Slovensko v ohlasoch zahraničných médií

Mádl: Je nádej pokračovania tendencie pozitívnych vzťahov Maďarska a Slovenska

 Budapešť 25. septembra (TASR) - Je nádej, že pozitívne tendencie, ktoré boli badateľné v maďarsko-slovenských vzťahoch, budú pokračovať, a že zostane zachované silné eurointegračné odhodlanie Bratislavy.
      Uviedol to v Budapešti v súvislosti s výsledkami slovenských parlamentných volieb maďarský prezident Ferenc Mádl, ktorý sa v utorok večer vrátil z oficiálnej návštevy Nemecka do vlasti.
      Prezident podotkol, že v súvislosti s maďarským krajanským zákonom existujú ešte stále výhrady slovenskej strany, a rokovania smerujúce k dohode sa ešte nezačali.
      Najvyšší maďarský predstaviteľ konštatoval, že strana Vladimíra Mečiara síce zvíťazila, ale keďže nemá šancu zostaviť vládu, nehrozí spochybnenie vstupu Slovenska do Severoatlantickej aliancie a EÚ. Hlava štátu pripomenula, že v ostatných 12 rokoch Vladimír Mečiar "nepreukázal veľké sympatie Maďarom".
      Mádl označil úspech SMK, ktorá zvýšila počet mandátov z 15 na 20, za mimoriadne radostný. "Takto bude mať maďarská koalícia ešte väčšie slovo v slovenskej vnútornej politike a zostane isto vládnou stranou", dodal prezident.
      Na margo víkendových volieb v Nemecku poznamenal, že tesný výsledok volieb a minimálny rozdiel v počte mandátov ukazuje podobnosť s jarnými parlamentnými voľbami v Maďarsku. Dobre sa vyvíjajúce maďarsko-nemecké vzťahy zostanú rovnako intenzívne aj v budúcom období, dodal Mádl.


 Die Presse: V Bratislave sa už črtá nový kabinet

 Viedeň/Mníchov 25. septembra (TASR) - Zatiaľ čo budúca štvorkoalícia na Slovensku dostáva už konkrétnu formu, postaral sa prezident Rudolf Schuster o menšie prekvapenie. Na rozdiel od všeobecného očakávania nepoveril totiž zostavením novej vlády úradujúceho kresťanského liberála Mikuláša Dzurindu, ale vyhovel želaniu kontroverzného Vladimíra Mečiara, informuje dnešné vydanie rakúskeho konzervatívneho denníka Die Presse.
      Mečiar ako líder najsilnejšej politickej strany na Slovensku požiadal o šancu viesť s ostatnými politickými subjektmi koaličné rokovania. Vzhľadom na to, že Dzurinda už avizoval pokračovanie rozhovorov o zostavení kabinetu a skutočnosť, že jeho vláda pravého stredu disponuje v 150-člennom slovenskom parlamente 78 kreslami, vyvolalo Schusterovo rozhodnutie údiv, konštatujú noviny.
      Denník súčasne dodáva, že všetky štyri strany, ktoré momentálne vedú koaličné rokovania, deklarovali už v minulosti svoj odmietavý postoj voči koalícii tak s Mečiarovým HZDS, ako aj so Smerom Roberta Fica.
      Na poste premiéra by mal zostať aj naďalej Mikuláš Dzurinda, o obsadení ostatných ministerských postov a funkcií v parlamente momentálne rokujú predstavitelia SDKÚ, SMK, KDH a ANO, uzatvára Die Presse.
      O prebiehajúcich rokovaniach štvorkoalície v Bratislave informuje aj dnešné vydanie nemeckého denníka Süddeutsche Zeitung. Odvolávajúc sa na podpredsedu ANO Ľubomíra Lintnera noviny informujú, že Dzurindova SDKÚ by mala v novej vláde obsadiť šesť miest, SMK štyri miesta, po troch postoch by mali dostať konzervatívni kresťanskí demokrati a liberálna Aliancia nového občana.
      SZ ďalej pripomína, že výsledky najnovších volieb na Slovensku privítali aj v Bruseli a vo Washingtone. Európska únia a USA už dávnejšie oznámili, že prípadný návrat Vladimíra Mečiara k moci by mohol znamenať koniec všetkých integračných snáh Slovenska. V tejto oblasti neexistujú momentálne nijaké prekážky, konštatuje SZ.
      Situáciu uľahčuje aj skutočnosť, že do parlamentu sa nedostali šovinistickí národní pravičiari. Tí sa pohádali z osobných dôvodov a rozdelili sa na dve strany, uzatvára denník.


