Súhrn správ domácej redakcie z 3. novembra

PREZIDENT: Schuster blahoželal slovenským tenistkám k víťazstvu K vynikajúcemu výkonu slovenských tenistiek a k ich historickému víťazstvu v Pohári federácie dnes zablahoželal prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster. Krátko po odohratí víťazného

finálového zápasu v španielskom Maspalomas poslal slovenskému fedcupovému tímu blahoprajný telegram. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Ján Füle. Slovensko zásluhou tímu, v zložení: Daniela Hantuchová, Janette Husárová, Henrieta Nagyová, Martina Suchá s kapitánom Tomášom Malikom, sa po víťazstve nad Španielskom (3:1) po prvý raz zapísalo do listiny víťazov Pohára federácie tenistiek.

NR SR: Poslanci sa zídu v utorok na 2. schôdzi parlamentu
Noví poslanci zasadnú v utorok po druhý raz do parlamentných lavíc, aby počas 2. schôdze Národnej rady SR v III. volebnom období mohli nastúpiť do parlamentu po zložení sľubu 12 náhradníci na neuplatňované mandáty za členov vlády. Následne odsúhlasia návrh zahraničného výboru na vymenovanie poslancov za členov a vedúcich stálych delegácií NR SR do medzinárodných parlamentných organizácií. Po skončení tejto schôdze bude hneď nasledovať tretia. Jej úvod bude patriť premiérovi Mikulášovi Dzurindovi, ktorý prednesie Programové vyhláseniu vlády SR a žiadosť nového vládneho kabinetu o vyslovenie dôvery.

MARKÍZA: Novela zákona o štátnom podniku umožňuje tunelovanie
Poslanci predchádzajúceho parlamentu stihli pár týždňov pred koncom ich funkčného obdobia schváliť novelu zákona o štátnom podniku, ktorá podľa TV Markíza umožňuje šokujúce obohacovanie sa členov dozornej rady v štátnych podnikoch. Ako ďalej odznelo v hlavnej spravodajskej relácii tejto televízie, členovia dozornej rady môžu podľa prijatej novely poberať podiel zo zisku štátneho podniku. V extrémnom prípade členovia dozornej rady si môžu rozdeliť celý zisk a neporušia tým zákon. Minister hospodárstva Robert Nemcsics uviedol, že teoreticky je naozaj možné tunelovanie cez tento kanál - a ak to právne analýzy potvrdia, bude nevyhnutné iniciovať zmenu zákona. Predseda ústavnoprávneho výboru NR SR Ján Drgonec vzniknutú situáciu označil "za absurdný prípad zákonom danej možnosti tunelovania štátneho majetku".

STV: Rezort obrany nakupuje nové autá
Ministerstvo obrany SR (MO SR) v čase všeobecného šetrenia verejných výdavkov nakupuje pre svojich úradníkov nové autá. Dodávka vozidiel je plánovaná na budúci týždeň a pohltí až 27 miliónov z rezortného rozpočtu. Ako odznelo v Novinách Slovenskej televízie (STV), z ozbrojených síl sa ozývajú hlasy, že takýto balík peňazí sa mal radšej využiť na zvýšenie bojaschopnosti vojska. Vozový park MO SR obohatí 41 áut Škoda Fabia a 14 Octavii. Iba dve vozidlá majú špeciálnu výbavu pre protipožiarne zložky rezortu. Ostatné dostanú úradníci ministerstva a generálneho štábu, ktorí sa doteraz vozili na autách Mitsubishi, Golf a Passat. Už minulý rok nakúpil rezort obrany 15 nových Fabii.

VLÁDA: V pondelok mimoriadne o svojom programovom vyhlásení
Vládny kabinet sa v pondelok zíde na mimoriadnom rokovaní, ktorého jediným bodom je prerokovanie Programového vyhlásenia vlády SR (PVV). Premiér Mikuláš Dzurinda program vlády potom v utorok prednesie na schôdzi Národnej rady SR a požiada parlament o vyslovenie dôvery pre svoj kabinet. Poslanci budú mať týždeň čas na prerokovanie programového vyhlásenia vo výboroch za účasti členov Dzurindovej vlády. V rokovacej sále sa opäť zídu v utorok 12. novembra, aby hlasovaním rozhodli o programovom vyhlásení a dôvere vláde. Základom vyhlásenia by mali byť programové tézy, na ktorých sa lídri stredopravých strán - Mikuláš Dzurinda (SDKÚ), Béla Bugár (SMK), Pavol Hrušovský (KDH) a Pavol Rusko (ANO), dohodli ešte začiatkom októbra.

