SME

Odvolávanie premiéra prekročilo mieru slušnosti, tvrdí Paška

Podľa predsedu Národnej rady sa do parlamentu dostali ľudia, ktorí nerešpektujú niektoré zaužívané pravidlá.

(Zdroj: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

BRATISLAVA. Tohtotýždňové odvolávanie premiéra v parlamente je legitímna politická agenda, druhá vec je spôsob a argumenty, ktoré sa na to zvolili, povedal v diskusii Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko predseda Národnej rady Pavol Paška zo Smeru.

Podľa Pašku sa žiaľ do parlamentu dostali a legitímne boli zvolení ľudia, ktorí nerešpektujú niektoré zaužívané pravidlá nielen v slovenskom parlamente, ale vôbec v parlamentarizme Európy.

Podľa jeho názoru sú to ľudia, "ktorí väčšinou reprezentujú neštandardné strany, kde ťažko identifikovať nejaký program, ťažko identifikovať nejakú hodnotovú výbavu, ich headline je zaujať za každú cenu a ad hoc prichádzať s niečím, čo im dáva možnosť prezentovať sa najmä pred médiami, pred kamerami".

SkryťVypnúť reklamu

V súčasnosti však už podľa Pašku začínajú prekračovať niektoré miery slušnosti.

Podľa predsedu Most-Híd a poslanca parlamentu Bélu Bugára netreba priebeh schôdze o odvolávaní premiéra Roberta Fica pre kauzu kúpy 49 percent podielu matky SPP miešať s jej obsahom.

Nesúhlasí s konaním premiéra, ktorý po tom ako vystúpil s prejavom, vyzval členov vlády a poslanecký klub Smeru na odchod z rokovacej sály.

Na druhej strane súhlasí s tým, že v parlamente sú poslanci, ktorí si parlamentnú pôdu mýlia s Hyde Parkom.

Paška a Bugár v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu, RTVS prezentovali odlišné názory Smeru a opozície na kúpu materskej firmy SPP. Podľa opozície je stratová, Smer však tvrdí, že nie je.

Paška tvrdí, že cieľom zmeny vlastníckych pomerov v SPP je pokúsiť sa o to, aby mal štát možnosť ovplyvňovať cenu plynu. "Ľudia budú mať garantované ceny plynu," povedal Pavol Paška.

SkryťVypnúť reklamu

Bugár si však myslí, že garantované ceny by sa dali zabezpečiť aj inak. Exituje nebezpečie, že firma sa zadlží, nevieme totiž ako sa jej bude dariť o niekoľko rokov, zdôraznil v závere diskusie.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 88 433
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 672
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 380
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 449
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 119
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 458
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 231
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 508
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Inter Bratislava - Dziki Varšava: LIVE STREAM zo zápasu Severoeurópskej ligy ENBL

Sledujte s nami LIVE STREAM zo zápasu semifinále Severoeurópskej ligy ENBL: BK Inter Bratislava - Dziki Varšava.


Belgický cyklista Tim Merlier.

Tradičné preteky vo Flámsku a Holandsku majú úplne rovinatý profil a o triumf tak bojovali šprintéri.


TASR
Americká tenistka Jessica Pegulová.

Slovenské tenistky čakajú súboje proti tenistkám Dánska a USA.


Na snímke slovenský hokejista Libor Nemec počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.

Mladý útočník si odbije debut v seniorskej reprezentácii.


Martin Turčin
SkryťZatvoriť reklamu