 Maďarské denníky si všímajú rokovania o zostavení slovenskej vlády

 Budapešť 25. septembra (TASR) - Maďarské denníky dnes informujú o postupe rokovaní strán pravého stredu, ktoré sa pripravujú na Slovensku na  zostavenie vlády. Magyar Nemzet vyzdvihol počet kresiel, ktoré SMK bude obsadzovať, Népszabadság zdôrazňuje, že s HZDS nechce nikto o vládnutí rokovať - ani Ficov Smer.
      Vladimír Mečiar sa sťahuje do opozície, píše Népszabadság a cituje slová člena predsedníctva SMK Gyulu Bárdosa, podľa ktorého by bolo zbytočnou stratou času a zmätkovaním prijať ponuku HZDS na rokovania.
      Denníky informujú o pravdepodobnom personálnom obsadení vládnych a parlamentných postov a pripomínajú, že rokovania pokračujú intenzívne a s dobrými výsledkami.


 Bugár: SMK volili aj v Banskej Bystrici a v Martine

 Budapešť 25. septembra (TASR) - Stranu maďarskej koalície volili aj slovenskí voliči v mestách, kde maďarská menšina nežije. Povedal to dnes v rannej relácii maďarskej verejnoprávnej televízie M1 predseda SMK Béla Bugár. V Banskej Bystrici hlasovalo za ich stranu 700 v Martine vyše 300 voličov.
      Bugár hovoril o dohode medzi stranami pravého stredu, ktoré rokujú o zostavení vlády. Podľa tejto dohody bude znížený počet členov vlády z 20 na 16. Ak sa podarí dohodnúť s partnermi v otázkach programov a na budúcom vládnom programe, tak SMK bude druhou najsilnejšou vládnou stranou, povedal Bugár.
      Na margo otázky obsadenia rezortov Bugár poznamenal, že juh Slovenska bol počas predošlých vlád "vyhladovaný", zmenu sa podarilo dosiahnuť iba počas vlády Mikuláša Dzurindu. Finančnú pomoc týmto regiónom je možné dosiahnuť prostredníctvom rezortu regionálneho rozvoja, preto má SMK o tento rezort záujem.
      "Nie preto, lebo tam žijú Maďari, alebo že ide o zmiešané zloženie obyvateľstva, ale tieto regióny úplne zaostali oproti iným", zdôraznil politik.
      Pôdohospodársky rezort je pre maďarskú koalíciu podľa Bugára zaujímavý preto, lebo v južných oblastiach Slovenska, kde produkujú chlieb krajiny, v poslednom čase štát veľmi hrubo zasahoval, a preto je v týchto regiónoch najväčšia miera nezamestnanosti. Vo Francúzsku sa začalo vojenské cvičenie s účasťou slovenskej armády

