMK v Košickom kraji už pred parlamentnými voľbami začala neformálne rokovania s krajskými predstaviteľmi potenciálnych partnerov o príprave na decembrové komunálne voľby. Hovoriť však o spoločnom pravicovom kandidátovi na post košického primátora Jakab zatiaľ považuje za predčasné. Predpokladá, že aktuálnou na rokovacom stole bude táto téma o dva až tri týždne.
Podľa výsledkov parlamentných volieb v Košickom kraji sa SMK stala po SDKÚ druhou najúspešnejšou stranou. Získala 53 080 oprávnených voličských hlasov, čo predstavuje volebný zisk 13,94 percenta. SMK v rámci celej SR získala 11,16 percenta voličských hlasov.