VLÁDA: Bude viac profesionálnych ochrancov prírody
Počet profesionálnych strážcov ochrany prírody by sa mal na Slovensku zvýšiť zo súčasných 31 na 170 do roku 2006. Vyplýva to z materiálu, ktorý na stredajšie rokovanie vlády predložil minister životného prostredia Lázsló Miklós. Počet strážcov by sa mal prioritne zvýšiť najprv v národných parkoch a potom aj v chránených krajinných oblastiach a regionálnych správach ochrany prírody a krajiny. Predpokladané finančné náklady, ktoré si zvýšenie profesionálnych strážcov vyžiada, sa odhadujú na vyše 30 miliónov korún.

VLÁDA: Zákon o konflikte záujmov v pripomienkovom konaní
Návrh ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných činiteľov, tzv. zákon o konflikte záujmov, predložil už minister spravodlivosti Daniel Lipšic na pripomienkové konanie. Ako agentúru SITA informoval hovorca ministerstva Richard Fides, pripomienkové konanie je do 15. novembra, potom návrh zákona pôjde do Legislatívnej rady vlády. Na rokovanie vládneho kabinetu by sa mal dostať do konca roka. R. Fides doplnil, že podľa predpokladov, by sa poslanci týmto návrhom zákona v Národnej rade SR mali zaoberať najneskôr vo februári.

MÉDIÁ: V pondelok si RVR vypočuje žiadateľov o voľné frekvencie
Náročné rozhodovanie čaká v pondelok a utorok členov Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR). Najprv si licenčný orgán vypočuje všetkých žiadateľov o voľné rozhlasové a televízne frekvencie a v utorok bude rozhodovať, kto akú dostane. O 12 rozhlasových a 11 televíznych frekvencií sa celkovo hlási 20 žiadateľov.

MARKÍZA: Harabin mal Čarnogurského svojím spôsobom rád
Predsedovi Najvyššieho súdu SR (NS SR) Štefanovi Harabinovi, ktorý mal s exministrom spravodlivosti Jánom Čarnogurským viaceré konflikty, je tak trochu ľúto, že Čarnogurský už nie je šéfom rezortu spravodlivosti. Ako priznal v dnešnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo, Čarnoguského mal svojím spôsobom rád - aj keď podľa neho - "nehral vždy fér". Ako Harabin dodal, Čarnogurský, ako aj nový minister spravodlivosti Daniel Lipšic sú osoby, kvôli ktorým sa aj keď nerád, dostal veľmi často na televíznu obrazovku. Ako na adresu Lipšica ďalej uviedol, je rád, že v kresle ministra spravodlivosti dochádza k určitej personálno-politickej kontinuite, "lebo aspoň vie, čo môže očakávať". Ministra však vzápätí obvinil z "nelegálneho spojenectva s tzv. nezávislými vybranými žurnalistami".

STV: Podľa Kaníka vláda predloží nový zákon na pomoc matkám
Nový zákon na pomoc matkám s deťmi, na ktoré ich otcovia neplatia výživné, by mal byť pripravený v prvom polroku budúceho roku. V diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O päť minút dvanásť to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník. Zdôraznil, že na rozdiel od zákona o náhradnom výživnom a o fonde náhradného výživného, ktorý vláda navrhuje zrušiť, nová právna norma by mala byť postavená na tom, že štát pomôže sociálne odkázaným matkám zabezpečiť "dobrých a kvalifikovaných právnikov". Kaník s ministrom zdravotníctva Rudolfom Zajacom sa zhodli na tom, že vládou pripravované zmeny v sociálnej oblasti, nie sú reštrikciou voči občanovi, ale znamenajú väčšiu adresnosť. Poslankyňa HZDS-ĽS Irena Belohorská konštatovala na margo avizovaných zmien, že sa ukazuje, že "pred voľbami prijímala vláda guľášové zákony, teda také, ktoré boli súčasťou predvolebnej kampane a občanom nepovedala, že po takomto guľáši ich bude veľmi dlho páliť žalúdok". Vláda sa podľa Belohorskej rýchlo vyfarbila a verí, že sa to odrazí aj v komunálnych voľbách. Každá vláda má právo robiť poriadky, ale Dzurindova vláda robí poriadky sama po sebe - a to je to najtragickejšie, zdôraznil predseda Smeru Robert Fico. Fico je síce za to, aby sa robil poriadok tam, kde treba, no je proti tomu, že sa celá ťarcha má preniesť na občana.

