BRATISLAVA. Ministerstvo obrany zabezpečilo príbuzným ťažko zraneného vojaka s poranením hlavy, aby mohli zostať v jeho blízkosti.
V areáli špičkovej vojenskej nemocnice Landstuhle majú bezplatné ubytovanie a vojaka môžu každý deň navštevovať.
"Snažíme sa vyjsť v ústrety im príbuzným, aby sme im pomohli zvládnuť ich ťažkú situáciu," povedal minister obrany Martin Glváč.
Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Peter Vojtek informoval, že druhý ťažko zranený vojak, ktorý pri teroristickom útoku v Afganistane utrpel priestrel hrudníka, by sa mal v najbližších dňoch podrobiť operácii.
"Pevne veríme, že zdravotný stav oboch vojakov sa bude postupne zlepšovať," vyjadril nádej Vojtek.
Vojaci utrpeli ťažké zranenia 9. júla pri streľbe zo strážnej veže medzinárodného letiska v Kandaháre. Strieľal na nich príslušník afganskej armády.
Pri útoku prišiel o život príslušník strážnej jednotky Daniel Kavuliak. Ďalší štyria slovenskí vojaci boli zranení ľahko.