SME

KSS: V parlamente sa chcú venovať aj ľudským právam a ekológii

BRATISLAVA 5. októbra (SITA) - Komunistická strana Slovenska (KSS) má v parlamente záujem o tie výbory, ktoré sa venujú otázkam ľudských práv, verejnej správe a životnému prostrediu, uviedol na dnešnej tlačovej besede predseda KSS Jozef Ševc. KSS má záuje

m o dve kreslá predsedov a o posty dvoch podpredsedov výborov NR SR. Presné rozdelenie ôsmich klubov, ktoré získala opozícia, prinesie až stretnutie lídrov jej strán - Vladimíra Mečiara, Roberta Fica a J. Ševca. Rokovanie by mal podľa Ševca zvolať predseda Smer-u R. Fico koncom budúceho týždňa. Na dnešnej tlačovej besede sa predstavilo aj vedenie poslaneckého klubu KSS, jeho predsedom sa stal I. Hopta, podpredsedníčkou Dagmar Bollová.
"Do komunálnych volieb ide KSS ako samostatná politická strana, no nebráni sa ani spolupráci s inými politickými subjektmi," povedal podpredseda KSS Ivan Hopta. Podľa Ševca už zaznamenali záujem o spoluprácu aj zo strany vládnych strán. Predseda KSS konkretizoval, že zatiaľ dostali ponuku na spoločný postup v komunálnych voľbách od KDH a SDKÚ. Ide najmä o obce, v ktorých KSS uspela v parlamentných voľbách.
Riešenie otázky nezamestnanosti, problémov školstva a zdravotníctva sú hlavné oblasti, na ktoré sa chce KSS sústrediť pri príprave na decembrové komunálne voľby. Komunisti chcú napríklad oživiť tradičnú výrobu jednotlivých častí Slovenska. Ako pre agentúru SITA uviedol podpredseda KSS Ivan Hopta, v mnohých obciach sa chcú sústrediť aj na riešenie zlej dopravnej situácie. "Najmä v obciach na východnom Slovensku často počas víkendov nepremávajú autobusy. Obávame sa taktiež, že po prechode zdravotníckych zariadení pod samosprávu nastane ich krach. Štát sa zbavil toho, čo nevie riešiť," povedal.
Po minulých komunálnych voľbách reprezentovalo politiku KSS podľa Hoptu 25 starostov obcí a primátorov miest a viac ako 500 poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev. V blížiacich komunálnych voľbách ráta KSS s niekoľkonásobným počtom kandidátov. "Predpokladám, že konečné číslo sa bude pohybovať v tisícoch a že aj tých, ktorí uspejú bude oveľa viac," konštatoval Hopta. Háčik je podľa neho v tom, že v dôsledku novely zákona o obecnom zriadení bude oproti súčasnosti asi o tretinu menej miestnych volených predstaviteľov. "KSS preto pripraví návrh na zmenu zákona o obecnom zriadení," dodal Hopta.


pu
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 93 228
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 869
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 559
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 457
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 646
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 529
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 252
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 649
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Desire Doue oslavuje gól do siete Aston Villy.

Francúzsky majster nedovolil anglickému súperovi takmer nič.


a 1 ďalší
Futbalista Barcelony Raphinha (vpravo) sa teší z gólu.

Dva góly domácich strelil poľský kanonier Robert Lewandowski.


a 1 ďalší
Hokejisti Nitry sa tešia z gólu.

Úradujúci majster si vybojoval tri mečbaly.


a 1 ďalší
Stano Benčat, Ondrej Rusnák a Boris Valábik debatujú v podcaste Hokejový BOSS.

Pozrite si a vypočujte si najnovší diel podcastu Hokejový BOSS.


SkryťZatvoriť reklamu