SMER: Predsedníctvo o komunálkach, kampani a schôdzi NR SR
Predseda Smeru Robert Fico predloží v pondelok na predsedníctve strany analýzu predvolenej kampane strany, ktorej vypracovaním ho poverili jeho členovia na predchádzajúcom októbrovom zasadnutí. Ako informoval agentúru SITA vedúci mediálneho oddelenia strany Smer Marek Maďarič, materiál bol koncipovaný aj na základe výsledkov prieskumu a podnetov z členskej základne. "Nepôjde teda o subjektívny názor vedenia strany, ale o informáciu objektivizovanú prieskumom a spätnou väzbou od radových členov," vysvetlil Maďarič. Ako R. Fico už skôr pre média uviedol - myslím, že sme v kampani urobili dve chyby.

JOJ: Kaníkovi je jedno, kto k akému etniku patrí
"Mne je úplne jedno, kto patrí k akému etniku," povedal v dnešnej diskusnej relácii TV JOJ Sedmička minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník. Podľa jeho slov, na ministerstve sa nepozerá na ľudí ako na Rómov a Nerómov a ani sa neobáva nárastu rómskej kriminality po zavedení stropu 10 500 korún na výšku sociálnej dávky pre jednu rodinu. Táto čiastka je nižšia, než súčet dvoch minimálnych miezd a odstraňuje deformáciu v sociálnom systéme, kedy je výhodnejšie nepracovať, poznamenal Kaník. "Šetrili ste na dôchodcoch, študentoch a invalidoch," myslí si o škrtoch v sociálnej oblasti opozičný poslanec Miroslav Maxon z HZDS. Podľa neho štát presúva v sociálnej oblasti príliš veľké bremeno na samosprávu bez pridelenia dostatočných finančných zdrojov. Maxon nepovažuje Slovensko za inštitucionálne dostatočne pripravené na vstup do Európskej únie (EÚ). To nám podľa neho po vstupe sťaží využívanie zdrojov zo štrukturálnych a kohéznych fondov EÚ.

PROKURATÚRA: Kauza odpočúvania Romana K. nemá konca
Už takmer rok pracuje prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava 1 na kauze odpočúvania advokáta Romana K. Ešte 15. novembra 2001 vtedajší bratislavský okresný prokurátor Michal Barila agentúre SITA potvrdil, že na základe pokynu Generálnej prokuratúry SR sa začalo trestné stíhanie vo veci pre trestné činy zneužitia právomoci verejného činiteľa a ohrozenia štátneho tajomstva v súvislosti s touto kauzou. GP SR sa spolu s policajnou inšpekciou prípadom zaoberala. Hoci inšpekcia nezistila porušenie zákona, ale iba disciplinárny priestupok, GP mala iný názor a dala návrh na trestné stíhanie vo veci. Ako agentúre SITA povedal súčasný okresný prokurátor Bratislava 1 Stanislav Lešo, prípad stále nie je ukončený, dokonca ani nikto nie je v kauze obvinený. Odmietol však tvrdenia, že sa ním prokurátor, ktorý ho má pridelený, nezaoberá. Netrúfol si však odhadnúť, kedy bude prípad ukončený.

POLÍCIA: Stovka skínov v Svrčinovci, 24 zadržaných
V motoreste pri benzínovom čerpadle na Kysuciach v Svrčinovci v Čadčianskom okrese sa stretlo v noci nadnes asi 100 prívržencov hnutia skinhead. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov však v motoreste museli zasiahnuť aj policajné hliadky. Tie predviedli na policajné útvary 24 osôb. V súčasnosti robí polícia domové prehliadky a trestnú činnosť podozrivých dokumentujú vyšetrovatelia justičnej polície. Agentúru SITA o tom informoval Ján Bazovský z tlačového oddelenia ministerstva vnútra.

