Veľkej časti členov sa totiž nepodarilo presadiť zmenu dopredu stanoveného programu, v ktorom malo ísť aj o odvolanie súčasného predstavenstva.
Krátko potom ako predseda SKSI Ján Kyseľ ukončil búrlivé VZ, v priestoroch športovej haly kde sa VZ konalo, zostalo približne 600 členov SKSI. Po rozsiahlej diskusii si zvolili sedemčlenný petičný výbor, ktorý má pripraviť petíciu za zvolanie mimoriadneho VZ. V jeho programe by mala byť okrem iného aj zmena štatútu SKSI, voľba nového predstavenia. Na zorganizovanie petície uskutočnili finančnú zbierku.
Nezrovnalosti sa vyskytli už pred začiatkom VZ, pri prezentácii. Do rokovacej miestnosti totiž nevpustili členov, ktorí síce v tomto roku mali zaplatené všetky členské poplatky, ale ich ešte neuhradili na rok 2003. Funkcionári komory argumentovali, že štatút určuje členom zaplatiť členské do konca októbra. Ak tak neurobili, podľa Kyseľových slov, nemôžu sa aktívne zúčastňovať na rokovaní.
Títo členovia sa však dožadovali účasti na zhromaždení a poukázali na zákon, podľa ktorého členstvo v SKSI je povinné pre všetkých autorizovaných stavebných inžinierov. Prezentáciu organizátori nezvládli, pretože trvala viac než tri hodiny. Rokovanie sa začalo ešte pred jej skončením, za prítomnosti asi 600 členov. Podľa slov Dušana Mišíka, jedného z oponentov postupu predstavenstva komory, ďalších približne 200 členov, ktorí neuhradili poplatky, sa nemohlo na rokovaní zúčastniť. Títo ľudia nemohli zároveň uplatniť hlasy členov, ktorí ich na základe plnej moci požiadali o zastupovanie. Ich počet Mišík odhaduje na 600 až 700. Domnieva sa, že tieto obštrukcie mali slúžiť na to, aby vedeniu komory bez problémov v hlasovaní prešli závery, ktoré nie sú v súlade so záujmami členskej základne, ale sledujú osobné ciele.
Kyseľ pre TASR uviedol, že predstavenstvo SKSI oboznámi členskú základňu o celej situácii a po prerokovaní v regiónoch v priebehu dvoch-troch mesiacov VZ opätovne zvolá s pôvodným programom. SKSI vznikla podľa zákona v roku 1992 na základe dobrovoľného členstva. Od roku 2001 je zo zákona pre výkonných stavebných inžinierov členstvo v komore povinné. Komora zabezpečuje autorizáciu inžinierov a stará sa aj o ich permanentné vzdelávanie. V súčasnosti je v SKSI takmer 4500 členov.