 Paríž 25. septembra (TASR) - Medzinárodné cvičenie Cooperative Key 2002, na ktorom sa zúčastňuje 1200 cvičiacich, slávnostne otvorili v pondelok v Meste Dizier vo Francúzsku, vzdialenom päť kilometrov od Leteckej základne 113 Antoine de Saint-Exupéry.
      Medzi desiatimi krajinami NATO a 12 krajinami Partnerstva za mier má zastúpenie aj Slovenská republika, informoval dnes hovorca Ministerstva obrany SR František Kašický.
      Tridsať príslušníkov vzdušných síl slovenskej armády s transportným lietadlom An-26 a vrtuľníkmi Mi-17 bude počas dvoch týždňov plniť úlohy leteckého pátrania a záchrany (SAR) a leteckej zdravotníckej evakuácie (MEDEVAC).
      Slovenskú jednotku pod velením Stanislava Štulrajtera tvoria príslušníci Veliteľstva vzdušných síl a príslušníci leteckých základní OS SR. Slovenskí dôstojníci pracujú v medzinárodných tímoch v centre riadenia vzdušných operácií a v štábe leteckej logistiky.
      Lekársky tím vzdušných síl spoločne s posádkami An-26 a Mi-17 plnia úlohy SAR a MEDEVAC. Prvý raz na medzinárodnom cvičení je slovenský príslušník Miroslav Sylvestr veliteľom prvej úrovne zdravotníckej pomoci v systéme zdravotníckej podpory (ROLE 1).
      Hlavným cieľom cvičenia je zvýšenie interoperability pri plnení úloh vzdušných a pozemných operácií na zabezpečenie mieru (PSO) v súlade so štandartmi NATO. Rakúske Dni architektúry 2002 povedú aj na Slovensko

 Viedeň 25. septembra (TASR) - V spolkových krajinách Viedeň a Dolné Rakúsko sa v piatok a sobotu uskutočnia ťažiskové podujatia tohtoročných Dní architektúry, ktoré sa ponesú pod mottom "Na/v/pri krásnom modrom Dunaji".
      Akcia bude mať aj cezhraničný charakter. V jej rámci sa uskutoční aj cesta loďou z Tullnu cez Viedeň do Bratislavy. Na palube starého kolesového parníka MS Stadt Wien si záujemcovia môžu vypočuť prednášky a diskusie a zúčastniť sa na slávnosti.
      Organizátori podujatia Architektúra zvnútra pozývajú na prehliadku asi 170 stavieb a 30 kancelárií architektov vo Viedni, Dolnom Rakúsku a Bratislave. Na prehliadku sa dá prihlásiť na čísle 01-319 46 15.
      V Burgenlande je pre záujemcov o architektúru pripravené podujatie Tajné miesta. Fenoménom mesta sa budú zaoberať v Hornom Rakúsku. V Salzburgu organizátori Dní architektúry pozývajú na podujatie Otvorené architektúry.
      "Architektúra - pozrite si to!" je mottom Dní architektúry v spolkovej krajine Štajersko. Korutánsko láka návštevami ateliérov, prechádzkami metropolou Klagenfurt a ďalšími akciami. Tirolsko sa zameria na vzťah architektúry a spoločnosti, Vorarlbersko predstaví tvorbu mladých architektov.