POLÍCIA: Skinhead František J. zo Svrčinovca čelí obvineniu
Vyšetrovateľ justičnej polície v Čadci obvinil dnes 31-ročného Františka J. zo Svrčinovca z trestného činu podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov. Ako informoval agentúru SITA Ján Bazovský z tlačového oddelenia ministerstva vnútra, tohto muža policajti predviedli na oddelenie spolu s ďalšími 23 skínmi, ktorí sa zišli v noci nadnes v motoreste pri benzínovom čerpadle v Svrčinovci. V motoreste bola skupina asi 100 prívržencov hnutia skinhead. František J. bol pritom akýmsi organizátorom tohto stretnutia.
Policajti urobili domovú prehliadku v byte a obchode Františka J. a zaistili videokazety a knihy, medzi ktorými bol aj Hitlerov Mein Kampf. U tohto bývalého príslušníka slovenskej armády sa policajtom podarilo nájsť aj nelegálne držanú zbraň.

NITRACANIS: Šampiónom výstavy psov sa stal anglický buldog
Za najkrajšieho psa víkendovej výstavy Nitracanis dnes podvečer v areáli výstaviska Agrokomplex v Nitre vyhlásili anglického buldoga nazvaného Hold dream et jubilée, s ktorým prišiel pod Zobor Štefan Šinko zo Slovinska. V sobotu si titul najkrajšieho psa dňa odniesol Sky teriér nesúci meno Flanagon XCL Amation, patriaci nitrianskemu chovateľovi Róbertovi Kanásovi. Ako uviedol pre agentúru SITA hlavný rozhodca výstavy a prezident Slovenskej kynologickej jednoty Štefan Štefík, za pozitívum označuje to, že slovenské výstavy, na rozdiel od iných európskych krajín, majú stúpajúcu tendenciu počtu prihlásených psov. "Vďačíme tomu hlavne za to, že psov hodnotia neutrálni rozhodcovia, čo zabezpečuje vyššiu mieru objektivity,“ skonštatoval Štefík.

ENVIRO: Briti podporujú udržateľný rozvoj Slovenska
Britský Department pre medzinárodný rozvoj (DFID) podporil na Slovensku sériu troch seminárov o uplatňovaní trvalo udržateľného rozvoja na miestnej úrovni. Prvý seminár pre samosprávy a samosprávne kraje sa uskutoční v bratislavskom Primaciálnom paláci 26. novembra. Cieľom odborných podujatí je prezentovať rozvojové plány na príklade obce Dunajská Lužná pri Bratislave a komunitného rozvoja regiónu Spiša. Miestne rozpočty samospráv sú značne poddimenzované a nie sú schopné financovať rozvojové programy, čo vedie k nezamestnanosti, chudobe a k apatii vidieckeho obyvateľstva.

ENVIRO: Greenpeace za rozmanitosť života na Zemi
Experti organizácie Greenpeace vyzývajú účastníkov 12. zasadnutia členských krajín Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES) na aktívnejšiu ochranu živočíchov a rastlín, uvádzajú ochranári v stanovisku, ktoré agentúre SITA pri príležitosti dnes sa začínajúceho zasadnutia v Santiagu de Chile poskytol hovorca Greenpeace Juraj Rizman. Na podujatí sa zúčastní aj delegácia Greenpeace a jej odborný tím bude presadzovať zaradenie troch nových rastlinných a živočíšnych druhov do medzinárodných zoznamov ohrozených druhov CITES, ako aj udržanie ochrany veľrýb na doteraz platnej úrovni.

ENVIRO: Niektoré porasty zasadené ochranármi OZ TATRY boli poškodené
Občianske združenie Tatry, ktoré za projekt 10 000 stromov Liptova získalo tohtoročnú druhú cenu japonskej nadácie Sasakawa Peace Foundation za životné prostredie, ďalšiu výsadbu v Liptove už neplánuje. Chce sa sústrediť na starostlivosť o vysadené porasty. Ako agentúru SITA informoval Rudolf Pado z OZ Tatry, v niektorých lokalitách bola nová zeleň pri poľnohospodárskych prácach napriek upozorneniam poškodená. V Liptove v rámci oceneného projektu dobrovoľníci vysadili takmer 14 000 stromov. Ekologickú obnovu krajiny plánuje OZ Tatry spolu so združením Zachráňme Letanovský mlyn na jar budúceho roku opäť v ochrannom pásme Národného parku Slovenský raj, kde predpokladajú výsadbu nových porastov za približne 50 000 korún.

