BRATISLAVA. Najlepšie príklady z dobrej praxe predstaví konferencia v Košiciach s s príznačným názvom Áno, dá sa to!
Praktické a úspešné riešenia ukážu, že segregovaných Rómov a ľudí zo sociálne slabších vrstiev je možné zamestnať a vytvoriť im prístup k príjmom. Informovala o tom Eva Ščepková z Nadácia Ekopolis.
Organizátori konferencie, ktorá sa uskutoční 29. októbra v košickom Kulturparku, chcú motivovať a inšpirovať miestne komunity v práci s ľuďmi zo sociálne vylúčených lokalít.
Podujatie, ktoré bude moderovať Dorota Nvotová, je určené zástupcom mimovládnych organizácií a samospráv zo Slovenska.
Farmu pre Rómov ocenili v zahraničí, od štátu nedostala ničČítajte
Úspechy z regiónov
Na konferencii vystúpia sociologička Jurina Rusnáková, Štefan Straka z občianskeho združenia Svatobor, ktorý prevádzkuje biofarmu pre Rómov a ľudí so zdravotným postihnutím pri Vranove nad Topľou.
Na podujatí vystúpia aj Yves Nicolas Ogou zo sociálneho podniku v Somotore pri Trebišove, učiteľ a tréner Michal Smetanka, Zuzana Úradníčková z neziskovej organizácie Animus Apertus, starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký, novinárka Jarmila Vaňová z Rómskeho mediálneho centra, právnik ETP Slovensko Martin Vavrinčík a zakladateľ skupiny Kokavakere Lavutara - Sendreiovci Vladimír Sendrei.
Prezentácie nebudú realizované tradičnou formou, pôjde o dynamické vystúpenia zamerané na pozitívne emócie a myšlienky, ktoré budú ilustrované konkrétnymi príkladmi.
Rómovia z osady sa naučili postaviť si ekologické domy. Vyhrali v BruseliČítajte
Prihlásenie je bezplatné
Na podujatie sa môžete prihlásiť vyplnením prihlášky TU, najneskôr do 26. októbra. Účasť na podujatí je bezplatná.
Podujatie sa uskutoční v rámci Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia pre sociálne zmeny.
Večer pred konferenciou je naplánované premietanie filmu Cigán v priestoroch Tabačka, ktoré bude spojené s diskusiou s autorom filmu. Premietanie sa uskutoční v spolupráci s Karpatskou nadáciou v rámci projektu Trampolína.

Beata
Balogová
