SME

Piano kúpilo Press+, vzniká najväčší poskytovateľ plateného obsahu

Šéfkou novej spoločnosti je Kelly Leach, ktorá pracovala pre Dow Jones.

(Zdroj: PIANO)

BRATISLAVA. Skupina investorov na čele s 3TS Capital Partners, pod ktorú patrí aj spoločnosť Piano, odkúpila svojho najväčšieho svetového konkurenta, službu Press+.

Press+ patril americkej spoločnosti R.R. Donnelley & Sons so sídlom v Chicagu, ktorá je zaradená do zoznamu Fortune 500.

Spojením vznikol najväčší svetový poskytovateľ v oblasti plateného digitálneho obsahu. Celkovo obsluhuje vyše 600 stránok na celom svete.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Platený obsah má extrémny rastový potenciál po celom svete. Zaznamenali sme možnosť odkúpiť spoločnosť Press+ cez Piano Media a spojiť tak dvoch najväčších hráčov v tomto segmente," povedal Pekka Mäki, správca spoločnosti 3TS.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem 3TS Capital Partners sa na obchode spolupodieľali existujúci aj noví investori spoločnosti Piano Media ako aws Gründerfonds (Rakúsko), Neulogy Ventures (Slovensko) a North Base Media (USA).

Podmienky transakcie nezverejnili.

Šéfkou novej spoločnosti je Kelly Leach, ktorá pracovala pre Dow Jones.

Počas pôsobenia v Dow Jones pomáhala postaviť a zrealizovať stratégiu digitálneho predplatného The Wall Street Journal.

Pred nástupom do novej funkcie pôsobila ako generálna riaditeľka pre EMEA oblasť a riadila európsku edíciu publikácie The Wall Street Journal.

"V Dow Jones som pochopila obrovský potenciál pre vydavateľov, ktorý spočíva v spoplatnení ich digitálneho obsahu," povedala Leach.

Zdôraznila, že spojenie spoločností výrazne rozšíri ponuku služieb a produktov.

SkryťVypnúť reklamu

O spoločnostiach

Piano Media

Piano Media GmbH so sídlom vo Viedni je európskym lídrom v poskytovaní služieb v oblasti analýzy monetizačného potenciálu internetového obsahu, riešení pre metered model a dlhodobej analýzy správania predplatiteľov. Ich služby používajú noviny, magazíny a iné elektronické médiá v Nemecku, Spojenom kráľovstve, USA, Indii, Španielsku, Poľsku, Slovinsku a na Slovensku, vrátane najväčších vydavateľských domov v Európe, ako je M. DuMont Schauberg, Verlagsgruppe Passau, DC Thomson, Agora S.A. a IBT Media. Piano úspešne využíva aj server SME.sk.

Zakladateľom a akcionárom Pianomedia je aj terajší zástupca šéfredaktora SME Tomáš Bella.

Press+

Spoločnosť bola založená v roku 2009 podnikateľom v oblasti médií Stevenom Brillom a bývalým vydavateľom Wall Street Journal, Gordonom Crovitzom. Press+ prevádzkuje digitálne predplatné pre noviny, magazíny, online publikácie a video obsah po celom svete, vrátane niektorých spomedzi najväčších vydavateľov amerických, kanadských a britských denníkov ako Digital First Media, McClatchy, GateHouse Media, Lee Enterprises, Halifax Media, Postmedia, Independent and Romanes Media.

SkryťVypnúť reklamu

3TS Capital Partners

3TS Capital Partners je popredný predstaviteľ v oblasti rozvojového a rizikového kapitálu, pôsobiaci v regióne strednej a východnej Európy s kanceláriami v Budapešti, Bukurešti, Istanbule, Prahe, Viedni a Varšave. 3TS sa zameriava na investície v rastových sektoroch v oblasti technológií a internetu, médií a komunikácie a technologických služieb. Medzi investorov fondu 3TS v celkovej výške 300 milliónov eur patrí napríklad EIF, EBRD, Cisco, OTP, Sitra, KfW a iní.

Zdroj: TS

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 561
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 326
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 716
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 561
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 660
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 639
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 207
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 442
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Brad Marchand oslavuje víťazný gól Floridy.

Stav finálovej série NHL je po úvodných dvoch zápasoch v Edmontone 1:1.


a 1 ďalší
Srbský tenista Novak Djokovič opúšťa kurt po prehre v semifinále Roland Garros 2025.

Srbský tenista po zápase pobozkal svoju ruku a dotkol sa ňou antuky.


TASR
Kelvin Ofori, nová posila Slovana.

Nová posila Slovana je ako vrece s trikmi.


Slovenskí futbalisti.

Pozrite si TV program prípravného futbalového zápasu, v ktorom Slovensko čelí Grécku. Kde sledovať zápas?


SkryťZatvoriť reklamu