METRO: Valné zhromaždenie spoločnosti o odvolaní Kovalčíka
Valné zhromaždenie spoločnosti Metro Bratislava v pondelok rozhodne o návrhu na odvolanie riaditeľa spoločnosti Vladimíra Kovalčíka. Návrh na jeho odvolanie podal 29. októbra bratislavský primátor Jozef Moravčík a odôvodnil ho zbytočnými prieťahmi spojenými so začatím výstavby Mosta Košická. Majoritným akcionárom spoločnosti je totiž mesto Bratislava.

BRATISLAVA: BSK dorieši problém domova vo Veľkom Bieli
Domov sociálnych služieb (DSS) pre mentálne postihnuté ženy nachádzajúci sa v súčasnosti v kaštieli vo Veľkom Bieli v Seneckom okrese, nebude pravdepodobne v budúcnosti na tento účel využívaný. DSS je totiž od 1. júla v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), ktorý odmieta investovať peniaze do budovy, v ktorej má až 77-percentný podiel reštituent. Kaštieľ je reštitučným sporom zaťažený už dlhé roky - a aj keď bol reštitučný nárok uznaný, chýba dohoda o finančnom vyrovnaní štátu. DSS pre mentálne postihnuté ženy by mal vzniknúť v budúcnosti v Plaveckom Podhradí v Malackom okrese prevodom majetku v správe Ministerstva obrany SR na BSK. Nový domov s plánovanom kapacitou 150 osôb chcú vybudovať do roku 2005. So začiatkom výstavby ráta Ľubomír Roman v druhej polovici budúceho roka. Do toho času plánuje umiestniť do objektu aspoň mobilné vykurovanie.

JASKYNE: Zlá diera v Lipovciach zamkla svoje podzemné poklady
Tento víkend sa skončila sezóna aj v šarišskej krasovej jaskyni Zlá diera pri Lipovciach v Prešovskom okrese. Ako pre agentúru SITA povedal jej správca Rudolf Košč, jeseň nebola kvôli zlému počasiu priaznivá, ale od apríla si prišlo pozrieť dolomitové útvary, ktoré sa skrývajú hlboko pod zemou, okolo 5000 návštevníkov. Do podzemia sa vchádza s prilbou na hlave, na ktorej je karbidka, iné osvetlenie v jaskyni nie je. Aj počas tejto sezóny sa väčšina hostí rozhodla pre štandardnú trasu, ktorá trvá približne 45 minút a ponúka prehliadku krasových útvarov a archeologických nálezov. Vďaka fantázii sprievodcov má každý väčší útvar svoje tajuplné pomenovanie a viaže sa k nemu vzrušujúci príbeh. Školské zájazdy dostávali ako bonus aj základné informácie o faune a flóre s dôrazom na jej ochranu, a tak návšteva jaskyne spojená s pobytom v jej okolí bola vždy dobrou environmentálnou školou pre deti.

CIRKVI: Evanjelizácia cez satelit ProChrist
Kresťanské cirkvi v Európe pripravujú satelitnú evanjelizáciu ProChrist 2003, do ktorej sa zapájajú aj slovenské mestá. Ako informovalo tlačové oddelenie Generálneho biskupského úradu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku (ECAV), vďaka spolupráci viacerých cirkví sa spojilo 44 miest, čo znamená takmer 60-percentný nárast oproti minulým rokom. Satelitná evanjelizácia by mala sprístupniť výklad Biblie a základov kresťanstva a zároveň spojiť kresťanov celej Európy.

CHARITA: Nový hospic na Spiši
V obci Ľubica v Kežmarskom okrese vyrastie hospic pre nevyliečiteľne chorých a zomierajúcich pacientov. Vybuduje ho Spišská katolícka charita (SpKCH), ktorá s výstavbou domu Charitas - Hospic svätej Alžbety začína v týchto dňoch. Ako uviedol riaditeľ SpKCH Peter Maľučký, stavebné práce sú rozpočítané na dva roky a ak všetko pôjde bez komplikácií, celé dielo by malo byť dokončené v roku 2005. Hospic má pre Spišskú diecézu priniesť nový rozmer služby ľuďom v núdzi.

