Prešov 4. októbra (TASR) - Výsluchom štyroch súdnych znalcov z medicínskych odborov neurológia, psychiatria, psychológia a ďalších pokračuje dnes v Prešove štvrtý deň hlavné pojednávanie s obžalovaným Alojzom K. a spol.
Vyjadrili sa o možnej trestnej zodpovednosti dovedna piatich páchateľov, ktorí sú obžalovaní zo spáchania 9 skutkov, o. i. trestných činov vraždy, pokusu vraždy a vydierania. Znalci hovorili nielen o streľbe do renaulta na ceste medzi Spišským Štvrtkom a Hrabušicami, pri ktorej zahynula Žaneta Mirgová, ale aj o streľbe v žilinskej kaviarni Astória. Tam bol na mieste mŕtvy vtedajší boss podsvetia v Žiline a na Kysuciach Milan Holáň aj jeho strážca Stanislav Vnuk. Všetky prípady sa odohrali od júna do novembra 1997.
Z celkového počtu 14 súdnych znalcov malo byť dnes vypočutých 8 odborníkov, polovica z nich však pre pracovné zaneprázdnenie nemohla prísť. Pred senát preto predstúpia v závere hlavného pojednávania 25. októbra.