Účasť bola v okresoch rôzna - od 30 do 70 percent. Väčší záujem o komunálnu politiku prejavili občania na vidieku.
Pomerne nízka účasť - od 25 do 30 percent - sa očakáva v Košiciach, kde sú veľké rozdiely medzi 22 mestskými časťami. Definitívne výsledky budú podľa predsedu Mestskej volebnej komisie Dušana Dugáčeka známe okolo polnoci.
Pozoruhodný bol v kraji záujem o voľby medzi rómskymi voličmi. Na Spiši, Zemplíne, ale aj v Košiciach na Luníku 9 sa v prvý deň volieb tvorili pred volebnými miestnosťami rady. Podobne bola vysoká účasť v obciach s veľkým podielom obyvateľov maďarskej národnosti, najmä v okrese Trebišov, Rožňava a Košice - okolie, kde sa očakáva 70 až 80-percentná účasť.
Oba volebné dni sa podľa informácií z volebných komisií skončili bez zásadných rušivých momentov. Napriek tomu okresné i Ústredná volebná komisia riešila desiatky podnetov, týkajúcich sa najmä monitorovania volieb a porušovania volebného moratória. Desiatky rôznych sťažností prišlo na ÚVK z najmladšieho mesta republiky Čiernej nad Tisou, viacero podnetov riešili v Kráľovskom Chlmci.
Výsledky z väčšiny okresov sa očakávajú medzi 20. až 22. hodinou. V niektorých obciach - napríklad Helcmanovciach, Mníšku nad Hnilcom a Henclovej v okrese Gelnica, podobne ako v košických mestských častiach Myslava a Šebastovce bolo o starostovi prakticky rozhodnuté už pred voľbami. O starostovskú stoličku sa totiž uchádzal len jeden kandidát respektíve kandidátka.
V Košiciach volil prezident SR Rudolf Schuster, ktorý tam má trvalý pobyt. Ako prezradil, tip na primátora mal istý, viac práce mu dalo vybrať poslancov.
*se, ver som