NEVIDIACI: Deň nevidiacich sa spája s Valentinom Haüyom
Zrakovo postihnutí na Slovensku a v Česku si už od roku 1946 pripomínajú 13. novembra ako Deň nevidiacich. Okrem neho sa v jeseni slávi Medzinárodný deň bielej palice, ktorý zaviedla 15. októbra roku 1980 Medzinárodná rada pre blaho slepcov. Novembrový Deň nevidiacich sa vzťahuje na výročie narodenia zakladateľa prvého výchovno-vzdelávacieho ústavu pre nevidiacich Valentina Haüya (Valentena Ajia). Valentin Haüy sa narodil roku 1745 vo Francúzsku a stal sa uznávaným filológom. Ponižujúce vystúpenie smiešne kostýmovaných slepcov z cirkevného útulku v reklame istej parížskej kaviarne ho priviedlo k hľadaniu prostriedkov na získanie väčšej dôstojnosti a osobnej nezávislosti zrakovo postihnutých.

FOTO: V Dolnom Kubíne štyri kontinenty objektívom J. Bengla
Na november - v rámci Mesiaca fotografie 2002, pripravila Oravská galéria v Dolnom Kubíne výstavu Jaroslava Bengla - Trinásť malých zastavení (po Európe, Amerike, Ázii a Afrike). Otvoria ju vo štvrtok, 7. novembra, o 16:30 vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu. Tridsaťročný český amatérsky fotograf si vybral Dolný Kubín za miesto premiéry svojej prvej autorskej výstavy. Zostavil ju zo záberov, ktorými zachytil krajinu a každodenný život štyroch kontinentov počas ciest v rokoch 1998 až 2002.

HASIČI: Požiar spôsobil šalianskej firme škodu 200 000 korún
Vyše 200-tisícovú škodu si vyžiadal požiar v kancelárii šalianskej súkromnej spoločnosti, ktorý vznikol po jednej hodine v noci na dnes. Hasiči svojim zásahom uchránili hodnoty vo výške pol milióna korún. Ako informoval agentúru SITA Dezider Erdélyi z Hasičského a záchranného zboru (HZZ) v Nitre, oheň spôsobil škody predovšetkým na výpočtovej technike a príčina jeho vzniku sa v súčasnosti vyšetruje. Šalianski hasiči museli zasahovať aj v sobotu večer, kedy vznikol požiar vinou poruchy na plynovom sporáku. Škodu vyčíslili na jeden tisíc korún a uchránené hodnoty predstavujú 20 000 Sk.

fa

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách
 2. 6 dôvodov, prečo začať posielať peniaze cez VIAMO (a ako na to)
 3. Stačí len mechanické, alebo elektronické zabezpečenie vozidla?
 4. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície?
 5. Atraktívnejšie učenie vďaka digitálnym technológiám
 6. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy!
 7. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 8. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 9. Rastie nám pokrivená generácia?
 10. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 1. FSEV UK v Bratislave: Prax je súčasťou študijných programov
 2. 6 dôvodov, prečo začať posielať peniaze cez VIAMO (a ako na to)
 3. Hyundai Tucson Shadow určite nezostane v tieni.
 4. Stačí len mechanické, alebo elektronické zabezpečenie vozidla?
 5. Exkurzia odborárov a absolventov SvF STU v Bratislave 2017
 6. Zvolen: Zvolenčania myslia na zabezpečenie svojich domovov
 7. Detské zúbky sú veda
 8. Atraktívnejšie učenie vďaka digitálnym technológiám
 9. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície?
 10. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách
 1. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 8 038
 2. Rastie nám pokrivená generácia? 3 147
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 2 673
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 2 009
 5. 6 dôvodov, prečo začať posielať peniaze cez VIAMO (a ako na to) 1 655
 6. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 1 205
 7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 197
 8. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy! 1 115
 9. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji 963
 10. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách 900

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Neprehliadnite tiež

Domov

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Marianna Varjanová už vyše 20 rokov podniká v cestovnom ruchu v okrese Bardejov. Hovorí, že viac ako podporu by od úradov chcela pokoj.

Domov

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

Domov

Režisérka Nvotová: Dúfam, že školení o korupcii sa zúčastní aj Fico

Protikorupčné pochody majú zmysel, aj keď požiadavky študentov zostávajú zatiaľ nevypočuté, hovorí pre SME režisérka Tereza Nvotová.

Domov

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac

Minister Kažimír prezidentovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva. Aliancia Fair-play varuje pred zneužívaním témy proti politickým súperom.