 Ticho okolo riešenia otázky Gabčíkova aj pri piatom výročí haagskeho rozsudku

 Budapešť 25. septembra (TASR) - Ani po nástupe ľavicovo-liberálnej vlády nie je v Maďarsku snaha o čestné riešenie vo veci Gabčíkova, ktoré by vyhovovalo európskym normám. Uviedol to dnes v Budapešti pri príležitosti piateho výročia haagskeho rozsudku predseda Klubu reálne zelených László Juhos.
      V rozhovore pre TASR predseda klubu uviedol, že Maďarsko sa nečinnosťou v tejto veci môže dostať do situácie, ktorá určitým spôsobom môže ovplyvniť aj jeho vstup do Európskej únie. Reálne zelení totiž neveria, že sa Maďarsko zmestí do jednej rodiny v situácii, keď vo veci Dunaja, ktorý spája Európu, by sa dva susedné štáty nevedeli dohodnúť.
      Reálne zelení požadujú od maďarskej vlády, aby pokročila vo veci Dunaja. Súčasná situácia je pre Maďarsko škodlivá, poznamenal Juhos, ktorý zároveň vyjadril ľútosť nad tým, že na Slovensku prijímajú tento stav.
     "Gabčíkovo vyrába energiu pre Slovensko a Slovensko čaká vstup do EÚ," konštatoval predseda klubu, podľa ktorého by Slovensko malo vyvinúť tlak na Maďarsko, aby sa na odborných základoch začali rokovania.
      V súvislosti s gabčíkovským sporom v utorok v maďarskom parlamente vystúpil exminister životného prostredia Béla Turi-Kovács, ktorý pripomenul, že premiér Péter Medgyessy počas volebnej kampane sľuboval doriešenie gabčíkovského konfliktu bez dostavby vodného stupňa.
      Podľa poslanca sa odvtedy stalo iba toľko, že vláda zrušila post dunajského splnomocnenca a spisy odniesli na neznáme miesto. "Na maďarskej strane niet človeka, ktorý by odpovedal na telefóny z Bratislavy," povedal Turi-Kovács a dodal, že to všetko môže byť predzvesťou socialistami favorizovanej dostavby hrádzí.
      Poslanec vyjadril nepochopenie nad rozdelením úloh súvisiacich s Gabčíkovom medzi tri rezorty. Minister Úradu predsedu vlády Elemér Kiss v odpovedi skonštatoval, že v období vlády Viktora Orbána sa zbytočne zaoberal s touto vecou splnomocnenec, k žiadnej zmene nedošlo.
      "Právne otázky bude riešiť rezort diplomacie, odborné otázky patria rezortu životného prostredia a veci súvisiace s územným rozvojom k Úradu predsedu vlády," dodal Kiss.
      Medzinárodný súdny dvor v Haagu v rozsudku vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros zaviazal strany, aby rokovali, a prijali nevyhnutné opatrenia na dosiahnutie cieľov pôvodnej zmluvy z roku 1997.


 V Berlíne otvorili za účasti Slovenska známy umelecký veľtrh Art Forum

 Berlín 25. septembra (TASR) - Ťažiskom medzinárodného umeleckého veľtrhu Art Forum v Berlíne je v tomto roku stredná a východná Európa.
      Na najväčšom nemeckom umeleckom trhu pre súčasné umenie sa spoločne podieľa 154 galérií z 25 krajín, uviedla dnes na slávnostnom otvorení umelecká vedúca podujatia Sabrina van der Ley.
      Z východnej a strednej Európy predstaví svojich umelcov 11 galérií zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Slovinska, Česka a Ruska. V predchádzajúcom roku sa na podujatí zúčastnilo osem galérií.
      Na veľtrhu sú reprezentatívne zastúpené Spojené štáty a Kanada so 14, ako aj škandinávske krajiny so 16 vystavovateľmi. Prvýkrát sa vo väčšom rozsahu predstaví aj súčasné umenie z Mexika. Art Forum vo veľtržnej hale pri známom berlínskom rozhlasovom vysielači bude trvať do pondelka budúceho týždňa. Podujatie sa koná už po siedmy raz.


 Slovenskí medailéri vystavujú svoje diela v Paríži

 Paríž 25. septembra (TASR) - Desať súčasných slovenských medailérov vystavuje svoje diela v týchto dňoch v Paríži v priestoroch starobylého objektu La Maison Marie Touchet.
      Výstava, ktorá prezentuje takmer 100 slovenských umeleckých medailí, je otvorená od 24. do 27. septembra. Pripravilo ju Združenie slovenských medailérov v spolupráci so Slovenským inštitútom v Paríži a s podporou Mincovne Kremnica.
      Slávnostná vernisáž sa konala za účasti komisárky Ľuby Belohradskej a autorov Gabriely Gašparovej-Illešovej a Milana Lukáča. Príležitosť stretnúť sa so svojimi slovenskými kolegami nepremeškal ani známy francúzsky medailér slovenského pôvodu, majster Viliam Schiffer, ktorý si vystavené diela prezrel s veľkým obdivom.
      Záujem o výstavu prejavili aj účastníci 28. ročníka Medzinárodnej federácie medailérov (FIDEM), ktorý sa práve v týchto dňoch koná v Paríži. Medzi hosťami boli autori i zberatelia medailí z Japonska, Spojených štátov, Fínska a Ruska. Migaš sa zúčastnil na zasadaní Medziparlamentnej únie

 Ženeva 25. septembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR Jozef Migaš sa dnes zúčastnil na otvorení 171. zasadania Medziparlamentnej únie v Ženeve.
     S hlavným prejavom vystúpila predsedníčka švajčiarskeho parlamentu Liliane Maury-Pasquierová na tému Budúcnosť riešenia problematiky chudoby a práv detí.
      J. Migaš mal dnes na programe v rámci oficiálneho programu stretnutia so zástupcami krajanov vo Švajčiarsku. Polícia zrušila vyšetrovanie budapeštianskeho atentátu so slovenskými aktérmi

 Budapešť 25. septembra (TASR) - Polícia v prvom štvrťroku 2002 zrušila vyšetrovanie atentátu na budapeštianskej ulici Aranykéz, pri ktorom 2. júla 1998 zahynuli štyri osoby, z toho traja náhodní okoloidúci. V súvislosti s týmto a ďalšími prípadmi vydala maďarská polícia medzinárodný zatykač na viacerých členov slovenskej zločineckej skupiny, ktorej šéfom bol Jozef Roháč.
      Predstaviteľ polície dnes v Budapešti vyhlásil, že v prípade získania nových informácií okamžite obnovia proces vyšetrovania.  Maďarská polícia pripisuje na vrub slovenských mafiánov aspoň desať atentátov na jar a v lete v roku 1998. Medzi nimi výbuchy pri budove Zväzu mladých demokratov (FIDESZ) na Lendvayho ulici, pri bytoch politikov Józsefa Szájera a Józsefa Torgyána a pokus o likvidáciu Zoltána Seresa.
      V súvislosti s atentátom na ulici Aranykéz v centre maďarskej metropoly, ktorej cieľom bol podnikateľ Tamás Boros, polícia zistila, že vozidlo značky Polski Fiat 126 kúpil na falošné doklady člen Roháčovej skupiny Jozef Hamala. Boros pravidelne spolupracoval ako informátor s políciou, jeho auto vybuchlo v turistami obľúbenej časti mesta na poludnie. Popri troch náhodných obetiach bolo aj 20 zranených osôb.
      Na likvidáciu Borosa použili atentátnici 4-6 kilogramov trinitrotoluénu, ktorý odpálili diaľkovým ovládaním.


 Francúzski a slovenskí súčasní výtvarníci budú vystavovať v Banskej Bystrici

 Paríž 25. septembra (TASR) - Francúzsko-slovenská asociácia Culture Kontakt so sídlom v Le Raincy pri Paríži sa po dvoch rokoch vracia na Slovensko s ďalšou francúzsko-slovenskou výstavou súčasného umenia, tentoraz do Banskej Bystrice. Výstava pod názvom Concave/Convexe, ktorú pripravil Culture Kontakt v spolupráci so Štátnou galériou v Banskej Bystrici, prezentuje 14 francúzskych a slovenských súčasných umelcov tvoriacich v oblasti video projekcie, umeleckej fotografie a inštalácie.
      "Výber umelcov bol podnietený snahou vymknúť sa z predstavy konzervatívnej výstavy realizovanej v určitom tematickom kontexte. Pokúsili sme sa jednoducho o stretnutie s mladými výtvarníkmi a o konfrontáciu troch súčasných umeleckých disciplín: video, fotografia a inštalácia-objekt," povedala pre TASR predsedníčka asociácie Culture Kontakt Katarina Carillo.
      Asociácia sa už od roku 1994 snaží vytvoriť pôdu, na ktorej vzniká dialóg umelcov z rôznych umeleckých odborov a disciplín, a v rámci ktorej sa stretávajú a konfrontujú súčasné umelecké tendencie francúzskej a slovenskej kultúry.
      Francúzsky kurátor výstavy Philippe Piguet, ktorý je zároveň známym kritikom v oblasti výtvarného umenia, vybral sedem mladých umelcov: Valérie Belin, Stéphane Couturier, Joel Ducorroy, Anne Ferrer, Isabelle Lévénez, Samuel Rousseau, Jeanne Susplugas. Tvrdí, že všetkých spájajú hlavne ich odlišnosti. "Ak sa však u všetkých viac či menej explicitne nastoľuje otázka vzťahu k telu, k inému identifikovanému či anonymnému človeku, dokonca sa objavujú i sociálne problémy, treba za tým hľadať samotné súčasné umenie. Práve ono sa snaží viac ako inokedy zmeniť život a spôsob, ktorým sa nás dotýka prostredníctvom svojich znakov, prostriedkov a hodnôt, a to i vo všednom každodennom živote," povedal Ph. Piguet, ktorý pracuje hlavne v oblasti súčasného umenia.
      Alena Vrbanová, slovenská kurátorka výstavy prezentuje diela siedmich slovenských umelcov: Anny Daučíkovej, Mareka Kvetana, Otisa Lauberta, Petra Meluzína, Romana Ondáka, Karola Fischera a Jany Želibskej.
      Výstava, ktorú podporuje z francúzskej strany ministerstvo zahraničných vecí a Francúzsky inštitút v Bratislave, sa otvára 26. septembra a potrvá do 4. novembra. Ako prezradila K. Carillo, Culture Kontakt má už v pláne jej pokračovanie, akúsi druhú fázu, ktorá by sa mala uskutočniť v Paríži v priebehu budúceho roka.


 V Londýne si uctili N. Wintona - záchrancu židovských detí

 Londýn 26. septembra (TASR) - Na slávnosti v Londýne si v stredu uctili Nicholasa Wintona, ktorý pomohol zachrániť stovky židovských detí pred nacistickými koncentračnými tábormi počas druhej svetovej vojny.
      Deväťdesiattriročný Brit sa mohol po prvý raz stretnúť s niekoľkými zo 669 obyvateľov bývalého Československa, ktorých zachránil organizovaním vlakových transportov z Prahy do Londýna na začiatku vojny v roku 1939.
      Na slávnosti v kultúrnom centre Barbican mu odovzdal britský minister pre európske záležitosti Peter Hain list od premiéra Tonyho Blaira a nazval ho "britským Schindlerom".
      Na podujatí premietli aj dokumentárny film slovenského režiséra Mateja Mináča Nicholas J.Winton - Sila ľudskosti. "Tento film je oneskoreným uznaním vášho výnimočného hrdinského činu záchrany československých detí pred smrťou. Ľudia, ktorých ste zachránili, a ich deti, spolu tisíce ľudí, sú žijúcim a potešujúcim svedectvom vašej odvahy," napísal v liste T. Blair.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
 2. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 5. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 6. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 7. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 8. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
 9. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
 10. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
 1. Grantová výzva na vykonávanie činností informačných centier
 2. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
 3. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 4. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
 5. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
 6. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 7. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 8. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
 9. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
 10. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 1. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 5 867
 2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 4 682
 3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 4 123
 4. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 3 331
 5. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 056
 6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 042
 7. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 567
 8. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 559
 9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 077
 10. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM® 659

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Miliónové dotácie od Plavčana dostali aj pochybné firmy

Niektoré firmy, ktoré podporilo ministerstvo školstva, aby sa venovali vývoju a inováciám, nemajú s výskumom žiadne skúsenosti.

KOMENTÁRE

Minister Plavčan už dávno nemal existovať

Na znôšku legislatívnych náhod sa už nemôže pozerať ani koalícia.

ŠPORT

Tour bola bez Sagana nudná, no ponúkla aj nový objav

Vybrali sme päť najzaujímavejších momentov z tohtoročnej Tour de France.

KOMENTÁRE

Nemému Dankovi ani vlastná hovorkyňa nerozumie

Problém je v samotnej SNS a v jej softvéri.