26. nov 2002 o 18:05
DZURINDA: Rozlúčil sa so španielskym veľvyslancom
BRATISLAVA 26. novembra (SITA) - Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda dnes prijal španielskeho veľvyslancaEstanislaoa de Grandes Pascuala pri príležitosti jeho končiacej sa misie na Slovensku. Témou spoločného rozhovoru oboch predstaviteľov bolo hodnote
nie vzájomných slovensko – španielskych vzťahov, ktoré obaja predstavitelia zhodne označili ako bezproblémové a perspektívne sa rozvíjajúce. Spoločne prediskutovali aj aktuálne otázky rozvoja Slovenskej republiky a jej smerovanie do NATO a Európskej únie.
Španielsky veľvyslanec ocenil fakt, že Slovenská republika získala na minulotýždňovom pražskom summite NATO pozvánku na členstvo v aliancii, vyjadril podporu úsiliu Slovenska ukončiť prístupové rokovania s Európskou úniou do konca tohto roku a stať sa členskou krajinou EÚ v roku 2004. Premiér Dzurinda vyjadril poďakovanie Španielsku za jeho podporu integračným snahám Slovenska a ocenil prístup krajiny v procese zjednocovania európskeho kontinentu.
Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
hd;pr
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou