S I T U Á C I A: Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš so stredom nad Fínskom, po okraji ktorej sa k nám dostáva od severovýchodu studený vzduch.
P R E D P O V E Ď: Jasno až polojasno, na severe a východe zväčšená oblačnosť a miestami snehové prehánky. Najvyššia teplota -2 až 2, na severe miestami okolo -4 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -8 stupňov. Severný až severovýchodný vietor 3 až 7 m/s.
PRE ZÁPADNÉ SLOVENSKO Jasno až polojasno. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Slabý vietor.
PRE STREDNÉ SLOVENSKO Jasno až polojasno, na severe pri zväčšenej oblačnosti miestami snehové prehánky. Najvyššia teplota -2 až 2, na severe miestami okolo -4 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -8 stupňov. Slabý východný vietor.
PRE VÝCHODNÉ SLOVENSKO Jasno až polojasno, miestami pri zväčšenej oblačnosti snehové prehánky. Najvyššia teplota -4 až 0 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -8 stupňov. Severný vietor 4 až 8 m/s.
PRE OBLASŤ VYSOKÝCH TATIER S I T U Á C I A: Zo Škandinávie zasahuje do strednej Európy výbežok mohutnej tlakovej výše. P R E D P O V E Ď: Jasno až polojasno, popoludní pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinelé snehové prehánky, najmä vo vyšších polohách. Najvyššie denné teploty v jednotlivých výškových polohách: - na podhorí (600-1000 mnm)..................... -8 až -5 st.C - v stredných polohách (1000-1500 mnm).. -6 až -2 st.C - vo vysokých polohách (1500-2500 mnm). -13 až -7 st.C Východný až juhovýchodný vietor 3 až 8, vo vysokých polohách 5 až 10m/s. Vyhliadka na utorok: Bez podstatnej zmeny.