Predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj vystúpi na medzinárodnej konferencii s názvom Katolícka cirkev a ľudské práva.
BRATISLAVA. Na Slovensko pricestuje budúci mesiac predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj, ghanský kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson.
Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.
Kardinál vystúpi na medzinárodnej konferencii v Bratislave s názvom Katolícka cirkev a ľudské práva, ktorá sa uskutoční 4. marca.
"Veľmi sa tešíme, že otec kardinál pricestuje na Slovensko. Je to pre nás veľká pocta," uviedol výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský. Ako dodal, kresťania boli v dejinách vždy obrancami ľudských práv.
"V aktuálnej diskusii o ľudských právach, ktorá prebieha i na Slovensku, chceme poukázať na to, že kresťania sú vo svete najvýznamnejšími ľudskoprávnymi aktivistami. Sme vďační, že v tejto debate zaznie hlas Svätej stolice," dodal Ziolkovský.
Ide o druhú návštevu afrického kardinála na Slovensku, ktoré naposledy navštívil ešte v septembri 2010.
Vtedy zavítal na púť biskupov a delegátov európskych biskupských konferencií z Maďarska cez Slovensko do Mariazellu.