SME

Dajte mi aspoň sto dní, hovoril prezident Kiska v Banskej Bystrici

Andreja Kisku v meste neprivítal nikto z najvyšších predstaviteľov mesta ani župy.

Andrej Kiska počas návštevy Banskej Bystrice zavítal aj do detskej fakultnej nemocnice.Andrej Kiska počas návštevy Banskej Bystrice zavítal aj do detskej fakultnej nemocnice. (Zdroj: SME - JÁN KROŠLÁK)

Agentúrne spravodajstvo sme nahradili autorským článkom denníka SME

BANSKÁ BYSTRICA. Prezidenta Andrej Kisku prišlo pozdraviť v Banskej Bystrici len niekoľko ľudí. Časť z nich prišla za prezidentom so svojimi problémami.

„Ani ruku nám nepodal. Mohol nás aspoň pozdraviť. Prvý dojem veľmi zlý,“ konštatovala staršia Banskobystričanka po Kiskovom príchode do sídla regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta na námestí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Musíte sa uspokojiť aspoň so mnou,“ odpovedal sklamanej žene starší muž v okuliaroch, ktorému adresovala poznámky.

SkryťVypnúť reklamu

Na prezidenta si počkal aj Jaro Matuška, predseda Občianskeho združenia JRD - Jedinečná rómska dielňa z Lučenca. Chcel mu ukázať hru Rómske človeče. Hrací kameň si zaregistroval v Úrade priemyselného vlastníctva.

„Obaly aj hracie kamene môžu vyrábať sami v chránenej dielni. Rómske človeče je o tom, že budú mať prácu a deti sa môžu hrať. Pravidlá som dal preložiť do maďarčiny a budú aj v rómskom jazyku,“ hovoril zanietene.

Chce cestovať po regiónoch

Kiska po stretnutí s vedením svojej banskobystrickej kancelárie konštatoval, že o zmenách je ešte predčasné hovoriť.

„Dajte mi aspoň sto dní, potom uvidíme, čo všetko budem môcť zmeniť. Spoznávam sa so všetkými pracovníkmi kancelárie prezidenta, nasávam systém práce, aj v Bratislave som ešte len niekoľko dní,“ povedal prezident.

SkryťVypnúť reklamu

Kiska neuvažuje zatiaľ o tom, žeby striedavo úradoval v Bratislave, Banskej Bystrici aj v Košiciach. Zdôvodnil to tým, že bázu kancelárie aj vedúcich oddelení má v Bratislave.

„To neznamená, že by som sem nemal chodiť. Chcem cestovať po regiónoch, stretávať sa s ľuďmi, počúvať problémy, aby sme ich mohli riešiť.“

Na previerku nevidí dôvod

Prezidenta rozosmiala otázka, či požiada o bezpečnostnú previerku.

„Ako viete, prezident nemusí mať bezpečnostnú previerku a nevidím dôvod, prečo by som to mal robiť, aleee...,“ na chvíľu sa odmlčal a dodal: „To je asi tak všetko“.

Kiska navštívil aj malých onkologických pacientov v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou. Keď vyšiel po približne trištvrte hodine z oddelenia a napísal pozdrav ťažko chorému chlapcovi, nebránil sa emóciám.

SkryťVypnúť reklamu

„Nedá sa, aby nevypadla aj slza, keď človek vyjde z onkológie... Nedá sa všetko vyliečiť, ale treba bojovať. Skláňam sa pred lekármi a zdravotným personálom, ktorí napriek mnohým problémom obetavo bojujú a dávajú zo seba všetko, aby deťom pomohli,“ povedal prezident, keď vyšiel z oddelenia malých pacientov.

V júli sa chystá k susedom

Kiskov piatkový program pokračoval pracovným výjazdom v Košiciach.

Po návšteve regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta na Hviezdoslavovej ulici sa vybral na pešiu prechádzku centrom k Dómu sv. Alžbety.

Okrem iného povedal, že najbližšie zahraničné návštevy pripravuje v júli do Česka, Poľska a do Rakúska.

„Chcem si sadnúť s pánmi prezidentmi, prediskutovať okruhy, ktoré nás trápia v centre Európy,“ zdôraznil.

SkryťVypnúť reklamu

diskusia.jpg

Andrej Kiska

Bývalý prezident Andrej Kiska na súde.

Kiska bol odsúdený za daňový podvod.


SITA 50
Prezident Andrej Kiska, logo Finančnej správy Slovenskej republiky a firma Budamar.

Nadácia odhalila, že jednu z najväčších firiem vlastnili jedni z najbohatších Slovákov.


a 1 ďalší 126
Súvisiace témy: Rakovina
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  6. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  2. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  3. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  6. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  7. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 13 629
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 375
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 974
  4. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 670
  5. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 320
  6. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 2 250
  7. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 2 050
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 024
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Švajčiarsko - Nemecko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2025 vo Švédsku a Dánsku.

Sledujte s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2025: Švajčiarsko - Nemecko.


Denis Godla v bránke HC Slovan Bratislava.

Tridsaťročný brankár pôsobil uplynulé dve sezóny v Slovane Bratislava.


TASR
Cyklista Alpecin-Deceuninck Kaden Groves.

Z triumfu po špurte sa tešil Kaden Groves z tímu Alpecin.


TASR
Lewis Hamilton v službách Ferrari.

Pozrite si štatistiky k Veľkej cene Emilia Romagna formuly 1 na okruhu v Imole.


Reuters
SkryťZatvoriť reklamu