Podľa prieskumu Ústavu pre výskum verejnej mienky (ÚVVM), realizovaného v dňoch 1. až 11. novembra na reprezentatívnej vzorke 1075 respondentov, so Smerom sympatizuje 19,2 percenta občanov. Druhé HZDS malo 18,1 percenta a tretia SDKÚ 15,7 percenta sympatizantov.
Podľa prieskumu je štvrtou najsympatickejšou stranou ANO s 12,3 percentami, nasleduje SMK s 9,8 a KDH s 8,8 percentami. S KSS sympatizuje 7,4 percenta respondentov.
Viac ako 5 percent občanov sympatizuje so siedmimi politickými subjektmi, ktorých poslanci po septembrových voľbách zasadli do parlamentných lavíc. Za nimi s odstupom nasleduje HZD, ktoré vzbudzuje sympatie u 2,7 percenta verejnosti. S PSNS sympatizuje 2,6 percenta a so SNS 2,3 percenta občanov. Žiadna z ostatných politických strán či hnutí nemá sympatie viac ako jedného percenta obyvateľov.
Presne 20,8 percenta respondentov uviedlo, že nesympatizuje so žiadnym politickým subjektom.
Smer má z hľadiska vekového rozloženia sympatizantov predovšetkým medzi respondentmi najmladšej vekovej kategórie. V optike sociálnej príslušnosti boli medzi sympatizantmi Smeru najčastejšie zastúpení kvalifikovaní robotníci a nezamestnaní. Z územného hľadiska má tento politický subjekt najviac sympatizantov v Trenčianskom kraji.
HZDS má zázemie predovšetkým medzi občanmi vo veku 60 a viac rokov a ľuďmi so základným vzdelaním. Z hľadiska sociálnej príslušnosti s ním sympatizujú hlavne nekvalifikovaní robotníci. V optike krajov sympatizovali s HZDS častejšie oslovení v Trenčianskom kraji. V porovnaní s celoslovenským priemerom HZDS relatívne menej podporujú mladí ľudia, občania maďarskej národnosti, vysokoškolsky vzdelaní, podnikatelia, respondenti z miest nad 100 tisíc obyvateľov, oslovení z Banskobystrického a Košického kraja.
SDKÚ mala najviac sympatizantov medzi vysokoškolsky vzdelanými, podnikateľmi, v mestách nad 100 tisíc obyvateľov a v Bratislavskom kraji. Relatívne menej sympatií prejavili SDKÚ respondenti maďarskej národnosti, oslovení so základným vzdelaním, robotníci, nezamestnaní a oslovení z Nitrianskeho kraja a Trenčianskeho kraja.
ANO mala sympatie najmä 18 až 24-ročných, podnikateľov a obyvateľov Žilinského kraja. Oproti celoslovenskému priemeru má ANO najmenej sympatizantov medzi 60 a viacročnými a respondentmi maďarskej národnosti.
S SMK sympatizovali hlavne občania maďarskej národnosti a obyvatelia Trnavského a Nitrianskeho kraja. Najmenej sympatizantov má tento politický subjekt v mestách od 50 do 100 tisíc obyvateľov, v Bratislavskom, Trenčianskom a Prešovskom kraji.
KDH malo najviac podpory medzi vysokoškolsky vzdelanými a obyvateľmi Žilinského kraja. Relatívne menej by ho volili oslovení maďarskej národnosti. V optike ostatných sociodemografických znakov sa podiely jeho sympatizantov pohybujú okolo celoslovenského priemeru.
KSS mala najväčší podiel sympatizantov medzi 50 až 59-ročnými, nezamestnanými a obyvateľmi Banskobystrického kraja. Najmenej sympatií jej vyjadrili 25 až 29-roční, podnikatelia a obyvatelia v Žilinskom kraji.
Skupinu respondentov, ktorí nesympatizujú so žiadnym politickým subjektom, tvorili najväčším podielom robotníci a obyvatelia Košického kraja.